اذعان به ادامۀ بمباران و "عملیات نظامی" علیه نیروهای کرد ایرانی در کردستان عراق توسط سپاه پاسداران و ...

Sepah-Pasdaran2-1 rfi فارسی- ناصر اعتمادی: نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ ای جدید تهدید کرد که به بمباران و عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق ادامه می دهد.
 
در این اطلاعیه سپاه پاسداران احزاب کرد ایرانی از جمله حزب کومله کردستان ایران را تجزیه‌طلب و مسبب اعتراض‌های جاری در کشور  خواند و به دسیسه و خرابکاری در تأسیسات هسته ای جمهوری اسلامی ایران متهم کرد.
 
نیروی زمینی سپاه پاسداران در  پایان اطلاعیه خود تهدید کرده است که به عملیات نظامی خود علیه نیروهای کرد تا خلع سلاح آنها در اقلیم کردستان عراق ادامه می‌دهد.
 
در اظهاراتی مشابه محمد حسینی، معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران، ضمن تهدید کسانی که در داخل کشور از اعتراض های جاری و مطالبات معترضان پشتیبانی کرده‌اند، اعتراض‌های سراسری مردم ایران را به حجاب اجباری و سرکوب و استبداد به حزب کومله، حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان مجاهدین خلق نسبت داد و گفت که جمهوری اسلامی ایران "عناصر ضدانقلابی مانند عوامل منافقین، کومله و سلطنت‌طلبان را سر جای خود می‌نشاند."
 
 در بیست و هشت دسامبر گذشته، سپاه پاسداران با بیش از هفتاد موشک بالستیکی و پهپادهای رزمی قرارگاه احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را بمباران کرد که در نتیجۀ آن سیزده نفر کشته و پنجاه هشت تن دیگر زخمی شدند. اغلب قربانیان این بمباران بی سابقه طی ده سال گذشته غیرنظامیان از جمله کودکان زیر ده سال و یک زن باردار بوده‌اند.