حمایت صدها فعال سیاسی و مدنی از بیانیه میرحسین موسوی

mudavi mirhoseinبیش از ۳۵۰ فعال سیاسی و مدنی در بیانیه‌ای با اشاره به "بیداری اجتماعی و یأس جامعه از اصلاح در ساختار کنونی" حمایت خود را از بیانیه اخیر موسوی برای "گذار از جمهوری اسلامی" اعلام کردند. اغلب امضاکنندگان ساکن ایران هستند.

روز یکشنبه ۲۳ بهمن (۱۲ فوریه) بیانیه ای با امضای بیش از ۳۵۰ تن از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و مدنی منتشر شد. امضاکنندگان حمایت خود را از برنامه ''سه ‌مرحله‌ای میرحسین موسوی برای گذار دموکراتیک'' از جمهوری اسلامی اعلام کردند.

موسوی در بیانیه خود که روز ۱۵ بهمن‌ماه منتشر شد، برای گذار از جمهوری اسلامی، سه مرحله "برگزاری همه‌پرسی آزاد و سالم در مورد ضرورت تغییر یا تدوین قانون اساسی جدید، تشکیل مجلس مرکب از نمایندگان واقعی ملت از طریق انتخاباتی آزاد و منصفانه در صورت رای مثبت مردم و به همه‌پرسی گذاشتن متن مصوب این مجلس به منظور استقرار نظامی مبتنی بر حاکمیت قانون" را پیشنهاد کرد.

امضاکنندگان بیانیه روز یکشنبه ضمن اعلام حمایت از نخست‌وزیر پیشین جمهوری اسلامی نوشتند: «آن‌چه نهایتا اکنون و همچنان لاینحل باقی مانده‌است، فساد، بی‌عدالتی و سرکوب آزادی‌های سیاسی و مدنی است.»

این بیانیه از ''ناکارآمدیِ ناشی از ساختار ولایت‌مداری'' به عنوان دلیل مشکلات یادشده در جمهوری اسلامی نام برده است.