شهادت کودک ۹ ساله بر اثر تیراندازی پلیس/ پدر کودک: پلیس بدون هشدار و ایست ماشین را به رگبار بست

Kounak-Shahid-1 شلیک به یک خودرو موجب فوت کودک ۹ ساله شد. جعفر دلف‌ زرگانی پدر این کودک درباره این سانحه مدعی شد: ماشین پلیس بدون هیچ هشدار یا اعلام ایست یا آژیر، ماشین را به رگبار بست و تیر به کودک ۹ ساله ما اصابت کرد و در همان لحظه فوت کرد.

به گزارش جماران، شلیک به یک خودرو موجب فوت کودک ۹ ساله شد. جعفر دلف‌زرگانی پدر این کودک درباره این سانحه مدعی شد: ماشین پلیس بدون هیچ هشدار یا اعلام ایست یا آژیر، ماشین را به رگبار بست و تیر به کودک ۹ ساله ما اصابت کرد و در همان لحظه فوت کرد.

وی افزود: به ما گفته شد که قاتل، بازداشت شده است، اما خود ما هنوز مطلع نیستیم که چه کسی بازداشت است و تنها شنیده‌ایم که بازداشت است.

همچنین کمال دلف‌زرگانی عموی کودک قربانی  به خبرنگار جماران گفت: برادرم‌ ماشین وانت پراید یکی از بستگان ما در روستای عرب حسن شوشتر را تعمیر کرده است و قرار بود پول تعمیر را پس از برداشت محصول گندم پرداخت کند، امروز برادرم که به همراه پسر خود برای حساب کتاب و دریافت بدهی خود مراجعه کرد، صاحب ماشین ادعا کرد که ماشین هنوز تعمیر نشده است و درخواست کرد ماشین را دوباره تعمیر کنند و سوییچ ماشین را به برادرم داد.

وی ادامه داد: متاسفانه در مسیر برگشت صاحب ماشین گزارش نادرستی به کلانتری ارائه می‌کند که ماشین با تهدید اسلحه به سرقت رفته است، در مسیر به برادرم زنگ زده می‌شود و موضوع گزارش به او اطلاع داده می‌شود و او دور می‌زند تا به منزل بستگان ما و ریش سفید صاحب ماشین برگردد و با آن‌ها صحبت کند.

عموی‌ این کودک فوت شده عنوان کرد: اما ماشین پلیس بدون هیچ حکم یا دادن ایست یا حتی آژیر یکباره اقدام به رگبار بستن ماشین وانت پراید می‌کند و گلوله به مرتضی ۹ ساله اصابت می‌کند و در همان لحظه فوت کرد.

وی با ابراز این ادعا که سرعت ماشینی که کودک در آن بود کم بوده، افزود: زمانی که ماشین کلانتری را پشت سر خود دید، قصد توقف داشت، اما بدون هیچ هشداری و بدون حکم یکباره ماشین به رگبار بسته شد. مرتضی تنها به پدر خود نگاهی کرد، لبخند زد و در جا فوت می‌کند.

دلف‌زرگانی خاطرنشان کرد: این اتفاق در حوالی ساعت پنج عصر امروز جمعه ۱۹ خردادماه در جاده اهواز به شوشتر، نرسیده به سه‌راهی دیلم رخ داده است.

نیروی انتظامی: طبق قانون عمل شده است
سرهنگ روح الله بیگدلی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر با تایید فوت این کودک گفت: شهروندی با سامانه ۱۱۰ استانی تماس می‌گیرد و سرقت خودروی وانت پراید خود را اعلام می‌کند. سامانه استانی به شهرستان شوشتر ارجاع می‌دهد و نیروی انتظامی محورهای مواصلاتی را مسدود می‌کند و طرح مهار اجرا می‌شود.

وی افزود: گشت نیروی انتظامی خودروی مسروقه را مشاهده می‌کند، دستور ایست داده می‌شود اما راننده خودرو توجه‌ای به آن نمی‌کند و فرار می‌کند. نیروی‌های ما به ماشین مسروقه دستور توقف و هشدار می‌دهند اما توجهی نمی‌کند و به سمت شوشتر فرار می‌کند. ماموران تیر هوایی شلیک می‌کنند اما باز هم توقف نمی‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر عنوان کرد: در نهایت  پس از تمام اقدامات قانونی، با تیراندازی خودرو را متوقف می‌کنند. ماشین که متوقف می‌شود، کودکی که همراه سارق بود که فوت کرده بود.