صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران/ رهایی یک زندانی از اعدام در کرج

edam nah

خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری یک این استان به اعدام محکوم شد. همچنین یک زندانی در کرج که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، یک متهم به قتل توسط دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، سال گذشته فردی به دلیل اختلافات مالی برادر دوست خود را قتل رساند.

برادر مقتول در این خصوص گفت: “مدتی بود با یکی از دوستانم به نام شهرام اختلاف حساب داشتم. امروز شهرام مقابل خانه ما آمده بود تا طلبش را از من بگیرد. می‌خواستم مقابل در بروم و با او صحبت کنم اما برادر بزرگم اجازه نداد. یاور گفت خودش این مشکل را حل می‌کند. یاور دم در رفت اما دوستم با ضربه چاقو ایی به سینه‌ اش کوبید، او را به قتل رساند و گریخت.”

پس از بازداشت متهم و صدور کیفرخواست برای وی، پرونده اش برای رسیدگی به شعبه دو دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

در پایان جلسه، وی توسط دادگاه به حبس محکوم شد. اما با اعتراض اولیای دم به این حکم، پرونده در دیوان عالی کشور بررسی شد. دیوان عالی کشور احکام صادره را نیز نقض کرده و پرونده متهم را جهت رسیدگی مجدد به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع داد.

نهایتا در پی درخواست مجدد اولیای دم، متهم توسط این مرجع قضایی به مجازات اعدام محکوم شد.
رهایی یک زندانی از اعدام در کرج

به گزارش انتخاب، یک زندانی در کرج از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، مردی طی یک درگیری در سال ۹۸ در کرج مرتکب قتل و چندی بعد بازداشت شد. پس از صدور کیفرخواست برای وی، پرونده این متهم برای رسیدگی به شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.

وی در جلسه دادگاه گفت: “من به دختری علاقه داشتم که بعد از مدتی از هم جدا شدیم و بعد متوجه شدم یکی از دوستانم با او ازدواج کرده است. نمی‌دانم چرا این مسئله باعث شد عصبانی شوم؛ عقل از سرم پرید و به سراغش رفتم و در یک چشم برهم زدن این اتفاق تلخ رخ داد.”

در پایان جلسه دادگاه، قضات متهم را به اعدام محکوم کردند و این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد، اما وی پس از چندی، نهایتا با رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت و به زندگی دوباره برگشت.