تیم ملی فوتبال ایران با شکست مقابل آمریکا از صعود به مرحله حذفی جام جهانی بازماند

foot iran usaتیم ملی فوتبال ایران با پذیرش شکست مقابل آمریکا از راه‌یابی به مرحله بعدی جام جهانی ۲۰۲۲ بازماند.

شب نخست از سومین بازی‌های تیم‌های حاضر در جام جهانی با پیروزی هلند و سنگال از گروه نخست و همچنین انگلیس و آمریکا از گروه دوم به پایان رسید.

تیم‌های ایران و آمریکا در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که ایران با یک تساوی هم می‌توانست راهی مرحله بعدی رقابت‌ها شود. شاگردان کیروش در نیمه نخست با ارائه نمایشی ناهماهنگ و پر اشتباه توپ و میدان را به حریف واگذار کردند. در نهایت در دقایق پایانی نیمه نخست روی اشتباه خط دفاعی ایران و پاس عرضی سرجینیو دست، پولیسیچ، ستاره آمریکا و باشگاه چلسی توانست دروازه ایران را باز کند.

ملی‌پوشان ایران خوش‌شانس بودند که در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست، گل دوم آمریکا آفساید اعلام شد و ۴۵ دقیقه نخست با همان نتیجه ۱-۰ به سود آبی‌پوشان ایالات متحده به پایان رسید.

شاگردان کیروش در این بازی برنامه خاصی برای حمله و گلزنی نداشتند و آمریکایی‌ها به خوبی توانسته بودند تمام فضاهای ممکن را برای بازیکنان ایران ببندند.

همچنین در ابتدای نیمه دوم کریستین پولیشیچ که در صحنه به ثمر رساندن گل، مصدوم شده بود، از بازی بیرون رفت و خط حمله آمریکا در نیمه دوم دیگر نتوانست موقعیتی روی دروازه ایران ایجاد کند، اما در عین حال تیم ملی ایران هم نتوانست موقعیت جدی و قابل توجهی در مقابل رقیب خود ایجاد کند.

در نیمه دوم هم تلاش‌های بازیکنان تیم ملی برای به ثمر رساندن گل بی‌نتیجه به پایان رسید و در نهایت مسابقه با همان نتیجه ۱-۰ به پایان رسید.

در دیگر بازی این گروه هم تیم ملی انگلیس با شکست ۳-۰ ولز موفق شد جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند.

با این نتایج انگلیس با ۷ و آمریکا با ۵ امتیاز به عنوان تیم‌های اول و دوم این گروه راهی مرحله بعد شدند و به ترتیب با سنگال و هلند رو به رو خواهند شد.

منبع: یورونیوز