جنبش اعتراضی مردم ایران؛ دستگیری برخی از کارگران پتروشیمی عسلویه

etessab petrochimiانقلاب اسلامی در هجرت: هر زمان،جنبش اعتراضی همگانی در روند تداوم با اعتصابات کارگران صنایع تولیدی و اصناف مختلف پیوند بخورد نوید بخش مرحله نوی از حرکت استقلال طلبانه و آزادی بخش مردم خواهد شد. در پی اعلام همبستگی برخی از کارگران صنعت نفت و پتروشیمی عسلویه، نیشکر هفت تپه و... با مردم و حمایت از مبارزه آنها برای آزادی، نظام ولایت فقیه می کوشد تا این حرکتها را کم اهمیت جلوه دهد ومعترضین را "اغتشاش گر" معرفی می کند و از سوی دیگر نمی تواند ترس خود را از شکل گیری اعتصابات سراسری پنهان سازد.از این رو می کوشد با دستگیری و فشار بر کارگران و ارعاب آنها مانع از شکل گیری اعتصابات سراسری بشود.

سیدعلی هاشمی، فرماندار عسلویه صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: صبح دیروز تعدادی از کارگران فعال در پتروشیمی مستقر در عسلویه یک «تجمع صنفی» داشتند که متأسفانه تعدادی از افراد فرصت طلب با نفوذ و سوءاستفاده از جمع کارگری، شعار‌های هنجارشکنانه را سر دادند.

به گزارش فارس، فرماندار عسلویه افزود: این افراد در ادامه اقدام به آتش زدن تعدادی از کیوسک‌های مستقر در این محدوده و همچنین برخی از سطل‌های آشغال کردند که با حضور و وساطت نیرو‌های امنیتی افراد پراکنده شده و تعدادی هم دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه اکنون رفت و آمد در این منطقه به شرایط عادی برگشته است، ادامه داد: توصیه می‌کنیم که کارگران همچون گذشته اجازه به افراد معاند ندهند که به مطالبات کارگری آن‌ها نفوذ کنند. انتظار می‌رود کارگران عزیز اجازه ندهند که ضد انقلاب از این تجمعات صنفی سو استفاده کنند و شعار‌های هنجارشکنانه سر دهند و یا اموال عمومی را تخریب کنند.


در این رابطه