مصطفی قهرمانی: رضا پهلوی در راه اسراییل و استغاثه در کنار ديوار ندبه!

ghahremanimostafaرضا پهلوی که اکنون به همراه همسرش به اسرائیل سفر کرده است در کانال تلگرامی‌اش نوشته است:

"در راه اسرائیل هستم. هدف من از این سفر، ابلاغ پیام دوستی ملت ایران، گفتگو با متخصصان آب اسرائیلی و ادای احترام به قربانیان هولوکاست هم‌زمان با روز یادبودشان است."

رضا پهلوی به کشوری سفر می‌کند که از زمان تأسیس غیرقانونی آن در سال ۱۹۴۸ میلادی به ضرب مناسبات قدرت برخاسته از جنگ جهانی دوّم و در ظاهر به بهانه ستمی که در «رایش سوم» آلمان هیتلری به نام «هولوکاست» بر قوم یهود وارد آمده بود به عامل اصلی جنگ و نفاق و توجیه و بسط سلطه بیگانگان در منطقه غرب آسیا تبدیل گردیده است.

رژیم اسرائیل در ورای این نقش و جایگاه خود به عنوان پایگاه اصلی امپریالیسم در منطقه دارای یک خصلت جداگانه نیز می‌باشد و آن دشمنی با انقلاب ایران و ایرانیان است زیرا که آن‌را امیدآفرین و زمینه‌ساز وحدتی بی‌سابقه بین ملت‌های منطقه می‌داند. راهبرد و راهکارهای برآمده از نوع نگرش از همان ابتدای جعل این رژیم غیرقانونی در منطقه کاملاً مشخص و معلوم بوده است، بسط نفاق و تفرقه در بین مردم و کشورهای منطقه به منظور ناممکن ساختن اتحاد آنها بر علیه سلطه و زورگویی بیگانگان و مقابله با ظلم و ناعدالتی انجام گرفته بر علیه ملت مظلوم فلسطین، ملّتی که سرزمین آنان به زور قدرت‌های فرامنطقه‌ای به نفع پناهندگان یهود که از ستم مسیحیان اروپایی به این منطقه به پناه آمده بودند تصرف و سلب مالکیت گردید.

انقلاب ایران نيز بخاطر همبستگی با مردم ستمدیده فلسطین و اعتراض و مخالفت خود با این ظلم و ستم سازمان‌دهی و توجیه شده قدرت‌های استعماری در منطقه همواره در کانون عناد رژیم اسرائیل و حامیان غربی‌اش قرار داشته است. رشته دشمنی‌های آنان بر علیه میهن ما و مردمش طولانی است، از نقش منافقانه آنان در شورانیدن ملت‌های منطقه برعلیه یکدیگر با استفاده از کلیشه‌های دروغ و جعلی، دامن‌زدن به دشمنی‌ها و گسترش آتش جنگ و ترور در منطقه تا در حقیقت اصل معضل، یعنی تأسیس یک دولت غیرقانونی در منطقه ناپیدا و ناگفته بماند و هم‌چنین مقابله با تمامی کوشش‌های سیاسی و دفاعی کشورهای منطقه که می‌تواند برهم زننده توازن قوای ظالمانه و نابرابر موجود برعلیه کشورهای مظلوم منطقه باشد.

حال رضاپهلوی، این وارث یک خانواده فاسد و عامل دست استعمار، که ملّت ایران با انقلاب بزرگ خود سلطنت آنها را ملغی کرد، کسی که ادعا می‌کند می‌خواهد در ایران جا پای «داراها» و «کوروش‌ها» بگذارد با دهن‌کجی به ملّت بزرگ ایران و چنگ کشیدن بر صورت تمامی مبارزین و شهیدان استقلال و عزت این سرزمین به اسرائیل سفر می‌کند که با نخست‌وزير راستگرای افراطی آن که نماد نفرت و دشمنی با مردم منطقه می‌باشد، نرد عشق بریزد.

رضاپهلوی چگونه می‌خواهد به کشوری مسافرت کند که بلاانقطاع میهن ما ایران را تهدید به بمباران می‌کند کشوری دستش به خون پاک‌ترین دانشمندان هسته‌ای این میهن آغشته است. تخت طاووس ایرانی در طول تاریخ نماد شوکت و عظمت ایرانیان بوده است و نه نشانه خواری و ذلت آنها در مقابل نمایندگان یک رژیم غاصب و کودک کش به نام اسرائیل.

مردم ما با نابسامانی‌ها و بی‌عدالتی های موجود ناشی از ناکارآمدی حاکمیت ولایی سر آشتی ندارند و در حال پیکار با آنها هستند این امّا بدان معنا نیست که نتوانند تشخیص بدهند که هم‌پیمان شدن با دشمنان قسم‌خورده‌ ‌میهن ما هیچ‌گاه نمی‌تواند در جهت اعتلای منافع ملی ایرانیان و استیفای حقوق شهروندی‌اشان باشد.

استقلال و عزت ملی ایرانیان ودیعه‌ای است که نیاکان این سرزمین برای ما به ارمغان گذاشته‌اند، غنیمتی است گرانبها که مردم ما حق واگذاری و چوب حراج زدن بر آن را به هیچ فرد و مقامی نخواهد داد.

به رضا پهلوی کسی که حتی یک‌مرتبه به احترام مردم مسلمان ایران که او خود را متعهد به پاسداری و حمایت از حقوق‌ آنها می‌داند در حال به جا آوردن آداب عبادت به شیوه مسلمانان را نشان نداده است نیز توصیه می‌شود لااقل در کنار دیوار ندبه از خداوند موسی برای اسلاف خود طلب آمرزش کند.