پژوهنده: سازمانهای سرکوب رژیم، دستگاه قضائی – بخش سوم

Ghoveh ghazaiehدادستان ها و حكام شرع دادگاه ويژه روحانيت بعد از انقلاب: 

 

●علي فلاحيان، وزير سنجاق شده به هاشْمي رفسنجاني در دولت هاشمي كه از معروفترين جنايتكاران تاريخ انقلاب مي‌باشد و يدي طولا در ترور، بمب گذاري، آدم ربايي و تجاوز به زندانيان سياسي و غير سياسي دارد، كه متاسفانه سنجاق به هاشمي براي رفتن به بهشت  نشد!!! و احتمالا با سيد خامنه‌اي به جهنم ولايتيون مي‌رود.

    او سال‌ها معاون و وزیر واواک بود و پس از آن، در كنار ديگران، در اطلاعات موازي کار می‌کرد. او از کسانی است که تاريخ اينده ايران نامشان را بعنوان جنایت‌کار ثبت کرده‌است.  اين همه فن حريف  کسانی چون چون فاطمه قائم مقامي و سيامك سنجري و نظایر آنها را نیز کشته‌است. پدر همسر مجتبي علم الهدي (متهم به جاسوسي و فراري از ايران) است كه در كنار او و پدر داماد(علم الهدي) و داماد سيد ابراهيم رييسي، ميلياردها تومان از اموال مردم را با تشكيل مؤسسات صوري به جيب خود ريخته‌اند. فلاحیان از محكومان دادگاه میکونوس است. در انفجار مرکز فرهنگی یهودیان آرژانتين نیز، دست داشته‌است. از این‌رو، از ترس پايش را از ايران بيرون نمي‌گذارد .

    پاليزدار درمورد خورد و برد اين آیةالله و ديگر نزديكان ولايت مي‌گويد:...مثلا یکباره بنیادی به نام بنیاد نهج‌البلاغه آمد گفت که آقا ما هم 500 تا ماشین با این تسهیلات می‌خواهیم. دوباره چند وقت بعد گفتند 517 خودروی دیگر نیز می‌خواهیم. حالا فکر می‌کنید چه کسان اعضای این بنیاد نهج‌البلاغه هستند؟ آقایان علی اکبر ناطق نوری، رفیق دوست ،عسگر اولادی، حسین دین پرور، معزی.

بعد از این ماجرا باشگاه پرسپولیس به سرپرستی عابدینی 2 هزار خودرو می‌گیرد.و بنیادی به نام “همگرایی اندیشه” هم صدایشان درمی‌آید که آقا ما هم از این ماشین‌ها می‌خواهیم. لازم به گفتن است که بنیاد “همگرایی اندیشه” متعلق به حجة‌الاسلام فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات و آیةالله علم‌الهدی [امام جمعه بسیار معتقد و نگران اسلام مشهد] است!! تعاونی وزارت کشور 2000 دستگاه، تعاونی صنایع وزارت دفاع فلان قدر، موشک کروز فلان قدر، یک لیست 20-30 عنوانه، ماشین دریافت می کنند اما به اسم کارشناسی، اما در واقع غیر از تعدادی از سری اول همه ماشین‌های صفر کیلومتر سالم.

    شروع با ماشین کارشناسی بود اما بعد ماشین‌های صفر کیلومتر را دادند به آقایان. ماشین پرشیایی 17 میلیونی را با بهای 8-9 میلیون تومان می‌دادند به آقایان از دم قسط، آن ها هم چون ماشین به نام شان شده بود، چند قسط را پرداخت می‌کردند و مابقی را بی‌خیال می‌شدند.

    اما ماجرا کجا مشخص شد؟ بالاخره این ماشین‌های کارشناسی شده، که طبق مدارک باید فروخته می‌شد و در واقع ماشین صفر کیلومتر جای آن تحویل داده شده بود، باید فکری به حال‌شان می‌شد. چون طبق اسناد اینها یعنی ماشین‌های کارشناسی را به نصف قیمت داده بودند و نمی‌توانستند بگویند که ماشین کارشناسی داریم. آمدند ماشین خراب و کارشناسی شده را بعنوان صفر دادند به مردم. شما حتما بین نزدیکانتان کسانی را می‌شناسید که خودروی صفر تحویل گرفتند اما هنوز راه نرفته مشکل پیدا می‌کند، داخلش درب و داغان است، خط خوردگی دارد و مواردی از این قبیل.

     رئیس دفتر ادبی،مدیر فروش وقت ایران خودرو، در سازمان بازرسی اعتراف کرد که ادبی به من گفت ماشینی را ببرم بدهم به آقای ایکس از معاونین سازمان بازرسی، برای اینکه ماشین جز موارد کارشناسی شده به حساب آید، یک برف پاک کن‌اش را بشکنم و یک برف پاک کن سالم بگذارم در ماشین!

     ببینید با مردم چگونه بازی می‌کنند. مردم صدایشان درآمد. صاحبان 1300 خودرو دنبال مطالباتشان رفتند. رفتند شکایت سازمان بازرسی، سازمان بازرسی هم گفت ای بابا این همان پرونده‌ای است که ما خودمان گند زدیم. نه می‌توانیم باز کنیم پرونده را نه ببندیم. بدلیل شاکیان زیاد( 1300-1400 نفر)، مجبور شدند پرونده را ادامه بدهند، پرونده را می‌برند جلو، همه چیز رو می‌شود، مسئولین ایران خودرو می‌آیند می‌گویند به چه کسانی تحویل دادیم و پرونده ماست مالی می‌شود.

    در سابقه اين سمبل جنايت و خيانت متاسفانه مناصب مختلفي ديده مي‌شود كه بيانگر چگونگي نفوذ اين عنصر مشكوك به چنين مقامات بالايي است وگرنه فردي چون فلاحيان كه سابقه‌ای در انقلاب نداشت و تنها از شاگردان مدرسه حقانی بود، مانند محسني اژه‌اي و روح الله حسينيان و سعيد امامي و... چگونه مي‌توانند در چنين جايگاه‌هايي قرار بگيرند مگر به فرمان و حكم سازمان‌هاي حامي !

مناصب فلاحیان:

موسس حزب جمهوري اسلامي در خوزستان

حاكم شرع آبادان و خرمشهر

رئيس بنياد مسكن آبادان

فرمانده كميته در آبادان

حاكم شرع باختران

حاكم شرع مشهد

قائم مقام دادستان انقلاب كل كشور

از مؤسسين واواک که در آغاز معاون آن شد

فرمانده كل كميته‌هاي انقلاب اسلامي

رئيس بازرسي نيروهاي مسلح در زمان جنگ

اولين دادستان ويژه روحانيت

قائم مقام واواک

عضو شوراي سياست گذاري صدا و سيما

وزير واواک

عضو شوراي امنيت ملي

نماينده مجلس خبرگان رهبري از خوزستان

 

●محمد محمدی ریشهری

    حجةالاسلام محمد محمدي نيك معروف به ريشهري از مشخص‌ترين چهره‌هاي جنايت و شكنجه و اعدام در ايران مي‌باشد كه بيش از يك دهه در كليه جنايت‌هاي روی داده در كشور دخيل بود. او داماد آيةالله مشكيني است که  اولين كسي بود كه شكنجه را تئوريزه كرد و رييس  خبرگان رهبري بود. ری شهری سال‌ها بر صندلي وزارت واواک تكيه ز و به جنایت و فساد مالی مشغول بود.

    در كتاب ايستاده بر آرمان امده‌است :شاید اولین تایید تئوریک شکنجه از جانب آیةالله مشکینی در مجلس خبرگان روی داد. زمانی که قانون منع شکنجه به مجلس برده شد، آیة‌الله مشکینی طی نطقی در مخالفت با اصل منع شکنجه( اصل 42) گفت: «شکنجه یک امر غیر اسلامی و غیر‌انسانی است ولی گاهی اوقات که چند نفر سر‌شناس را ربودند و دو سه نفر را ما می‌شناسیم که آنها اطلاع دارند، حالا اگر چند سیلی بهشان بزنیم ممکن است موضوع را بگویند. آیا این شکنجه ممنوع است؟»  و...

    ری شهری، اين چهره مخوف كه كتاب عرفاني (رجبعلي خياط)، را به فرموده به رشته تحرير درآورده، خود را چنان نشان مي‌دهد كه گوئی از قديسيان است و یا عارفي در شمار عارفان بنام تاریخ كشور است. از قرار می‌پندارد که آنهمه جنایت و فساد را با قیافه عارف به خود دادن می‌تواند بپوشاند. غافل از این‌که شیطان صد نقاب هم که بر چهره بزند، ماهیت شیطانی خود را نمی‌تواند پنهان کند.

      ري شهري همان كسي است كه، در مقام سرپرست حجاج، بارها وبارها به حج رفت اما نشان خباثت بر جبین او آشکارتر شد. او به همان راهي رفت كه علي نورياني رفت و سهم 50 درصدي ماشين هاي بي – ام – و را ازان خود كرد. در برابر مردم، علامت مؤسسه دار الحديث را در نمايش‌هاي تلويزيوني نشان مي‌دهد. اما آنها که خبر دارند، در جا، جنایتها و خورد و برد اتومبيل بي – ام – و جز آن‌را بیاد می‌آورند .

    او مدعي است كه از پدري نانوا و جد پدري وابسته به ائمه هدي و مادري وابسته به امامزاده شكر اب به دنيا آمده‌است. از این‌رو، بايد از اين راه را مي‌رفت و به اسلام خدمت مي‌كرد!!

     او از كودتاچی بود. مأمور تصفيه و انحلال ارتش ايران شد. در كنار بهشتی و هاشمی رفسنجانی و دستیاراو، حسن روحاني و خامنه‌ای اي، مأمور متلاشی کردن این ببهانه کودتای نوژه شد. ده‌ها افسر را اعدام کرد. اگر بنی‌صدر اعدام نشده‌ها را از چنگالش رها نمی‌کرد، شمار اعدامیان را به چند صد می‌رساند. این گروه و گردانندگان وقت سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و... با متلاشی کردن شیرازه ارتش، زمينه را برای  حمله عراق به ايران فراهم کردند .

    ری شهری مدتي است به دليل اخم خامنه‌ای به او، دیگر سرپرست حجاج نیست. از این مقام، بركنار شده و جامعه دارالحديث را با بودجه‌اي چند ميلياردي در اختيار دارد تا به كارهاي خود و اماده شدن براي رجعت به آن دنيا بپردازد.گفته مي‌شود وي در اعدام حسين مشكيني فرزند آیةالله مشكيني كه از همسر دوم آیةالله مشكيني بود نقشي مهم بر عهده داشت.

    هنوز سايه شوم او بر دادگاه‌ها و زندانها و دادستاني‌هاو واواک سنگيني مي‌كند. به خصوص در حمايت از شكنجه كه عنوان تعزير را بر آن نهاده بودند. آن‌هم در سال 59 و 60 كه تازه ابتداي انقلاب بود.

    آن زمان که بنی‌صدر به وجود زندانها و پهن بودن بساط شکنجه اعتراض می‌کرد، ری‌شهری گفت: «اگر مقصود رئیس جمهور(بني صدر)  از شکنجه، همان تنبیهاتی است که اسلام به عنوان حدود و تعزیرات مطرح می‌کند، ما منکر آن نیستیم، زیرا دستور اسلام است».

    کشتن قطب‌زاده که خود در خاطراتش می‌نویسد خمینی دستور داد اعدامش نکنید و من به احمد آقا گفتم نیاز به حکم کتبی امام است. درجا، دستور دادم او را پیش از رسیدن حکم امام، اعدام کنند. و هم او بود که آیةالله شریعتمداری را با تهدید، ناگزیر کرد متن دروغی را بخواند و فیلم از تلویزیون پخش کرد.   

 

●آیةالله! علي رازيني

از چهره هاي شناخته شده جنايت ، اعدام و شكنجه و فساد مالي در قوه‌اي به نام قوه قضاييه كه مدتي در امر دادگاهي كردن روحانيون به كار اشتغال داشت، هماهنگي اين چهره مشكوك به ارتباط با بيگانگان كه يكي از عوامل اصلي ترور او محسوب مي‌شود به گونه‌اي بود كه اجازه رشد بيش از اين حد به او داده نشد. يكي از محكومان دادگاه ويژه روحانيت داماد او يعني همسر دخترش از زن اول او بود كه به جرم فساد مالي به زندان محكوم شده بود.

علي رازيني يكي از جمله مفسدان اقتصادي است كه ماننده شیخ صادق لاريجاني حساب‌هاي فراواني به نام شخصي داشت و اموال قوه را در آن گرد‌آوري مي‌كرد و معلوم نشد با ان پول‌ها چه كرد. در آن زمان، اين مسئله ماست مالي شد و مانند صادق خان صدايش بيش ازحد در نيامد .

مقامات وي در امور مختلف قضايي و اطلاعاتي و  به اصطلاح آموزشي! نمايانگر ميزان اعتماد خامنه‌ای و خميني به او بوده است. زيرا به خوبي از سوابق و انديشه‌هاي او اگاه بوده‌اند كه به اين مناصب منصوبشکرده‌اند:

حاکم شرع در کرمانشاه بود و ذیل ورقه‌ای نوشته بود: این 11 نفر را اعدام کنید. به خود زحمت نداده بود بشمارد و ببینید اسامی مندرج در ورقه 13 اسم است. سند برای رئیس جمهوری فرستاده شد و او به خمینی ارائه کرد. خمینی به این جمله اکتفا کرد: او مجتهد است از او بعید است این کار!

حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب اسلامی در استان‌های تهران، خراسان، فارس و همدان

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان همدان

رئیس شعبه 31 دیوان عالی کشور از سال1367 تا 1369

رئیس شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت از سال 1369 تا 1384

دادستان کل ویژه روحانیت از سال 1385 تا 1391

مدرس حقوق در دانشگاه

ریاست کل دیوان عدالت اداری

ریاست دادگاه ویژه روحانیت به حکم خمینی و تنفیذ خامنه‌ای

معاونت اجرایی دیوان عالی کشور

ریاست کل دادگستری استان تهران

ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور

ریاست دادگاه ویژه رسیدگی به تخلفات جنگ به حکم خمینی

 نماینده خبرگان رهبری از استان همدان

عضو شورای نمایندگان رهبری در دانشگاه‌های کشور با حکم مستقیم خامنه‌ای

عضو هیأت امنای مرکز علوم اسلامی خواهران (جامعه الزهرا) با حکم خامنه‌ای

عضو هیأت مؤسس دانشکده معارف وابسته به جامعةالزهرا

یک دوره ریاست دانشکده علوم قضایی

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران

عضو هیأت مؤسس دانشگاه پیام نور رزن، همدان

و...

 

● حجة‌الاسلام محسني اژه‌اي

    مظهر فريب و دروغ و ريا و جنایت پیشگيِ نظام ولايت مطلقه فقيه كه از بدو انتخاب به عنوان مسئول امنيتي و قضايي، كلامي به جز دروغ و فريب و دودوزه بازي به كار نبرده‌است. بخاطر همین منش و روش است كه خامنه‌ای همواره او را يار و ياوري فداكار و  وفادار محسوب کرده‌است و می‌کند و سال‌ها است كه در تصدی‌هایی که ارتکاب جنایت و سرکوب مخالفان خامنه‌ای را ایجاب می‌کنند، به كار گرفته شده‌است .مقامهائی که او تصدی کرده‌است عبارتند از:

مسئول گزینش واواک در سالهای 1363 و 1364

نماینده قوه قضائیه در واواک از نیمه دوم سال 1364 لغایت 1367

مسئول دادسرای امور اقتصادی تهران در سالهای 68 ـ 69

نماینده قوه قضائیه در سالهای 70 لغایت 73 در واواک

دادستان ویژه روحانیت تهران از سال 74 لغایت 76

دادستان کل ویژه روحانیت در سال 77

مسئول مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت از سال 77 لغایت 1381

حضور و فعالیت در شعب دادسرا و دادگاه بدوی و دادگاه تجدیدنظر استان تهران و دیوان‌های کشور و هیأت نظارت بر مطبوعات

وزير اسبق واواک در حکومت احمدي نژاد

معاون قوه قضاييه و سخنگوي آن قوه در حال حاضر.

 

● حجة‌‌الاسلام محمد سلیمی:

    از روحانيوني كه سال‌ها در مقام دادستاني و حاكم شرعي در برخي از استانهاي كشور همانند ديگر مسئولان قوه قضاييه احکام اعدام مبارزان و مخالفان را صادر مي‌كرد. از زماني كه در دادگاه ويژه روحانيت به عنوان دادستان و حاكم شرع نيز مشغول به كار شد، تيغ ظلم و ستمش گريبان برخي از روحانيون مخالف ولايت راگرفت .

كار او به جايي رسيد كه طي دستورالعملي محاكمه سرداران سپاه و وزرا و مقامات بلند پايه را نيز از جمله كارهاي دادگاه ويژه روحانيت دانست .او تا قبل از منتظري بر اين مقام جاي داشت .

از مقامهایی که تصدی کرده‌است، مقامهای زیر را مي‌توان نام برد :

مسئول رسیدگی به «مجموعه بالگرد سازی مهرآباد»

از سال 1367 تا سال 1389 نزدیک به 22 سال ریاست شعبه 31 دیوان عالی کشور

در دور پنجم شورای نگهبان به عنوان حقوقدان از سوی مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

و...

 

● اعضای هیأت منصفه!!:

    با نگاهي به اعضاي هيأت منصفه اين دادگاه مي‌توان از چند و چون احكام صادره توجه كرد.ناگفته نماند چندي بعد از انتصاب اين اعضاء به نظر رهبري عده‌اي از آنها آن‌چنان ولايتي نبودند و در نتيجه تغيير كردند .

اعضاي اين دادگاه عبارتند از:  

مهدي احمدي ميانجي، سيد رضا اكرمي، عبدالرضا ايزدپناه، مصطفي پورمحمدي، روح‌الله حسينيان، علي خلفي، سيد محمود

دعايي، محسن دعاگو، سيد احمد زرگر، محمد شفيعي، محمد صادق عرب‌نيا، سيد محمود علوي، قدرت‌الله عليخاني، امر‌الله گيوي، موسي قرباني، سيد محمد تقي محصل همداني، غلامرضا مصباحي مقدم، الله وردي مقدسي فر، محمد جعفر منتظري، مسيح مهاجري و سيد خليل نجفي به مدت دو سال به‌عنوان اعضاي هيات منصفه دادگاه ويژه روحانيت انتخاب شده‌اند.