شکنجه آتیلا ارفعی، کودک ۱۶ ساله تبریزی در بازداشتگاه اطلاعات سپاه / بازداشت امین شریفی، شهروند بهایی در مشهد

 bazdasht«آتیلا ارفعی»، کودک ۱۶ ساله تبریزی که روز ۳۰شهریور۱۴۰۱، همزمان با اعتراضات خیابانی در این شهر بازداشت شده، توسط بازجویان اطلاعات سپاه تبریز به شدت شکنجه شده است.
«طاها کرمانی»، روزنامه‌نگار، با انتشار رشته‌توییتی در صفحه کاربری خود، با اعلام این خبر نوشته است که ماموران اطلاعات سپاه پس از بازداشت آتیلا ارفعی در حوالی خیابان شریعتی (شهناز)، اقدام به شکنجه این کودک ۱۶ ساله کرده‌اند.
 
این روزنامه‌نگار نوشته است که  یکی از شهروندان بازداشت‌شده در اعتراضات تبریز که با آتیلا ارفعی هم‌سلولی بوده، به خانواده او گفته است که در پی ضرب‌وجرح شدید آتیلا ارفعی، بینی او شکسته و نواحی مختلفی از صورت و بدن این کودک ۱۶ ساله زخمی و کبود شده است.
 
به گفته هم‌سلولی آتیلا ارفعی که مدتی پس از بازداشت به قید وثیقه آزاد شده است، آقای ارفعی به دلیل تحمل شکنجه‌های مستمر در بازداشتگاه اطلاعات سپاه تبریز، دچار آسیب‌های جدی جسمی و روانی شده و نیاز فوری به مراقبت پزشکی دارد.
 
بازداشت امین شریفی، شهروند بهایی در مشهد
 
بنا به خبر رسیده، روز سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱، ماموران امنیتی به منزل یک شهروند بهایی در مشهد به نام «امین شریفی» یورش برده و پس از تفتیش منزل و ضبط بعضی وسایل شخصی و کاری، نامبرده را هم بازداشت و به محل نامعلومی انتقال می‌دهند.
 
با گذشت شش روز از بازداشت این شهروند بهایی از اتهام و محل نگه‌داری او هیچ اطلاعی در دست نیست.
 
ایران وایر