به گفتۀ حماس ده‌ها نفر در بمباران اردوگاه جبالیا در غزه کشته شدند

Ordoogah-Jabalia-Ghazze

«به گفتۀ وزارت بهداشت سازمان حماس در نتیجۀ بمباران اردوگاه جبالیا در غزه توسط اسرائیل سی و دو تن از اعضای یک خانواده از جمله نوزده کودک کشته شدند.»
 
همین منبع ساعاتی پیشتر گفته بود که در پی بمباران یک مدرسه در همین منطقه که محل اسکان آوارگان فلسطینی بود پنجاه نفر کشته شدند. هشتاد درصد ساکنان جبالیا را آوارگان یا بازماندگان آوارگان فلسطینی تشکیل می‌دهند که پس از تأسیس دولت اسرائیل در سال ١٩٤۸ ناگزیر از ترک خانه‌های خود شدند.
 
رئیس کمیسیون اتحادیۀ اروپا، خانم اورسولا فون در لاین، در پایان ملاقات خود با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، مخالفت خود را با کوچ اجباری فلسطینیان اعلام کرد.
 
در این حال، ارتش اسرائیل تعیین مهلت برای تخلیه بیمارستان شفا در غزه را تکذیب کرد و افزود که ارتش اسرائیل صرفاً به تقاضای مدیر این بیمارستان پاسخ عملی داده است. با این حال، صفی مرکب از صدها نفر از پزشکان، آوارگان، مصدومان و مجروحان بیمارستان شفا امروز این محل را به قصد جنوب غزه ترک کرد. همزمان بیست و پنج هزار اسرائیلی با برگزاری تظاهراتی خواستار آزادی گروگان‌های اسرائیلی در غزه شدند.
این تظاهرات با حضور خانواده‌های گروگان‌ها و دیگر شهروندان اسرائیلی سه‌شنبه گذشته از تل‌آویو آغاز شد و امروز به اورشلیم رسید. همزمان "برت مک گرک"، مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا در امور خاورمیانه در نشستی در بحرین گفت که تا آزادی گروگان‌های اسرائیلی وقفۀ جدی در جنگ غزه روی نخواهد داد. در این نشست نمایندگان مصر و اردن با هر گونه کوچ اجباری فلسطینیان مخالفت کرده و آن را تهدیدی علیه امنیت ملی خود دانستند.
 
 

نقل از: سایت رادیو صدای فرانسه