فرمانده سابق سپاه: مهسا به‌دلیل آسیب به جمجمه کشته شد

Amini Mahsa
یک فرمانده ارشد سپاه در دوران جنگ در فایلی صوتی گزارش پزشکی قانونی و علت جان باختن را برملا کرد. هم‌زمان فرمانده سپاه تهران اعتراضات را کار آمریکا خواند. تجمعات ضد حکومتی در ۹۶ شهر و ۲۱ دانشگاه ادامه دارند.

فرمانده سابق سپاه: مهسا به دلیل آسیب به جمجمه کشته شد
محمدباقر بختیار، یک فرمانده ارشد سپاه در دوران جنگ با عراق در فایلی صوتی افشا کرده که پزشکی قانونی علت مرگ مهسا امینی را "آسیب به جمجمه" تشخیص داده است. او در این فایل که در یوتیوب همرسانی شده، حکومت ایران را به تلاش برای لاپوشانی واقعیت جان باختن این دختر ۲۲ ساله متهم کرده است.
طبق اظهارات بختیار، پزشکی قانونی گفته که "طحال مهسا امینی در بدو ورود به بیمارستان کسری، به دلیل خونریزی داخلی از بدنش خارج شده اما او در نهایت به دلیل ‌آسیب به جمجمه به اغما می‌رود و جان می‌بازد".

محمدباقر بختیار گفته است، این خبر را از منابع موثق در پزشکی قانونی دریافت کرده و افزوده است: «این اطلاعات به وسیله انسان‌های با وجدان داخل سیستم به بیرون درز می‌کند.»
پیش‌تر، گروه هکری "امام علی" گفته بود به سندی دست یافته که در آن اذعان شده سر مهسا در زمان دستگیری به جدول خورده بود.

فرمانده سپاه تهران: اعتراضات اقتصادی و کار آمریکاست
حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه تهران بزرگ مدعی شد که خیزش کنونی جامعه ایران ناشی از مشکلات اقتصادی است. همشهری آنلاین به نقل از او نوشت: «در شنود یک مقام آمریکایی گفته شده که فشار حداکثری موثر نیست و تنها راه این است که مردم را به بهانه فشار اقتصادی به خیابان‌ها بکشانیم.»
او ادعا کرده که "دشمنان" به همین بهانه عده‌ای را به خیابان کشیده و خساراتی به بار آوردند.

این مدعا در حالی بیان شده که شعار کانونی معترضان "زن، زندگی، آزادی" است؛ رهایی از حجاب اجباری و دیکتاتوری مذهبی.
فرمانده سپاه تهران بزرگ، اعتراضات سراسری کنونی را "فتنه‌‌های جهانی" خوانده و افزوده که "آنها سعی دارند با انجام عملیات روانی به جوانان القا کنند که این کشور آینده‌ای ندارد".
.
منبع: دویچه وله

 


در این رابطه