ادامه جنبش اعتراضی مردم ایران؛ مقاومت مردمی در کردستان/ ربودن اجساد کشته شدگان

Jonbesh1401-3

انقلاب اسلامی در هجرت: بنا بر گزارش رسیده از کرمانشاه، شب گذشته این شهر نا آرام و شاهد تجمعات اعتراضی در نقاط مختلف بود. حضور گسترده ماموران امنیتی نیز گزارش شده است. جنبش و مقاومت مردمی در شهرها برخی شهرها از جمله بوکان، سنندج، پیرانشهر مهاباد، جوانرود و سقز در فضای سنگین امنیتی ادامه دارد و ماموران حکومتی به خانه‌ها هجوم می‌برند. در این حال خبرهایی از ربودن اجساد کشته شدگان توسط ماموران امنیتی نیز کزارش شده است.

به گزارش هه نگاو سعدی شاهرخی‌فر، اهل بوکان پس از کشته شدن با شلیک مستقیم، توسط نیروهای سرکوب ربوده شده و از خانواده وی وثیقه دو میلیارد تومانی در ازای تحویل جسد، اخذ شده است.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، شامگاه روز جمعه ٢٧ آبان (١٨ نوامبر ٢٠٢٢) سعدی شاهرخی‌فر ۳۵ ساله در راه منزل و در حالی که از خرید روزانه برگشته، هدف گلوله مستقیم قرار گرفته و پیکر بی‌جان او ربوده شده است.

به گفته شاهدان عینی، تیراندازی به این شهروند در چهارراه "امام جمعه" شهر بوکان روی داده و جسد وی، بلافاصله از سوی نیروهای حکومتی ربوده شده است.

دستگاه‌‌های حکومتی، به فاصله پنج روز از ربودن این شهروند، روز سه‌شنبه با خانواده تماس گرفته و از آن‌ها ودیعه دو میلیارد تومانی در قبال تحویل جسد از بیمارستان "قلی‌پور" و همچنین اجازه دفن مخفیانه، گرفته است.

همچنین بنا بر گزارشهای شبکه های اجتماعی و تصاویر منتشرشده از ایران، سه‌شنبه شب برخی از شهرها از جمله زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان و اندیمشک در استان خوزستان شب ناآرامی را پشت سر گذاشتند. همچنین خبرهایی از اعتصابات در برخی صنایع و تجمعات اعتراضی در دانشگاه ها و نیز تصاویر اعتراضات شبانه در برخی از شهرها استان فارس، تهران و شهر ری انتشار یافته است.