تعرض جنسی در باشگاه فوتبال نونهالان در مشهد؛ دادستانی مسئولان اداره ورزش را احضار کرد

Edare kole varzesh

«به دنبال انتشار گزارش‌هایی از تعرض جنسی به ۱۵ نفر از بازیکنان نوجوان یک باشگاه فوتبال در مشهد، دادستانی خراسان رضوی مسئولان اداره ورزش این استان را برای ارائه توضیحات در این باره احضار کرد.»
 
در پی تجمع شماری از خانواده‌های بازیکنان نوجوان یک باشگاه فوتبال در مقابل ساختمان هیأت فوتبال استان خراسان رضوی به علت تعرض به فرزندان خود، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ایران، در واکنشی دیرهنگام دستور بررسی و پیگیری گزارش‌ تعرض جنسی در این مدرسه فوتبال در شهر مشهد را صادر کرد.
 
حمید سجادی این دستور را خطاب به حراست وزارت ورزش صادر کرد و گفت: «در صورت صحت گزارش‌های رسیده با عامل یا عاملین این اتفاق با قاطعیت برخورد خواهد شد».
در همین حال، با دستور دادستان خراسان رضوی، مسئولان اداره ورزش این استان برای ارائه توضیحات پیرامون این موضوع به مرجع قضایی احضار شدند و قرار است که روز یکشنبه ۲ آبان، در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد جلسه ای در خصوص این موضوع برگزار ‌شود.
 
گزارش‌ها حاکی از آن است که والدین ۱۵ نفر از بازیکنان باشگاه فوتبال نونهالان در مشهد، به حراست اداره کل ورزش و جوانان استان مراجعه کرده‌ و از تعرض مربی این باشگاه به فرزندان خود شکایت کرده‌اند.
گفته می شود که خانواده‌های قربانیان آزار جنسی در این باشگاه، ابتدا در برابرهیأت فوتبال خراسان رضوی تجمع کردند اما پس از بی‌توجهی هیأت فوتبال، به حراست سازمان شکایت نموده و سپس در پی عدم پاسخگویی مسئولان، جهت پیگیری و دادخواهی خبر را رسانه‌ای کرده و به شبکه های اجتماعی متوسل شدند.
این خبر را اولین بار جواد طاری‌بخش مدیر رسانه سابق تیم «شهر خودرو» در استوری اینستاگرام خود منتشر کرده بود و آن را «فاجعه ای دیگر برای فوتبال خراسان رضوی» دانسته بود. او همچنین از باز شدن این پرونده در دادستانی خبر داده بود.
 
به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، «خانواده ها پس از تغییر رفتار فرزندانشان و پیگیری و بررسی محتوای گوشی تلفن همراه بازیکنان، متوجه می‌شوند که مربی این باشگاه فرزندانشان را مورد آزار و اذیت قرار داده است و این نونهالان از ترس بازگو شدن این موضوع تحت فشار روحی و روانی قرار دارند.»
مادر یکی از این نونهالان گفته است: «وقتی موضوع را متوجه شدیم، پیگیری زیادی انجام دادیم. چون این باشگاه در لیگ‌های مختلف حضور داشت، اطمینان کرده بودیم و فرزندمان را در این باشگاه ثبت نام کردیم، اما حالا که موضوع را پیگیری کردیم، فهمیده‌ایم که باشگاه حتی مجوز هم نداشته است».
 
بر اساس گزارش ها، علی‌رغم تماس‌های مکرر، حراست سازمان ورزش و جوانان اعلام کرده است که «این موضوع محرمانه است و تا ثابت شدن آن نمی‌توان اظهارنظر و تصمیم‌گیری کرد».
بیانیۀ وزارت ورزش و جوانان ایران نیز حاکی از آن است که این وزارتخانه از دو هفته پیش در جریان گزارش‌ها از تخلف در این باشگاه فوتبال در شهر مشهد، بوده است.
این در حالی است که مسئولان هیأت فوتبال خراسان رضوی پیشتر مدعی شده بودند که از این موضوع بی اطلاع هستند.
 
 
 
منبع: رادیو صدای فرانسه