مولوی عبدالغفار نقشبندی: سوگند یاد می کنم که در بیان قضیه دختر عفیفه دشتیاری تمامی خطرات را به جان می‌ خرم

eterazat14 به گزارش خبرگزاری حال وش، روز جمعه ١۵ مهر ماه ١۴٠١، مولوی عبدالغفار نقشبندی، امام جمعه موقت شهرستان راسک طی مراسم نماز جمعه گفت: "سوگند یاد می کنم که در بیان قضیه دختر عفیفه دشتیاری (چابهاری) بنده هیچ هدف و غرضی جز دفاع از عفت خواهر مظلوم خود نداشته و در این راه تمامی خطرات را به جان می‌ خرم و این جان ناقابل را فدای یک قطره خون، از خون های پاک شهدای زاهدانی خواهم کرد.
 
امام جمعه موقت مسجد جامع قاسمی راسک در خصوص فاجعه جمعه سیاه در شهر زاهدان گفت: ٨ مهر ماه ١۴٠١ یکی از روزهای تاریک بود که در تاریخ سیستان و بلوچستان به ثبت رسید. قریب به یک ماه است که از جای جای مملکت صدای التهابات و اعتراضات بگوش می رسد. مردم از سوء مدیریت‌ ها، گرانی‌ ها، فشار و تبعیضات، فساد و اختلاس ها و از سوء برخوردها، ناراضی هستند و به شیوه های گوناگون فریاد درد خود را بلند می‌ کنند.
 
وی ادامه داد: مولوی عبدالحمید در خطبه هفته گذشته (٨ مهر ماه ١۴٠١) اشاره‌ ای کرد به هتک حرمت آن مأمور پلیس (ابراهیم کوچک زایی) به دختر مظلوم و عفیفه و خردسال دشتیاری و از مسئولین خواستار شفاف سازی در این موضوع و به سرانجام رساندن هر چه سریعتر آن شد.
 
این یک خواسته منطقی و کاملاً بجا بود و این دغدغه عموم اهل سنت است و خواستار مجازات این فرد هستند.
 
مولوی نقشبندی گفت: تیراندازی های نیروهای امنیتی و نظامی در کمتر از یک ساعت صدها کشته و زخمی را در مصلای زاهدان بجا می‌ گذارند و این فاجعه خونین را رغم می‌ زنند.
 
مولوی عبدالغفار در ادامه راجع به بعضی از دسیسه ها اظهار داشت: طبق شنیده ها، دست‌ های پشت پرده ای در فضای مجازی علیه این حقیر فضا سازی می‌ کنند که بنده را به گروه های ضد انقلاب معاند و وهابیت تند رو منسوب تا از این طریق بنده را به چالش کشیده و برای من پرونده سازی بکنند. ای مردم، من در پیشگاه شما و در محضر خداوند بر روی منبر و در روز جمعه سوگند یاد میکنم که در بیان قضیۀ دختر عفیفه دشتیاری بنده هیچ هدف و غرضی جز دفاع از عفت خواهر مظلوم خود نداشته و در این راه تمامی خطرات را به جان می‌خرم.

در این رابطه