پیدا شدن اسناد محرمانه بیشتری از منزل جو بایدن

Bayden Joe Asnad

«کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که وکلای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، اسناد محرمانه بیشتری را در منزل او ایالت دِلِور پیدا کرده‌اند.»
 
ریچارد ساوبر، وکیل کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت که در مجموع شش صفحه از اسناد طبقه بندی شده در جریان بازرسی از کتابخانه خصوصی بایدن پیدا شد. پیش از این کاخ سفید اعلام کرده بود تنها یک صفحه سند محرمانه در منزل جو بایدن پیدا شده است.
این اسناد متعلق به دوران معاونت ریاست جمهوری آقای بایدن در دولت باراک اوباما است.
 
وکیل کاخ سفید می‌گوید٬ وکلای شخصی جو بایدن به دلیل این که مجوز امنیتی لازم را نداشتند، روز چهارشنبه به دنبال پیدا شدن یک صفحه از اسناد محرمانه جستجوی خود را متوقف کردند.
ریچارد ساوبر اضافه کرد که اسناد جدید را روز پنجشنبه ی پیدا کرد و آنها را به وزارت دادگستری تحویل داد.
 
وزیر دادگستری و دادستان کل ایالات متحده روز پنجشنبه از تعیین یک مشاور ویژه برای بررسی اسناد محرمانه کشف شده در دفتر و اقامتگاه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خبر داد.
تحقیقاتی مشابهی هم اکنون نیز درباره اسناد کشف شده از اقامتگاه دونالد ترامپ٬ رئیس جمهوی سابق آمریکا در جریان است.
با تعیین مشاور ویژه برای پرونده اسناد کشف شده در دفتر و اقامتگاه جوبایدن، دادستانی کل آمریکا در جریان انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۲۴ در حال تحقیق از دو نامزد اصلی خواهد بود.
 
رویترز می‌گوید، اما این بدان معنا نیست که این دو پرونده در حال تحقیق توسط دادستان آمریکا یکسان هستند. وکلای جو بایدن گفتند که پس از یافتن اسناد مربوطه آنها را داوطلبانه به آرشیو ملی آمریکا تحویل دادند. اما دونالد ترامپ تا زمان بازرسی اقامتگاهش در فلوریدا توسط اف‌بی‌آی در ماه اوت در برابر تحویل این اسناد مقاومت کرد.
 
 
نقل از سایت رادیو فرردا