۲ نیروگاه اتمی جدید در حال ساخت در بوشهر

Niroogahe Atomi-jpg ایسنا: استاندار بوشهر با اشاره به ساخت ۲ نیروگاه جدید اتمی در بوشهر گفت: ساکنان روستا های هلیله و بندرگاه با ۱۵۰۰ خانوار، به شهر جدید منتقل شوند.

احمد محمدی زاده در نشست مسئولان استان بوشهر اظهار کرد: زمین مورد نیاز را ما تأمین می‌ کنیم و نیروگاه اتمی نیز آنرا برای ساکنان هلیله و بندرگاه می‌ سازد.

وی خواستار انتقال ادارات به بیرون شهر شد و گفت: ادارات و نهادها باید به بیرون شهر منتقل شوند تا زندگی مردم راحت‌ تر شده و مراجعه از شهرستان‌ ها به ادارات کل و استانداری راحت‌ تر شود.

استاندار بوشهر از ایجاد دولت‌ شهر در شرق بوشهر خبر داد و تصریح کرد: ساختمان جدید استانداری نیز در این مجموعه، احداث می‌ شود که در حال طراحی هستیم و تا پایان امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌ شود.

محمدی‌ زاده با بیان اینکه تمام ادارات و نهادها را نیز به دولت‌ شهر منتقل می‌ کنیم، یادآور شد: همه ادارات مرتبط کنار هم قرار می‌ گیرند تا مراجعان در کمترین زمان بتوانند امور اداری خود را پیگیری کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ۲ طرح مهم در حال اجرا در بوشهر و لزوم احداث شهر جدید در جوار مرکز استان گفت: ۲ نیروگاه اتمی جدید در حال ساخت است که قطعاً جمعیت بسیار زیادی به سمت خود جذب می‌ کند، همچنین با احداث منطقه آزاد تجاری با ۲۶ هزار هکتار که صنعت و تولید رونق می‌ گیرد، جمعیت زیادی جذب می‌ شود.

وی اضافه کرد: باید زمین مورد نیاز را داشته باشیم تا در استقرار جمعیت جدید با مشکل مواجه نشویم. محمدی‌ زاده گفت: بیش از ۲۲۸ هکتار به شهرهای کلمه، سعدآباد، کنگان، دیلم، برازجان، الحاق می‌ شود و ۱۷۷۲ هکتار نیز به بوشهر ملحق می‌شود.

وی ابراز داشت: با الحاق این اراضی و احداث منازل مسکونی جدید، شهر جدیدی با جمعیت زیاد در جوار بوشهر ایجاد می‌شود که جوابگوی طرح‌های جدید توسعه‌ ای است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، محمدی‌ زاده تصریح کرد: زیرساخت‌ های لازم و امکانات مورد نیاز نیز برای شهر جدید ایجاد می‌شود.

دبیر: مژده پاینده