ادامه اعتراض به جانباختن مهسا امینی؛ درگیری‌ نیروهای امنیتی با معترضان در شماری از شهرها

mahsa iranشماری از شهرهای ایران از جمله تهران، اورمیه، رشت، قوچان، مشهد، نوشهر و قائمشهر شاهد درگیری نیروهای امنیتی با معترضان به جانباختن مهسا (ژینا) امینی بودند. تصاویر ویدئویی از تیراندازی مستقیم نیروهای امنیتی به سوی شهروندان در این شهرهای مختلف منتشر شده است.

در یک ویدئو از قوچان، مردم در حال انتقال یک جوانی هستند که گفته می شود به ضرب گلوله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده است.

گزارش‌هایی هم در مورد تیراندازی نیروهای انتظامی به سوی شهروندان معترض در شهر رشت منتشر شده است.

در یک ویدئو منتشر شده تصاویری از مجروحان در اورمیه نشان داده می‌شود

تصاویری از مراسم خاکسپاری امین معروفی، نوجوان ۱۶ ساله‌ که در جریان اعتراضات شهر اشنویه جان باخته، در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

گزارش ها حاکی است که در جریان اعتراضات شامگاه چهارشنبه یک بانک در شهر شیروان خراسان شمالی به آتش کشیده شده است.

eterazat1401 aushnavieh

گروه هکری انانیموس بامداد پنجشنبه از هک وب سایت ریاست جمهوری ایران خبر داده است. به دنبال آغاز اعتراضات به جان‌باختن مهسا (ژینا) امینی، شماری از وبسایت‌های متعلق به نهادهای جمهوری اسلامی هک شده‌اند.

این وب سایت با دامنه «president.ir» از دسترس خارج شده است.

هکر وبسایت ریاست جمهوری ایران که از اعضای گروه انانیموس است، در شبکه اجتماعی توییتر ضمن اعلام این اقدام خود نوشت: «ما در مبارزه عدالت‌طلبانه مردم ایران کنار آنها می‌ایستیم.»

بازداشت «ده‌ها دانشجو دانشگاه تهران» پس از برگزاری تجمع اعتراضی

شورای صنفی دانشجویان کشور می‌گوید٬ شماری از دانشجویان دانشگاه تهران پس از برگزاری تجمع اعتراضی و به هنگام خروج از دانشگاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

طبق این گزارش ابتدا دانشجویان بازداشتی به ساختمان حراست واقع در خیابان ۱۶ آذر منتقل شده‌اند. سپس نیروهای حراست دانشجویان بازداشتی را از ساختمان حراست به مکانی نامعلوم منتقل کرده‌اند.

شورای صنفی دانشجویان کشور شمار دانشجویان بازداشتی را تاکنون ۳۰ نفر اعلام کرده است. اما از هویت آنها، وضعیت و مکان نگهداری این دانشجویان اطلاعی در دست نیست.

منبع: رادیو فردا