اجرای مصوبه مولدسازی با قراردادن اموال وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و کشاورزی در اولویت فروش

sarane se ghowehانقلاب اسلامی در هجرت:مولد سازی عنوان مصوبه‌ای است که به ۷ نفر از معتمدان حکومت اجازه می‌دهد اموال متعلق به دولت و ملت را هر طور و به هر قیمت و شرایطی که دلشان بخواهد بفروشند و با وجود اعتراضات گسترده مردمی و مخالفت بسیاری از کارشناسان، اجرای طرح موسوم به «مولد سازی» در ایران آغاز شده است.
 
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد دولت رئیسی دوشنبه هفدهم بهمن گفت: «سومین جلسه هیئت عالی مولدسازی هم برگزار شده که خروجی آن اعطای اولین مجوز‌ها برای مولد‌سازی به وزارت کشاورزی و آموزش‌و‌پرورش بوده است.»
 
در همین رابطه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفتگو با خبرگزاری ایلنا تاکید کرده که فضاها و مکان‌هایی با متراژ نامناسب برای ساخت مدرسه را در فهرست «املاک مازاد آموزش و پرورش» قرار می‌دهیم و چنین فضاهایی را مولدسازی می‌کنیم.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان نیز از شناسایی بیش از ۷ هزار ملک قابل واگذاری در استان خبر داده و گفته که تا کنون ۱۳ ملک مازاد را به فروش رسانده‌ایم.
 
این مصوبه در درون حاکمیت هم مخالفان زیادی دارد.
 
ایزدخواه، نماینده مجلس، در واکنش به این مصوبه گفته که با فروش اموال دولت، مردمی سازی اقتصاد دچار مشکل می شود و نهال فساد کاشته می شود.
 
صباغیان دیگر نماینده مجلس هم ضمن اشاره به جلسه غیرعلنی با رئیس مجلس و صحبت‌های قالیباف مبنی بر قانونی و شفاف بودن مصوبه، گفت:«اگر مجبور شویم جلوی مصوبه مولدسازی را می‌گیریم.»
 
او گفته:«جای تاسف است که رئیس مجلس مصوبه مولدسازی را پذیرفته و دولت اگر قصد فروش و کسب درآمد دارد بهتر است شرکت های زیان‌ده را بفروشد که حیات خلوت یک عده‌ای شده‌اند.»