واکنش وکیل توماج صالحی به خبر تقلیل حکم او از اعدام به حبس/ تکذیب

Salehi-Toomaj-5 رویداد۲۴: یکی از وکلای خواننده رپ بازداشتی در ایران، اخبار منتشر شده مبنی بر تقلیل حکم توماج صالحی از اعدام به حبس را رد و تأکید کرد که پرونده هنوز در جریان است و به مرحله انشای رأی هم نرسیده است، چه برسد به ابلاغ رأی.

واکنش یکی از وکلای توماج صالحی به خبر تسنیم: هنوز به مرحله انشای رأی هم نرسیده‌ ایم، چه برسد به ابلاغ رأی.

شبکه شرق نوشت: صبح امروز، چهارشنبه، ۱۴ تیر، خبرگزاری تسنیم در خبری با اتکا به شنیده‌ های خبرنگارش، مدعی شد که حکم توماج صالحی، خواننده رپ که در جریان اعتراضات ایران بازداشت شده بود، به علت همکاری‌ های او با نهاد‌های امنیتی، از اعدام به حبس تقلیل پیدا کرده است.
،
رزا اعتماد انصاری، وکیل توماج صالحی، در گفتگو با «شبکه شرق» در واکنش به ادعای خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: «حدود یک ساعت پیش و پس از خبر خبرگزاری تسنیم، برای پیگیری موضوع، به شعبه یک دادسرای انقلاب شهرستان اصفهان رفتم، چنین خبری کذب محض است و پروندۀ توماج هنوز به مرحله انشای رأی هم نرسیده است.»

او ادامه داد: «روی سامانۀ ثنا هم که پرونده را بررسی می‌ کنیم، درباره وضعیت پرونده نوشته شده است که این پرونده در جریان است. به این معنا که این پرونده هنوز مختومه نشده است که وارد مرحله انشای رأی شده باشیم و بررسی‌ ها تمام شده باشد.»

این وکیل دادگستری درباره زمان احتمالی اتخاذ تصمیم توسط دادگاه و ابلاغ رأی پرونده توماج صالحی، بیان کرد: «زمان مشخصی را نمی‌ توان اعلام کرد، اما از زمان آخرین جلسه رسیدگی تا اتخاذ تصمیم و ابلاغ رأی، چیزی حدود ۱۰ روز طول می‌ کشد، بنابراین برای هفته آینده، منتظر تصمیم‌ گیری دادگاه و ابلاغ رأی پرونده توماج صالحی هستیم.»

اعتماد انصاری در پاسخ به این سؤال که در شعبه رسیدگی کننده به پرونده، به این پرسش پاسخی دادند که خبرگزاری تسنیم از کدام منبع این خبر را پیگیری کرده یا خیر، گفت: «خیر، چیزی نگفتند. ببینید روز یکشنبه، آخرین جلسۀ رسیدگی به پرونده توماج صالحی برگزار شده و انشا و ابلاغ رأی، بین یک هفته تا ۱۰ روز زمان می‌ برد. خبر منتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم، برای من هم عجیب بود، چراکه هنوز به مرحلۀ انشای رأی هم نرسیده‌ ایم.»

او در خاتمه با بیان اینکه «ما منتظر تصمیم دادگاه و ابلاغ رأی هستیم»، تصریح کرد: «خبرگزاری تسنیم با خبری که منتشر کرده، اخلاق حرفه‌ ای رسانه را رعایت نکرده است. فقط امیدوارم که قصه توماج صالحی ختم به خیر شود. شخصاً هم به نتیجۀ رأی صادره از سوی دادگاه، امیدوارم.»