دو زندانی در زندان اراک اعدام شدند و صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی چهار زندانی از چوبه دار

 edam-rahaii

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز یکشنبه هجدهم تیر، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان اراک به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز یکشنبه هجدهم تیرماه ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان اراک اعدام شدند.
این زندانیان پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بودند.

هرانا روز گذشته طی گزارشی از انتقال آنها به سلول های انفرادی زندان اراک خبر داد.

جزئیات بیشتر در این رابطه اعم از هویت این دو زندانی توسط هرانا در دست بررسی است.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

 

صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی چهار زندانی از چوبه دار/ یک زندانی در زندان کرمان اعدام شد

خبرگزاری هرانا – رئیس‌ کل دادگستری استان کرمان از صدور حکم اعدام برای یک متهم در رفسنجان خبر داد. همچنین چهار زندانی در قزوین و اردبیل که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. از سوی دیگر، سحرگاه امروز یکشنبه هجدهم تیرماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان کرمان به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، برای یک متهم در رفسنجان حکم اعدام صادر شد.

در این گزارش آمده است: این زندانی در سال گذشته از بابت اتهام قتل ۱۰ شهروند در بخش نوق رفسنجان بازداشت شد. شش تن از این شهروندان تبعه کشور افغانستان بودند.

ابراهیم حمیدی، رئیس‌ کل دادگستری استان کرمان در این خصوص اعلام کرد: “محکوم این پرونده به سه فقره اعدام و یک فقره پرداخت دیه محکوم شد. پرونده او به دیوان عالی کشور ارسال شد.”
رهایی سه زندانی از اعدام در قزوین

به گزارش ایرنا، سه زندانی در قزوین با کسب رضایت از اولیای دم، از اعدام رهایی یافتند.

رئیس زندان مرکزی قزوین گفت: : “با پیگیری‌ های انجام شده از جمله مراجعه مکرر به خانواده اولیای دم ساکن در شهرهای مجاور استان و برگزاری جلسات متعدد، سرانجام نسبت به آزادی دو نفر از زندانیان پس از شانزده سال و یک زندانی پس از هشت سال تحمل حبس اقدام و محکومین به آغوش خانواده بازگشتند.”
رهایی یک زندانی از اعدام در اردبیل

به گزارش خبرگزاری مهر، یک زندانی در اردبیل با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل در این خصوص گفت: جوان ۲۸ ساله‌ ای که هشت سال پیش شهروندی را به قتل رسانده بود، در پی کسب رضایت از اولیای دم از اعدام رهایی یافت.
یک زندانی در زندان کرمان اعدام شد

به گزارش حال وش، سحرگاه امروز یکشنبه هجدهم تیر ۱۴۰۲، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان کرمان به اجرا در آمد.

هویت وی، “هادی شاهوزهی، ۲۳ ساله، فرزند موسی، اهل و ساکن زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از منبع مطلع آمده است: “آقای شاهوزهی در سال ۹۹ در کرمان از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شده بود.”

 


در این رابطه