جهانگیر شادانلو: آقای مهدی خزعلی .. از نظر شما پیشرفت یعنی سنگ قبر برای کشتن نوید افکاری؟

shadanlou jahangirدوست و برادر گرامی جناب آقای خزعلی بیش از یک دهه است که با هم آشنا و در تماس هستیم و قصد من از  ادامه این دوستی دانستن و گفتن و شنیدن حقایق انقلاب و کشور بوده ولی هر چه به جلو رفتیم امیدم به شما که در خط مردم و استقلال و آزادی حرکت کنیدکمتر شدتا هفته گذشته که بسیار ناامید شدم وقتی  مصاحبه های شما در مورد قتل ورزشکار جوان نوید افکاری را دیدم و شنیدم .

آقای خزعلی آیا واقعا شما گذاشتن سنگ قبر بر محل دفن  یک ورزشکار بی گناه به قتل رسیده  را پیشرفت میدانید ؟

آیا این بود اصلاحات شما و دوستانتان ؟  آیا اگر این اتفاق برای فرزند شما پیش می آمد  هم، چنین میگفتید ؟

چطور  می توانید از کنار  چنین جنایت وحشتناکی  به این راحتی  بگذرید  و باز در صحنه سیاسی کشور خود را اپوزوسیون رژیم  بنامید ؟  بعد گذاشتن سنگ قبر را پیشرفت در اصلاحات بدانید ؟ جناب خزعلی مزار  رامین حسین پناهی و زانیار و لقمان مرادی و فرزاد کمانگر ها کجاست؟ گورهای بی نام و نشان و جان باختگان ایران در خاوران ها کجاست؟  من که جز ناراحتی و شرم از بودن چنین حکومتی مستبد و خونریزی در ایران مطلب دیگری  نمی توانم بگویم .

جناب خزعلی به قول خودتان شما هنوز به دنبال اصلاحات هستید و نه گذار از این حکومت جنایت کار فاسد.

 ممکن است بگویید  به دنبال اصلاح چه چیزی هستید؟ آیا فکر میکنید چیزی برای اصلاح مانده و چطور با بودن ولی فقیه می خواهید این اصلاحات  را انجام دهید ؟ شما دیگر اصلاح طلبان را باور ندارید  ولی مثل آنها پشت سر ولایت فقیه  هستید و هر کجا هم در این مورد از شما سئوال  میشود  می گویید دستم زیر سا طور  رژیم است و از صحبت کردن در مورد ولی فقیه طفره می روید ولی در اصل  شما هم به دنبال قدرت و مقام هستید با همین حکومت و قبول ولایت فقیه جعلی .

یعنی شما به اندازه خانم سپهری هم شهامت ندارید واقعیت ها را بگویید ؟ ایشان هم  دستشان زیر ساتور رژیم است هم زندانی بوده و مشروط آزاد شده و هم برادرش در زندان است ببینید چه با شهامت  در مورد ولی فقیه جعلی و غیر منتخب صحبت میکند و به درستی می گوید  باید بلدوزر انداخت و این حکومت فاسد را زیر و رو کرد  و باز شما می گویید  باید اصلاح کرد در جایی که بسیاری از اصلاح طلبان  از رژیم بریده و به خط براندازان پیوستند.

 جناب خزعلی  گرامی در زمانی که تصمیم گرفتید درنمایش انتخابات رژیم شرکت کنید دو نامه سرگشاده برای شما نوشتم و توضیح دادم  که شرکت در نمایش انتخابات رژیم به نفع مردم وشخص شما هم نیست و فقط تنور نمایش انتخابات ولی فقیه  را داغ تر می کنید .                                                                                                                                                                         

 ولی شما  متاسفانه مطالبی گفتید و کار خود را انجام  دادید ولی نتیجه  همان شد که من گفته بودم  .                         

بعد از ترور و کشته شدن قاسم سلیمانی سردار جنایت کار سپاه قدس  در صف نماز میت  و پشت سر  ولی فقیه حاضرشدید و باز نامه ای برای شما نوشتم  و دوباره  بودن خود را توجیه کردید که نمی خواستید مردم و تشیع جنازه را برای خودشان مصادره کنند  و مطالبی گفتید که برای من قابل قبول نبود .                                                                         

ولی این بار و در مورد قتل ناجوانمردانه نوید افکاری دیگرنمیتوانم قسم حضرت عباس شماراباور کنم چون دم خروس  دیگر پنهان شدنی نیست .                                                                                                                 

شما در یکی از مصاحبه های خود طوری صحبت کردید  که  گفته های  وکیل و قوه قضایه مورد تایید شما است.      

 در سخنان  خود فرمودید که همه مراحل تحقیقات اولیه دادرسی و صدور حکم در دستگاه قضایی ایران  طبق قانون و دقیق انجام میشود  ولی یادآوری می کنم که بسیاری از هموطنان  هیچ اعتقادی به  قوه قضاییه  ندارند و البته در این سالها قوه قضائیه هم نشان داده که نه مستقل عمل میکند و نه مورد اعتماد است در مورد کشته شدن دانشمندان اتمی کسانی را گرفتند و  به کشتن دانشمندان  اعتراف کردند و  به اعدام هم محکوم شدند و بعد آزاد شدند و مشخص شدکه زیر شکنجه از آنها اعتراف  گرفته بودند  و بسیار کسان دیگر و خود شما بارها بازداشت و محاکمه و شکنجه شده اید طبق گفته خودتان و در همه موارد به روند دادرسی اعتراض داشتید و ازخود و کارتان دفاع کردید و بر اساس گفته شما که همه مجرمین  همیشه اتهامات خود را انکار می کنند. پس در مورد شما هم  بنا بر گفته های شما در مورد نوید افکاری باید محکومیت و زندان شما را درست بدانیم و گفته های قوه قضائیه و دادرسی را قبول کنیم و اعتراضات شما را صحیح ندانیم ؟

جهانگیر شادانلو  فعال سیاسی        10مهر1399