وزارت بهداشت فلسطین: تعطیلی بیمارستان‌های غزه تا ۴۸ ساعت

Ghazeh-Bimarestan-1

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که فعالیت همه بیمارستان‌های غزه تا ۴۸ ساعت آینده به حالت تعلیق درخواهد آمد مگر اینکه طی ساعات آینده کمک‌های پزشکی و درمانی به آن‌ها برسد.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین گفته: اگر هیچ کمکی نرسد فعالیت همه بیمارستان‌های نوار غزه طی ۴۸ ساعت آینده تعطیل خواهد شد.
نیاز‌های فوری بیمارستان‌های غزه شامل دارو؛ تجهیزات پزشکی و سوخت برای ژنراتور‌های برق است.
نظامیان رژیم صهیونیستی از چند روز گذشته به بهانه حضور نیرو‌های حماس در اطراف بیمارستان الشفاء با تانک و خودرو‌های زرهی این بیمارستان را به محاصره درآورده‌اند.
این درحالیست که برخی از نوزادان در بخش آی سی یو به دلیل نبود اکسیژن و دیگر امکانات جان خود را از دست داده و جان ده‌ها نوزاد دیگر در خطر است.
جنبش مقاومت حماس در غزه در بیانیه‌ای ادعا‌های اسرائیل درباره حضور نیرو‌های مقاومت در اطراف بیمارستان الشفاء را رد و تاکید کرد که ما در اطراف این بیمارستان نیستیم.
همه بیمارستان‌های غزه به دلیل محاصره شدید رژیم صهیونیستی و عدم مجوز ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از گذرگاه رفح از هفته‌های پیش با کمبود‌های دارویی و تجهیزات پزشکی و فقدان سوخت مواجه بوده‌اند. از سوی دیگر بمباران بیمارستان‌های غزه از سوی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به بهانه حضور نیرو‌های حماس در اطراف این اماکن وضعیت بسیار بغرنجی را به وجود آورده است.
همزمان با بی‌توجهی رژیم موقت صهیونیستی به درخواست‌های جهانی برای توقف حملات جنایتکارانه به نوار غزه و کشتار مردم فلسطین، صلیب سرخ جهانی نیز درباره وخامت اوضاع انسانی در این منطقه به ویژه در بیمارستان‌ها هشدار داده است.
منبع : رویداد۲۴