یک زندانی در زندان گچساران اعدام شد و رهایی دو زندانی از اعدام در خوی و سقز

edam-rahaii

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز چهارشنبه بیست و چهارم خرداد، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان گچساران به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز چهارشنبه بیست و چهارم خردادماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان گچساران اعدام شد.
هویت وی، “حسنعلی حسن پور اهل روستای دیل از توابع بخش مرکزی شهرستان گچساران” توسط هرانا احراز شده است.

این زندانی پیشتر از بابت اتهام قتل عمد توسط مرجع قضایی به اعدام محکوم شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

 

 

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرستان های سقز و خوی که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک زندانی در شهرستان خوی از اعدام رهایی یافت.

ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این خصوص گفت: این زندانی در سال ۱۳۷۹، مرتکب قتل و بازداشت و حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور به تایید رسیده بود. با تلاش و برگزاری جلسات صلح و سازش با خانواده طرفین، نهایتا این زندانی با کسب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.
رهایی یک زندانی از اعدام در شهرستان سقز

به گزارش میزان، یک زندانی در شهرستان سقز از اعدام رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری استان کردستان در این خصوص گفت: “با تلاش اعضای صلح یاران در شهرستان سقز، پس از چهار سال و برگزاری هشت جلسه صلح و سازش با خانواده طرفین، در نهایت صبح امروز سه شنبه بیست و سوم خردادماه، در پی کسب رضایت اولیای دم، این زندانی از چوبه دار رهایی یافت.”

حسین حسینی، در ادامه افزود: “در سال جاری و با رهایی این زندانی از مجازات اعدام، تاکنون سه زندانی در این استان با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافته و به آغوش خانواده بازگشته اند.”


در این رابطه