انتشار فایل صوتی دیدار آیت الله منتظری با مسؤولین اعدامهای تابستان ۶۷ (برای اولین بار)

Montazeri19 مرداد 1395- سایت انقلاب اسلامی در هجرت - سایت آیت‌الله حسینعلی منتظری، فایل صوتی دیدار آیت الله منتظری با مسؤولین اعدامهای تابستان ۶۷ در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ را در 19 مرداد 1395 برای اولین بار منتشر کرده است. در این سایت آمده است:

از آنجا که "دانستن حق مردم است"، پیشتر اسناد مکتوب مربوط به اعدامهای تابستان ۱۳۶۷ ارائه گردید.

آیت الله منتظری پس از اطلاع از اين اعدامها و در جهت توقف آن، علاوه بر نگارش دو نامه به آیت الله خمینی، در تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۶۷ دیداری با آقایان نیری (حاکم شرع)، اشراقی (دادستان)، رئیسی (معاون دادستان) و پورمحمدی (نماینده اطلاعات در اوین) داشتند که شرح آن در پیوست شماره ۱۵۵ کتاب خاطرات آمده است.

اینک فایل صوتی این دیدار با امانتدارى و بدون هيچ ويرايشی برای اولین بار منتشر مى گردد.

برای شنیدن این فایل، اینجا را کلیک کنید

سایت انقلاب اسلامی یادآور می شود که دو نامه آقای منتظری به آقای خمینی اولین بار در شماره 194 روزنامه انقلاب اسلامی -دی ماه 1367- بچاپ رسید و توسط دفتر آقای بنی صدر ترجمه و به مطبوعات خارج داده شد.

۱۳۹۵/۰۵/۲۱- انقلاب اسلامی در هجرت: یک روز پس از انتشار سخنان اعتارض آمیز آیت الله منتظری خطاب به مسئولان اعدامهای سال 67،جنایتی که به دستور خمینی انجام گرفت.احمد منتظری در کانال تلگرامی خود نوشت که در پی تماس تلفنی اداره اطلاعات قم مجبور به حذف فایل صوتی از روی وب سایت رسمی آیت الله منتظری شده است و از سوی دیگر، انصار عضو دفتر آیت الله خمینی در گفتگو با سایت جماران اظهارات آقای منتظری را تحریف شده و غیر منصفانه خواند. وی از جمله  در باره اعدامهای دستجمعی سال 67 گفت « پرونده سیاه منافقین به گونه ای نیست که  بگوییم کسی با آنها باید از موضع رأفت اسلامی برخورد می کرد. اما بنده از نزدیک شاهد بودم و اخوی من که مدتی رئیس سازمان زندانها بودند شاهد است که وقتی خدمت امام می رفت امام در مورد منافقین و غیر منافقین توصیه به رافت و رحمت اسلامی و برخورد قانونی داشتند.» انصاری در حالی این سخنان را می گوید که دست خط "رافت آمیز"  آیت الله خمینی در مورد اعدام مخالفینی که سر موضع هستند و بارها توسط رسانه ها انتشار یافته است موجب قتل  نزدیک به 4500 نفر در چند روز شد، شاهدی بر صداقت ادعای آیت الله منتظری است. بنا بر حکم و دستور خمینی بر خلاف تمامی موازین قانونی، اشخاصی که محاکمه شده و حکم گرفته و دوره محکومیت خود را می گذراندند، در محاکمه ای غیر قانونی و چند دقیقه ای توسط گروهی که چند نفر از آنها در دیدار با آیت الله منتظری حضور دارند (رئیسی ، نیری، پور محمدی و اشراقی) مامور به این کار شده بودند به جوخه های مرگ سپرده شدند. اعمال جنایتکارانه و نقض حقوق انسان که در نظام ولایت فقیه تحت امر خمینی و سپس جانشین او، از اعدامهای پس از محاکمات چند دقیقه ای اوایل انقلاب و پس از آن، تا ترورهای درون و برون مرز، شکنجه و حبس های غیر قانونی و...  دامن آنها و دستیارانشان در این جنایت ها را رها نخواهد کرد. 

 

 

یکی از محدود عکسهائی از مرتضی اشراقی، عضو هیات سه نفره آیت الله خمینی که به تازگی بدست نشریه رسیده است

 

EshraghiMortezaKoshtar67

Koshtar67eiyat