مصطفی تاجزاده به ۸ سال حبس محکوم شد

tajzadeh mostafa

 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هوشنگ پوربابایی، وکیل مدافع مصطفی تاجزاده از محکومیت موکلش خبر داد.
آقای پوربابایی با انتشار مطلبی در صفحه خود در توئیتر نوشت که موکلش به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت به ۵ سال حبس، به اتهام نشر اکاذیب به ۲ سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس محکوم شده است.

به گفته این وکیل دادگستری این رای، به دلیل عدم درخواست تجدیدنظر آقای تاجزاده قطعی شده و در حال اجراست. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس، در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای تاجزاده در تاریخ ۲۲ مردادماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی برگزار شده بود. وی از طرح دفاعیات خودداری کرده و پیشتر  طی تماسی تلفنی با خانواده خود گفته بود: «به دلیل قبول نداشتن این اشخاص و ساز و کارها، در دادگاهشان شرکت نمی‌کنم و هرحکمی هم بدهند برایم اهمیتی ندارد.»

مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، روز جمعه ۱۷ تیر امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین منتقل شد.

پیشتر مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه اتهامات مطروحه علیه مصطفی تاجزاده “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام”، عنوان کرده بود. او همچنین افزود: “در تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۱ قرار تعقیب از نوع بازداشت موقت برای ایشان صادر شده است.”

او پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه برخوردهای قضایی و تحمل حبس را داشته است.