مستمری ماهانه خانوارهای چهارنفره در کمیته امداد حدود یک میلیون تومان است

Faghr
مدیرکل «کمیته امداد امام خمینی» در استان تهران شمار خانوارهای نیازمند تحت پوشش این کمیته را بیش از ۷۳ هزار خانوار اعلام کرد که بسته به تعداد اعضای خانواده ماهانه فقط بین ۴۲۰ هزار تا یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.
به گزارش ایسنا، ابوالفضل پرپنچی گفت به خانوارهای یک‌نفره ماهانه ۴۲۰ هزار تومان پرداخت می‌شود و این مبلغ برای یک خانوار چهارنفره یک میلیون و ۸۰ هزار تومان است.

بر اساس این گزارش، خانوارهای مستمری‌بگیر تحت پوشش کمیته امداد استان تهران که پنج نفر یا بیشتر هستند نیز ماهانه فقط یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.
پرداخت این میزان مستمری به خانوارهای نیازمند در حالی است که رئیس کمیته امداد، مرداد پارسال، اعلام کرده بود خط فقر در سال ۱۳۹۹ به ده میلیون تومان رسیده است.

همچنین، بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، خانوارهای کشور امسال به‌ طور میانگین بیش از ۵۲ درصد بیشتر از مرداد پارسال برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.
هادی موسوی‌نیک، مدير دفتر مطالعات رفاه اجتماعی وزارت تعاون، نیز اردیبهشت امسال «هزينه متوسط» خانوارهای مستاجر نزديک به خط فقر را ماهانه دو ميليون و ۴۵۴ هزار تومان اعلام کرده بود.

در سال جاری میزان پرداخت مستمری به خانوارهای نیازمند تحت پوشش سازمان بهزیستی نیز بین ۴۲۰ هزار تا یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان اعلام شده است.
.
منبع: رادیوفردا

 


در این رابطه