هالووین خونین؛ دست‌کم ۱۴۹ کشته در ازدحام جشن هالووین در سئول

Halowin Ezdeham Kore Jonubi

«مقامات کره جنوبی از کشته شدن دست‌کم ۱۴۹ نفر در ازدحام جمعیت جشن هالووین در سئول، پایتخت این کشور خبر داده‌اند.»
 
چوی سونگ بئوم، رئیس آتش نشانی سئول گفت که این حادثه به خاطر ازدحام هزاران نفر در خیابان‌های باریک در ساعت حدود ۱۰:۲۲ شب به وقت محلی در منطقه ایتاوون سئول اتفاق افتاده و ده‌ها نفر زیر دست و پا جان باخته‌اند.
 
او اضافه کرده است که دست کم ۱۵۰ نفر در این حادثه زخمی شدند که وضعیت شماری از آنها وخیم است و به همین دلیل شمار تلفات این حادثه افزایش خواهد یافت.
 
رئیس آتش نشانی سئول اضافه کرده است، شماری از حاضران به دلیل ازدحام برزمین افتادند و به همین دلیل تعداد زیادی تلفات داریم. بسیاری از کشته شدگان نزدیک یک کلوپ شبانه بودند.
 
چوی سونگ بئوم در ادامه گفت، بسیاری از قربانیان زنان و در میانه دهه بیست زندگی خود بودند.
 
برنامه هالووین در سئول پس از سه سال و پایان یافتن محدودیت‌های مرتبط با کرونا برگزار می‌شد. ایتاوون یکی از محله‌های محبوب شهروندان سئولی برای برگزاری جشن هالووین است.
 
تصاویر ویدویی منتشر شده حاکی از کمک‌های اولیه برخی مردم به افراد له شده در زیر دست و پای جمعیت است؛ در حالی که نیروهای امدادی نیز برای ورود به صحنه ازدحام تلاش می‌کنند.
 
حدود ۴۰۰ امدادگر و ۱۴۰ آمبولانس به محل حادثه اعزام شده و پلیس سئول می‌گوید کمک‌های اولیه و عملیات احیای قلبی و ریوی ده‌ها نفر در همان محل حادثه انجام شده است.
 
یک مقام دیگر آتش‌نشانی گفته است که هنوز هم هرج و مرج ناشی از ازدحام جمعیت وجود دارد و نیروهای امدادی در حال تلاش برای یافتن کسانی هستند که نیاز به کمک‌های اولیه یا اعزام به بیمارستان دارند.
 
خبرنگار الجزیره نیز از محل حادثه خبر داده است که در حین ازدحام در خیابان‌های تنگ، بسیاری از افراد زیر دست و پا ماندند و بیهوش یا له شدند.
 
برخی رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که این حادثه وقتی رخ داد که گروه بزرگی از مردم پس از شنیدن حضور یک فرد مشهور که نامی از وی برده نشده، به یک باره در ایتاوون هجوم بردند.
مقامات سئول با ارسال پیامک به شهروندان، درخواست کرده‌اند که فورا از خیابان‌ها به خانه‌هایشان برگردند.
حین این رخداد، اوه سه هون شهردار سئول، در حال بازدید از اروپا بود، اما پس از انتشار این خبر تصمیم گرفت به کشور بازگردد.
 
بنا به گزارش پنجشنبه شب اسکای نیوز، یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی پس از حادثه، یک جلسه اضطراری برگزار کرده است
وی در بیانیه‌ای گفت که مسئولان باید از مداوای سریع مصدومان اطمینان حاصل کنند و ایمنی مکان‌های جشن باید مورد بازنگری قرار گیرد.
 
رسانه‌های محلی گفتند که حدود ۱۰۰ هزار نفر برای جشن‌های هالووین به ایتائه وون رفته بودند. به علت بیماری کرونا این جشن شبانه چندسالی در کره جنوبی برگزار نشده بود.
 
 
 
نقل از سایت رادیو فردا