رهایی هفده زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

edam-rahaii

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، هفده زندانی محکوم به اعدام با کسب و جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین به گفته رئیس زندان جیرفت، از ابتدای سال جاری تاکنون، یازده زندانی از اعدام رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رئیس کل دادگستری استان یزد از رهایی سیزده زندانی محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم در این استان خبر داد.

غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری یزد در این خصوص گفت: “با حضور خیرین نیکوکار، اولیای دم و جمعی از مسئولان ارشد استان و در پی کسب رضایت اولیای دم، سیزده زندانی از چوبه دار رهایی یافتند.”
رهایی سه زندانی از اعدام در جیرفت

به گزارش سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، سه زندانی محکوم به اعدام در جیرفت از چوبه دار رهایی یافتند.

رئیس زندان جیرفت در این خصوص گفت: “سه زندانی سی و چهار، سی و پنج و سی هفت ساله که به ترتیب چهار و نیم، دو و نیم و هفت سال در زندان جیرفت تحمل حبس کرده‌ اند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

وی در ادامه افزود: “از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد یازده نفر از محکومین زندان جیرفت با کسب رضایت اولیای دم، از اعدام رها شده و به زندگی بازگشتند.”
رهایی یک زندانی از اعدام در گرگان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک زندانی در گرگان با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

این زندانی حدود ۸ سال پیش در سن ۱۶ سالگی مرتکب قتل و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.

حامد خیرخواهان، مسئول مرکز نیکوکاری “مدافع حرم” در این خصوص گفت: “برای آزادسازی این زندانی محکوم به اعدام با کمک مردم و خیرین مبلغ یک میلیارد تومان جهت پرداخت دیه به اولیای دم جمع آوری شد تا در نهایت این فرد از زندان آزاد شود.”