جنبش اعتراضی مردم ایران؛ ادامه اعتراضات و اعدام یکی دیگر از دستگیر شدگان

eterazat shabanehچهار شنبه ۱۶آذر به مناسبت روز دانشجو در بسیاری از دانشگاه های ایران مراسمی برگزار شد . همچنین بنا بر گزارشهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی، شامگاه چهارشنبه در بسایری از شهر های ایران اعتراضات شبانه ادامه داشت. در تهران تعداد زیادی از مردم پیاده و سواره به طرف میدان آزادی حرکت کردند. یک شاهد عینی از تهران به دویچه‌وله گفت خیابان آزادی و بزرگراه یادگار ما به سمت جنوب قفل شده و خطوط بی‌آر‌تی به سمت میدان آزادی به محل پیاده روی مردم تبدیل شده است.

حد فاصل میدان آزادی تا میدان انقلاب ستونی پیوسته از خودروهای نیروی انتظامی در حال حرکت بودند.

به گزارش جماران، نیروی های دیگر نهادهای نظامی با موتور سیکلت در تقاطع ها و میادین حضور داشتند.

خیابان کارگر شمالی تا تقاطع فاطمی مملو از تکه سنگ و تل های زباله ها بود و سطل های زباله واژگون شده بودند.

حدّ فاصل بلوار کشاورز ترافیک سنگین خودروها با صدای ممتد بوق مشاهده می شد.

دور تا دور میدان ولیعصر(عج) نیروهای نظامی و لباس شخصی حضور داشتند.

حدّ فاصل کریم خان تا میدان ولیعصر، تخریب شدید نرده های وسط خیابان و مقدار زیادی سنگ در کف خیابان مشاهده می شد؛ به طوری که تردد برای خودروها مشکل بود.

بنا برگزارش‌ها چراغ‌های میدان آزادی تهران را خاموش کرد‌ه‌اند و متروها مملو از جمعیت هستند. در گزار‌ش‌ها همچنین گفته شده که در میدان انقلاب صدای تیراندازی شنیده شده است.

گزارشی نیز از گسیل نیروهای سرکوب گر موتور سوار حکایت دارد.

از سوی دیگر نظام سرکوبگر با اعمال خشونت قصد ایجاد ترس در معترضین و خواباندن جنبش را دارد. اعتراضات و مطالبه حق طلبانه مردم را اغتشاش و کار دشمن و بیگانه می خواند و دستگاه قضایی فاسد در خدمت استبداد با اتهام های واهی احکام سنگین برای دستگیر شدگان صادر می نماید. در چند مورد با اتهام "محارب" برای بازداشت شدگان حکم اعدام صادر کرده است که با واکنش تند مدافعان حقوق بشر مواجه شده است.

به گزارش میزان ارگان قوه قضائیه، محسن شکاری یکی معترضان دستگیر شده به اتهام محاربه از طریق کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین جرح عمدی با سلاح سرد به مامور بسیج حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت جامعه به اعدام محکوم شده بود صبح امروز ۱۷ آذر ماه اعدام شد.

در روز یکشنبه، سیزدهم آذر مرکز رسانه‌ی قوه قضاییه در خبری از اعدام چهار نفر خبر داد که با عنوان «اعضای شبکه اراذل و اوباش مرتبط با سرویس اطلاعاتی رژیم صهیونیستی» معرفی شده‌ بودند.

از سوی " دادگاه انقلاب" حکم اعدام حمید قره حسنلو، پزشک رادیولوژیست از بازداشت شدگان ساکن کرج صادر شده است که این پزشک نیز با خطر اجرای حکم مواجه است.

پیش از این سازمان عفو بین الملل نسبت به اعدام معترضین دستگیر شده هشدار داده بود.


در این رابطه