یورش سربازان رژیم آپارتاید – اشغالگر اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه

Ghazze Bimarestan

انقلاب اسلامی در هجرت: رژیم اشغالگر اسرائیل که بیش از یک ماه است نوار غزه که آنرا به " بزرگترین زندان سر باز" جهان تبدیل کرده بود را به بهانه " عملیات تلافی جویانه" مورد حمله قرار داده و با بمباران و موشک باران مردم بی دفاغ, بیش از یازده هزار نفر از آنها شامل نزدیک به 5 هزار کودک را به قتل رسانده است. ارتش متجاوز اسرائیل از هفته گذشته با حمله مستقیم به بیمارستانها که منجر به کشته شدن بیماران از جمله نوزادان، کودکان ،زنان و مردان شد مرحله جدیدی را در اعمال خشونت و جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت آغاز کرد. علیرغم هشدارهای سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین المللی؛ پزشکان بدون مرز، صلیب سرخ جهانی و... پشتیبانان بدون قید و شرط رژیم اشغالگر، در راس آنها آمریکا، تا کنون به جز تذکری شفاهی هیچ اقدام موثر بازدارنده برای پایان دادن به این جنایت جنگی انجام نداده اند. به گزارش بی بی سی:
یک شاهد عینی از داخل بیمارستان شفا می‌گوید سربازان ارتش اسرائیل یورش خود به بیمارستان شفا را آغاز کرده و وارد این مجموعه درمانی شده‌اند.
قادر الذنون به رشدی ابوالعوف، خبرنگار بی‌بی‌سی در غزه گفته: «سربازان با انداختن بمب های دودزا موجب سرفه و احساس خفگی مردم شدند».
رشدی ابوالعوف می‌گوید لحظه‌ای قبل از این که تماس تلفنی او با قادر الذنون قطع شود او گفته: «من خودم سربازان را دیدم که وارد بخش تخصصی جراحی شدند».حماس می‌گوید جو بایدن مسئول حمله به بیمارستان شفا است
شاهدعینی: تانک‌ها و صدها سرباز وارد محوطه بیمارستان شفا شده‌اند
همانطور که کمی پیش‌تر رشدی ابوالعوف، خبرنگار ما در غزه به روایت یک شاهدعینی از وقایع لحظه به لحظه در داخل بیمارستان شفا خبر داده بود، اکنون آخرین خبرها را به نقل قادر ذنون که داخل این بیمارستان است چنین مخابره کرده است:
«من ۶ تانک را دیدم که وارد محوطه بیمارستان شدند و یکصد کماندو که همگی وارد بخش اورژانس شدند. بعضی از سربازها ماسک به صورت داشتند و به عربی فریاد می‌زدند از جایتان تکان نخوردید.»
حماس با صدور اطلاعیه‌ای شدیدالحن به یورش ارتش اسرائیل به داخل بیمارستان شفا واکنش نشان داده و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم کرده که با اظهارات امروز خود به اسرائیل برای حمله به بیمارستان شفا «چراغ سبز» نشان داده است.
حالا حماس در بیانیه خود خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا گفته:‌ «مسئولیت حمله به بیمارستان شفا به طور کامل با اشغالگر (اسرائیل) و پرزیدنت بایدن است».
اشاره این گروه به گزارش کاخ‌سفید است که طی آن گفته شده بود آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که ادعای اسرائیل مبنی بر مستفر شدن نیروهای حماس در زیر بیمارستان شفا و استفاده از این مجموعه بیمارستانی به عنوان مقر عملیاتی را «تایید می‌کند».
حماس ضمن تکذیب استفاده نظامی از بیمارستان شفا خواستار اعزام یک کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی به غزه شده است.
چند نفر داخل بیمارستان شفا هستند؟
در چند روز گذشته گزارش شده بود که هزاران مریض و شهروند غیرنظامی در داخل و محوطه اطراف بیمارستان شفا غزه حضور دارند.
با این حال برآوردها متفاوت است. سازمان جهانی بهداشت امروز - سه شنبه - آمار بیماران در این بیمارستان را ۷۰۰ نفر و آمار کارکنان بیمارستان را ۴۰۰ نفر برآورد کرد و همچنین گفت که ۳ هزار غیرنظامی هم در داخل و محوطه این بیمارستان پناه گرفته‌اند.
تشکیلات بهداشتی حماس در غزه می‌گوید هنوز ۲۳۰۰ نفر داخل بیمارستان هستند که ۶۵۰ نفر از آنها بیماران و ۲۰۰ تا ۵۰۰ نفر هم کادر درمانی و پزشکی بیمارستان‌اند و در کنار آنها ۱۵۰۰ غیر نظامی هم در داخل بیمارستان پناه گرفته‌اند.

منبع: بی بی سی


در این رابطه