بلینکن: تهران پیشنهاد ارائه شده در خصوص بازگشت به توافق هسته‌ای را رد کرد / از ارسال موشک و پهپاد ایرانی به روسیه نگران هستیم

belinken antoniانقلاب اسلامی در هجرت : «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه مدعی شد که ایران پیشنهاد ارائه شده در خصوص بازگشت به توافق هسته‌ای را رد کرد.

فارس: «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه مدعی شد که ایران پیشنهاد ارائه شده در خصوص بازگشت به توافق هسته‌ای را رد کرد.

وی که با شبکه العربیه مصاحبه می‌کرد، مدعی شد: «آمریکا در حال حاضر بر سرکوب مردم در خیابان‌ها توسط نظام ایران متمرکز است».

وزیر خارجه آمریکا گفت: «همچنان معتقد هستیم که دیپلماسی موثرترین راه برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران است».

بلینکن گفت که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بر تصمیم خود خود در خصوص عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید دارد.

وی اضافه کرد که تمامی گزینه‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بر روی میز قرار دارد.

این مقام آمریکایی در ادامه مصاحبه‌اش مدعی شد: «ایران از روسیه در جنگ علیه اوکراین با ارسال پهپاد و دیگر تسلیحات حمایت می‌کند و آمریکا از اقدام ایران در ارسال موشک و پهپاد به روسیه نگران است».

بلینکن گفت که به دنبال راه‌های برای مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه این مصاحبه مدعی شد که تلاش‌های نظامی آمریکا در درجه نخست با هدف بازدارندگی متجاوزان انجام می‌شود و هدف از رزمایش‌های نظامی آمریکا با اسرائیل، بازدارندگی است.

وی گفت: «رزمایش‌های نظامی با اسرائیل، به ما اجازه می‌دهد که به صورت فعالی دفاع کنیم و پیام این رزمایش‌ها این است که ما آماده پاسخ به هرگونه تجاوز هستیم».