هراس نظام ولایت مطلقه از جنبش عمومی؛ بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه

etelaat-Sepah

انقلاب اسلامی در هجرت: نظام استبدادی حاکم بر ایران از ابتدای استقرار خود با کودتا علیه جمهوریت نظام همواره،کم و بیش با مقاومت و اعتراض مسالمت آمیزمردم که حقوق خویش را مطالبه می کردند مواجه بوده است،اما، هر بار با سرکوب و خشونت بیش از حد پاسخ معترضین را داده است . اینک در آستانه سالگرد شهادت مهسا امینی که آغاز گر جنبش زن زندگی آزادی شد، نظام ولایت مطلقه که با سرکوب شدید و کشتن، بازداشت و زندانی کردن معترضین آن را به آتش زیر خاکستر تبدیل کرد اینک، نگران از سرگیری جنبش عمومی است. دستگاه های امنیتی رژیم، می کوشند با ترساندن مردم از بروز هرگونه جنبش اعتراضی جلو گیری به عمل بیاورند.
بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه درباره برخورد با «شبکه سازماندهی اغتشاشات» به نقل از خبرگزاری فارس در پی می‌آید:
به اطلاع مردم شریف ایران می رساند با پیگیری های اطلاعاتی مشترک سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات، تعدادی از اعضای یک شبکه سازماندهی اغتشاشات، شناسایی و تحت ضربه قرار گرفتند.
اعضای این شبکه که با حمایت مالی وزارت امور خارجه آمریکا، هدایت موسسه خانه آزادی و موسسه خشونت پرهیزی برای دموکراسی و با مدیریت یکی از عناصر سیاسی خارج نشین، مشغول شبکه سازی زنان و برنامه ریزی برای نقش آفرینی در اغتشاشات بودند، با برگزاری دوره های مجازی و رایگان برای فعالان حوزه زنان و جامعه مدنی، عناصری از داخل و خارج از کشور را تحت آموزش قرار می دادند.
این موسسه که آخرین کارگاه آموزشی خود را در تیرماه سال جاری برای فعالان حوزه زنان در خارج از کشور، توسط یکی از خبرنگاران رسانه های معاند در دانشگاه امنیتی سواز انگلستان برگزار کرده بود، قصد داشته است طی دو روز ۱۶ و ۲۳ شهریورماه سال جاری، دوره ای محرمانه با حضور جمعی از فعالان مدنی و زنان و در بستر فضای مجازی برگزار کند.
بر اساس اطلاعات به دست آمده، هدف از برگزاری این دوره ها، ایجاد آمادگی و ارائه دستور کار برای آشوبگران داخلی برای احیای فضای تنش و اغتشاش بوده است.