هرانا: دست کم در مجموع ۱۲۳۳۰ ماه حکم حبس برای معترضان صادر شده است

Zendane Zananانقلاب اسلامی در هجرت :پس از گذشت چهار ماه از آغاز اعتراضات ایران، به نظر می‌رسد تنش در روابط جمهوری اسلامی و غرب به اوج خود رسیده است. شورای وزیران اتحادیه اروپا روز گذشته ۱۸ فرد و ۱۹ نهاد را به علت نقض حقوق بشر به فهرست تحریمی خود اضافه کرد. بریتانیا نیز پنج فرد و دو نهاد دیگر جمهوری اسلامی را تحریم کرد. همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا به دلیل سرکوب اعتراضات ده مقام ارشد و بنیاد تعاون سپاه را مورد تحریم خود قرار داد.
 
این در حالی است که علیرغم این‌که پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواهان قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا شد، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا این موضوع را مشروط به صدور حکم دادگاه دانست و  تاکید کرد که دادگاه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا قبل از اینکه اتحادیه اروپا بتواند اقدامی صورت دهد باید یک محکومیت حقوقی مشخص را علیه سپاه پاسداران صادر کند.
 
نگرانی‌ها همچنان درباره سرنوشت بازداشت‌شدگان و صدور و اجرای احکام سنگین برای آن‌ها وجود دارد. در آخرین تحولات روز گذشته فرجام‌خواهی محمد قبادلو، از بازداشت‌شدگان محکوم به اعدام اعتراضات جاری در دیوان عالی کشورپذیرفته و پرونده وی برای بررسی به یکی از شعب دادگاه ارجاع شد.
 زیرا وبسایت” هرانا” با انتشار گزارشی اعلام کرد: تا روز سوم بهمن ۵۲۵ معترض از جمله ۷۱ کودک در جریان اعتراضات جاری ایران ایران کشته شده‌اند. این خبرگزاری همچنین تعداد بازداشت شدگان را ۱۹۵۷۱ نفر تخمین زد که از بین آن‌ها هویت ۵۰۳۴ نفر شناسایی شده است.

هرانا می گوید: مجموع مدت حکم حبس صادر شده برای بازداشت‌شدگان را نیز ۱۲۳۳۰ ماه تخمین زده است.


در این رابطه