طرح قطع کامل اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه بدون اجازۀ مردم!

Internet-1 آرمان ملی: روز گذشته، حسن مروتی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش، در برنامه صبح بخیر ایران گفت:«قصد داریم اینترنت کل کشور را در زمان برگزاری کنکور قطع کنیم». این صحبت او درباره قطع اینترنت در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی، یعنی روزهای برگزاری مرحله اول کنکور (آزمون سراسری سازمان سنجش برای ورود به دانشگاه) درخصوص ارائۀ راهکار برای جلوگیری از تقلب طرح شد و این سؤال را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کرد که مسئولین بجای ایجاد راهکارها و ساز و کارهای مناسب برای جلوگیری از تقلب، به ساده ترین راه حل رسیده اند و آن قطعی اینترنت است. به نظر می‌رسد قطع کردن اینترنت و حذف حق استفادۀ همۀ مردم از آن، بدون اجازه گرفتن از آنها یا حداقل پرسیدن نظراتشان، کاری غیر  منطقی است. ضمن اینکه گفتن این نکته هم خالی از اهمیت نیست که شمار بسیاری از مردم ایران از راه اینترنت کسب درآمد کرده و زندگی خود را می چرخانند. آنچه از گفته های مروتی برداشت می شود، همان پاک کردن صورت مساله است .
 
قطع نقطه ای به درد نمی خورد:
 
همانطور که گفته شد، قطع اینترنت کل کشور از سوی یک مقام مسئول در امور آزمون های سازمان سنجش، در برنامۀ زنده تلویزیونی مطرح شد و این طرز صحبت او، تعجب مجری برنامه را هم برانگیخت. هرچند که مجری ابتدا گمان کرد، مرادِ معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش، قطع نقطه ای اینترنت است و از مروتی پرسید که منظورتان قطع اینترنت در نقاط برگزاری آزمون است که این مسئول پاسخ داد که خیر، اینترنت کل کشور. 
 
او با این توضیح که «قطع نقطه‌ ای اینترنت» هم تأثیری ندارد،‌ گفت که «قطع نقطه‌ ای اینترنت در زمان برگزاری کنکور طی سال گذشته، نتوانست جلو ارتباط داوطلبان را با بیرون بگیرد. در سال گذشته که در چند محل قطع نقطه‌ ای صورت گرفته بود، داوطلبان توانسته بودند از جاهای دیگر آنتن بگیرند و به همین دلیل قرار است، امسال اینترنت کل کشور در زمان برگزاری آزمون قطع شود». 
 
جالب اینکه مروتی گفت: «سال گذشته به علت مشکلاتی که قطع اینترنت ممکن بود به همراه خود داشته باش،د اینترنت به صورت سراسری قطع نشد». 
 
او در پاسخ به انتقاد مجری برنامه که گفت «قطع اینترنت سراسری روشی منطقی و معقولی نیست»، گفت: «برای چند ساعت ارزش اش را دارد، چراکه سرنوشت این عزیزان آن موقع رقم می‌ خورد». 
 
بعد از پخش این برنامه، رسانه‌ هایی به این صحبت ها واکنش هایی نشان دادند و برخی به کنایه گفتند که برخی برای قطع اینترنت، دنبال بهانه می گردند. آنها صحبت‌ های مروتی، معاون سازمان سنجش را غیر فنی دانستند.
 
تا فرزندانمان با خیال راحت به رقابت بپردازند!

در این رابطه