اعلام جرم "مدعی العموم" علیه برخی چهره های سرشناس که کنار مردم قرار گرفتند

Ghoveh Ghazaiehانقلاب اسلامی در هجرت: در نظام استبدادی ولایت مطلقه، درکنار مردم بودن جرم محسوب می شود.

پس از اینکه برخی از چهره های مشهور از عرصه هنر تا ورزش و رسانه از جنبش اعتراضی مردم حمایت کرده و اعلام کردند در کنار مردمند، از سوی قوه قضائیه از ابزارهای سرکوب ولایت مطلقه،علیه آنها اعلام جرم و دستور جلب صادر شده است. بنا بر خبر،برخی ازآنها از جمله محمود شهریای از مجریان با سابقه و سرشناس صدا و سیما که پیش از این ممنوع التصویر شده بود بازداشت شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه اخیر شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به اقداماتی که از جانب برخی چهره‌های مشهور برای تحریک جوانان به اغتشاش‌آفرینی صورت می‌گیرد، گفته بود: کسانی با حمایت این نظام مشهور شدند و بجای اینکه در روز سختی در کنار مردم باشند با دشمن همصدا شدند.

در همین راستا؛ پیگیری‌های خبرنگار مهر از اعلام جرم مدعی‌العموم علیه برخی از سلبریتی‌ها از جمله برخی بازیگران و مجری‌های سابق صدا و سیما و صدور دستور جلب برای بعضی از آن‌ها حکایت دارد.

بر اساس این گزارش، فرایند پیگیری قضائی در خصوص ادعاهای بی‌اساس و دروغین برخی دیگر از سلبریتی‌ها در فضای مجازی در حال انجام است.

پیش از این، خبرگزاری مهر طی گزارشی تحت عنوان ضریب دادن به ادعاهای پوشالی ضدانقلاب از سوی «سلبریتی‌های ناآگاه» به بررسی نقش این افراد در انتشار فراگیر سناریوسازی‌های رسانه‌های معاند پرداخته بود.