کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران در حملۀ هوایی اسرائیل در خاک سوریه

Sepah-Pasdaran2-1 انقلاب اسلامی در هجرت: تجاوز نظامی به خاک‌ هر کشوری به هر بهانه ای، حتی بهانه هایی مثل "حقوق بشر"، و "آزادی"!، محکوم است. دیروز جورج بوش (پسر) و تونی بلر، با اسناد جعلی به عراق حمله کردند؛ امروز ولادیمیر پوتین به بهانۀ مبارزه با "نازیسم"، به خاک اوکراین تجاوز می کند؛ زمانی، صدام حسین به خواست آمریکا و اسنادی که وابستگان رژیم پهلوی به او داده بودند، به بهانۀ خطر انقلاب ایران، به خاک‌ ایران تجاوز کرد؛ و رژیم جنایتکار اسرائیل سال ها به بهانۀ "حملۀ پیشگیرانه"!!؟، به خاک همسایگان خود تجاوز نظامی کرده و می کند! حکومت های غرب و دولت آمریکا می دانند که نمی توانند به ولادیمیر پوتین ایراد زیادی بگیرند، زیرا، چه بگویند، وقتی مقابل تجاوزات رژیم جنایتکار اسرائیل سکوت و حتی دفاع می کنند، و در گذشته، در لیبی، عراق، افغانستان، ویتنام، ... خود، همین تجاوزات را با کشتار هزاران بیگناه انجام داده اند. ترور و تروریسم به هر بهانه ای، و تجاوز نظامی به هر بهانه ای محکوم است. دفاع از حقوق بشر، حقوق شهروندی، حقوق ملی و حقوق طبیعت الزامی است. هر کشوری و هر شخصی، حقوقش پایمال شود، حقوق تمام بشریت پایمال شده است. چه خوش گفت سعدی بزرگوار:
 
بنی آدم اعضای یکدیگرند               که در آفرينش ز یک گوهرند
چو عضوى به درد آورد روزگار            دگر عضوها را نماند قرار

رادیو فردا: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه، یازدهم فروردین، اعلام کرد که یک عضو این نیرو در تازه‌ ترین حملات هوایی اسرائیلی در سوریه کشته شده است.

سپاه نام این عضو کشته شده خود در حمله صورت گرفته در حومه دمشق را «میلاد حیدری» اعلام و او را «مستشار نظامی و افسر پاکباخته سپاه» توصیف کرد. رتبه نظامی او در سپاه هنوز اعلام نشده است.

سوریه گفته بود که اسرائیل در نخستین دقایق روز جمعه به دمشق حمله کرد. این دومین حمله منتسب به اسرائیل در سوریه در عرض کمتر از یک شبانه‌روز بود.

سپاه پاسداران در بیانیه خود نوشت «بی‌ تردید رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی پاسخ این جنایت را دریافت خواهد کرد».

این بیانیه همچنین «سکوت و بی‎‌عملی مجامع مؤثر جهانی» در قبال حملات مکرر اسرائیلی را که «ناقض حاکمیت سوریه» است، محکوم کرد.

گروه ناظر حقوق بشر سوریه، که مخالف حکومت بشار اسد است، خبر داده که در حملات روز جمعه، انبارهای تسلیحات در جنوب غرب دمشق هدف قرار گرفت.

پیش از اعلام کشته شدن افسر سپاهی در سوریه، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، حملات روزهای پنجشنبه و جمعه به سوریه را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست به «مسئولیت قانونی» خود در در مورد «استمرار تجاوزات» اسرائیل به سوریه، که عضو سازمان ملل است، عمل کند.

اسرائیل در مورد حملات این هفته سکوت کرده اما در موارد مشابه متعدد، برخی از مقامات ارشد نظامی و سیاسی اسرائیلی به طور تلویحی انجام این حملات را با عنوان مقابله با «تثبیت حضور ایران و اذناب آن در سوریه» تأیید کرده‌اند.

هر چند حملات منتسب به اسرائیل در دولت‌های نفتالی بنت و یائیر لاپید نیز ادامه داشت، اما از زمان بازگشت بنیامین نتانیاهو به قدرت، به‌نظر می‌رسد که شمار این حملات هم در سوریه و هم در مرز سوریه و عراق افزایش یافته و بازه زمانی میان حملات نیز کوتاه‌تر شده است.

پیش از این، سپاه آذر پارسال از کشته شدن سرهنگ داوود جعفری، از نیروهای هوا-فضای سپاه پاسداران در جاده‌ای در اطراف دمشق خبر داده بود