اذعان بنیامین نتانیاهو به کشتار غیرنظامیان در نوار غزه توسط ارتش اسرائیل

Ghazeh-Bimarestan-1دویچه وله فارسی: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "سی‌بی‌اس" آمریکا ابراز تاسف کرد که اسرائیل نتوانسته از تلفات غیرنظامیان در نوار غزه جلوگیری کند. نتانیاهو گفت: «در تلاش هستم با حداقل تلفات غیرنظامی این کار را به پایان برسانم اما متاسفانه موفق نشده‌ایم.»

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین تاکید کرد "جان‌باختن هر غیرنظامی یک تراژدی است و تمام تلاش‌ها برای محافظت از غیرنظامیان انجام می‌گیرد". او در این رابطه افزود: «برگه‌های هشدار از آسمان ریختیم، با تلفن‌های همراهشان تماس گرفته و هشدار دادیم که محل را ترک کنند و بسیاری از آنها هم از محل خارج شدند.»

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل خواستار استعفای نتانیاهو شد:

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل شامگاه پنجشنبه ۲۵ آبان (۱۶ نوامبر) در مصاحبه با "کانال ۱۲" تلویزیون اسرائیل بار دیگر از بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر این کشور خواست از مقام خود کناره‌ گیری کند. لاپید گفت نتانیاهو اعتماد مردم را از دست داده و دولت او مدیریت ضعیفی در مقابله با حماس داشته است و باید استعفا دهد.

حزب نتانیاهو اظهارات لاپید را تکذیب کرد و خود نتانیاهو هم گفت هدفش نابودی حماس و آزادی گروگان‌ ها است.

لاپید پیش از این مصاحبه هم با انتشار پیامی در شبکه اکس (توییتر سابق) از حزب لیکود (حزب نتانیاهو) خواسته بود که نخست‌ وزیری جدید انتخاب کند و آنگاه به همراه اپوزیسیون مشترکاً به مصاف چالش‌ ها برود.


در این رابطه