جنبش اعتراضی مردم ایران؛ تجمع و اعتصاب شماری از کارگران نیشکر هفت تپه/ اعتصاب رانندگان تانکر حمل سوخت در آبادان

eteraz haft tapehگزارش‌ها حاکی است که روز سه‌شنبه شماری از کارگران شرکت توسعه نیشکر هفت‌تپه در پی فراخوانی از پیش اعلام‌شده در محوطه این شرکت دست به تجمع و اعتصاب زدند.

اسماعیل بخشی، فعال کارگری، در حساب کاربری خود در در توییتر نوشته است: «امروز کارگران هفت تپه آمدند تا شرافت را معنی کنند. اگر مدیریت شرکت بجای هفت میلیون ۷۰ میلیون (پول خریدن کارگران) به حساب‌شان واریز می‌کرد باز هم این مردان شریف اعتصاب می‌کردند.»

گزارش‌ها حاکی است که مدیریت این شرکت ۷ میلیون تومان به حساب کارگران واریز کرد تا شاید بتوانند مانع اعتصاب آنها شوند. اما آنها روز سه شنبه دست از کار کشیدند.

در همین زمینه، کانال تلگرامی «شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت» از اعتصاب رانندگان تانکرهای حمل سوخت در بخش پالایشگاه آبادان خبر داده است.

در این گزارش آمده است:«این تانکرها که متعلق به بخش خصوصی و بخش پالایشگاهی هستند امروز مقابل گیت ۱۸ پالایشگاه آبادان (ایستگاه ۵ کوی قدس) با خودداری از دریافت بارنامه برای بارگیری بنزین یورو ۴ به مقصد جایگاه‌های سوخت کلانشهرهای کشور از ورود به پالایشگاه خودداری کرده و با خاموش کردن ماشین های خود در میدان گیت ۱۸ پالایشگاه راه ورودی را مسدود کرده اند.»

منبع: رادیو فردا


در این رابطه