اجرای حکم اعدام سه زندانی در شیراز و همدان و رهایی دو زندانی از اعدام در خرم‌آباد و اصفهان

 edam-rahaii

خبرگزاری هرانا – حکم سه زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان‌ های همدان و عادل آباد شیراز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز سه شنبه هفدهم مردادماه ۱۴۰۲، دو زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شدند.

هویت این دو زندانی حسین نصیریان، ۴۰ ساله، اهل کازرون و حسن‌ علی شکیب، اهل ارسنجان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “حسین نصیریان که از سه سال پیش بازداشت و از بابت اتهامات مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود پیش از بازداشت، آبدارچی یک کارخانه بود. حسن علی شکیب نیز از حدود دو سال پیش به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.”

همچنین سحرگاه امروز چهارشنبه هجدهم مردادماه، حکم یک زندانی به نام “منوچهر خزایی” که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط مراجع قضایی به اعدام محکوم شده بود، در زندان همدان اجرا شد.

 

رهایی دو زندانی از اعدام در خرم‌آباد و اصفهان

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در خرم‌آباد و اصفهان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، یک محکوم به اعدام در شهرستان خرم‌آباد با رضایت اولیای دم بخشیده شد.

براساس این گزارش، طی مراسمی یک زندانی محکوم به اعدام، با تلاش هیئت صلح و سازش و پیگیری‌های مستمر اداره کل زندان‌های استان لرستان از اجرای حکم رهایی یافت.
رهایی یک زندانی از اعدام در اصفهان

به گزارش ایمنا، رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از رهایی یک محکوم به اعدام از اجرای مجازات خبر داد.

رضا الوندی اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره نزاع و درگیری در سال ۹۷ که منجر به مرگ جوانی ۱۹ ساله شده بود، با حضور پلیس در صحنه، متهم دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی، به اعدام محکوم شد.

وی افزود: در نهایت پس از پنج سال، با وساطت و میانجی‌گری فرمانده انتظامی شهرستان چادگان و با هماهنگی امام جمعه و دادستان شهرستان و با حضور معتمدان محلی و ریش سفیدان این متهم از مجازات اعدام رهایی یافت.