امجد امینی در رد ادعای حسین امیرعبداللهیان: ژینا (مهسا) فوت نکرد، بلکه توسط رژیم ولایت فقیه به قتل رسید

Amini-Pedar Mahsa-1 صدای آمریکا: پدر مهسا امینی در پاسخ به ادعاهای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، به صدای آمریکا گفت که دخترش فوت نکرده، بلکه توسط جمهوری اسلامی به قتل رسیده است.
 
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی روز چهارشنبه در گفتگو با کریستین امانپور، خبرنگار شبکه سی ان ان گفته بود:«دختری ایرانی به نام مهسا امینی فوت کرد و او را به نمادی تبدیل کردند تا نظام جمهوری اسلامی را تغییر دهند».
 
امجد امینی در ادامه گفتگو با صدای آمریکا با تأکید بر لزوم زنده نگهداشتن نام و یاد مهسا افزود: «مقامات مسئول در جمهوری اسلامی تاکنون به هیچ یک از درخواست های ما و وکلای خانواده برای روشن شدن ابعاد قتل مهسا پاسخی نداده‌ اند».
 
او با ابراز نا امیدی از دریافت پاسخی عادلانه و منصفانه افزود: «با وجود این رفتار،‌ نه ما، و نه وکلای ما، از عدالت قطع امید نکرده‌ ای، اما به نظریۀ عجولانۀ پزشکی قانونی دربارۀ علتِ قتلِ مهسا اعتراض کرده‌ ایم و خواهان بررسی مجدد آن با حضور پزشکان معتمد خود شده‌ ایم که بازپرس ویژه قتل، از پذیرش این درخواست طفره می‌ رود».
 
پدر مهسا امینی در ادامه تصریح کرد: «ما و وکلایمان، خواهان حضور شاهدان حاضر در صحنه دستگیری و قتل و همچنین، تحقیقات بیشتر از افراد پلیس زن و مردی هستیم که مهسا را دستگیر کرده و او را با زور به مقر گشت ارشاد برده‌ اند».
 
او همچنین خواهان بررسی اظهارات دیگر زنان حاضر در مقر گشت ارشاد و ماشین ون پلیس و همچنین بررسی دوربین‌ های نصب شده روی لباسِ پلیسِ گشتِ ارشادِ دستگیر کنندۀ مهسا شد و گفت: «کپی مدارک پرونده موجود باید در اختیار وکلای مورد اعتماد ما قرار بگیرد».
 
پدر مهسا امینی با بیان اینکه مقامات جمهوری اسلامی با هیچیک از خواسته‌ های آنها موافقت نکرده‌ اند، تأکید کرد: «از نظر ما هیچ کدام از تحقیقات انجام گرفته توسط حکومت در پروندۀ قتل مهسا شفاف نبوده و گفته‌ های مقامات نظام دربارۀ این حادثه، مردود است».
 
مقامات جمهوری اسلامی، قتل مهسا امینی را تکذیب و اعلام کردند او بر اثر بیماری های قبلی جان خود را از دست داده است.
 
دستگیری مهسا امینی،‌ دختری که از سقز به تهران سفر کرده بود، به بهانۀ کم حجابی و سپس مرگ او در مقر پلیس موسوم به امنیت اخلاقی،‌ از اواخر تابستان موجی از اعتراضات مردمی را در ایران و دیگر کشورهای جهان به راه انداخت و نام این زن را به نمادی برای زندگی و آزادی تبدیل کرد.