ثبت تصویر ۱۲۳ زن قزوینی بی حجاب و شناسایی آن تصایر توسط اطلاعات سپاه

hejab eetersaz انقلاب اسلامی در هجرت: از ابتدای کوشش برای بازسازی استبداد و استقرار نظام ولایت مطلقه، از جمله روش های بکار رفته، ورود به محدوده خصوصی افراد و تجسس در زندگی شخصی شد و در دستور کار قرار گرفت، علیرغم تأکیدی که بر عدم تجسس شده است از عمده ترین ابزار سرکوب حاکمیت استبدادی در ایران است. محدود کردن حقوق زنان، تحمیل حجاب اجباری به نام دین، علیرغم اینکه هیچ منشاء و دلیل دینی ندارد و تنها ابزاری برای سرکوب است یکی از این روش ها است.

اما هر بار که نظام ولایت مطلقه با جنبشی اعتراضی مواجه می شود که خطر گسترش آن می رود، یک پا عقب می کشد و با فروکش کردن آن، هار تر از پیش، به تجاوز به حقوق شدت می بخشد. اینک با بیشرمی تمام با توهین به زنان و مردان ایران، "عفت" بانوان را به "حجاب" می داند!

در اطلاعیه دادگستری کل استان قزوین آمده است: در سومین مرحله، ۳۴ نفر از افراد مکشفه حجاب توسط سیستم‌ های هوشمند و گزارشات مردمی در استان شناسایی شده‌ اند که برای آن‌ ها پرونده قضائی تشکیل خواهد شد.

رویداد۲۴: به گزارش ایلنا، دادگستری کل استان قزوین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد پیرو بند ۱۵ مصوبات ستاد عفاف و حجاب تصاویر کشف حجاب ۱۲۳ نفر توسط سیستم‌های هوشمند و گزارشات مردمی در سطح معابر عمومی استان قزوین ثبت شده است.

در اطلاعیه دادگستری کل استان قزوین آمده است: در سومین مرحله، ۳۴ نفر از افراد مکشفه حجاب توسط سیستم‌های هوشمند و گزارشات مردمی در استان شناسایی شده‌اند که برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

با توجه به اینکه اتهام آن‌ها جزو مجازات درجه ۷ است در دادگاه کیفری ۲ پرونده قضایی تشکیل شده است.

مستندات شناسایی مابقی افراد از قبیل تصاویر برگرفته از دوربین‌های سطح شهر و یا تصاویر ارسالی مردم در اختیار سازمان اطلاعات سپاه بوده که پس از شناسایی نتیجه آن اعلام و پرونده قضایی جهت احضار و تعقیب کیفری تشکیل خواهد شد.

در ادامه اطلاعیه روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین آمده است: با توجه به اینکه لایحه عفاف و حجاب که توسط جامعه نخبگانی تهیه شده و مورد توجه رئیس قوه قضاییه و مورد حمایت مجلس شورای اسلامی نیز است، امیدواریم هر چه سریع‌تر ایرادات و نواقصات برطرف شده تا با تصویب و اجرای آن، شاهد کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی ناشی از عفاف و حجاب در جامعه ایرانی اسلامی باشیم.

در این اطلاعیه ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در رصد و شناسایی افراد مکشوفه حجاب به هنجارشکنان هشدار داده شده در صورت عدم رعایت قوانین کشور تحت تعقیب اقدامات قانونی قرار خواهند گرفت.