شاهد: به مناسبت سالگرد آبان ۹۸/ تفتیش خانه‌ای به بهانه یافتن مبتلایان به کوید – ۱۹ ؟!

هنگامی که به دلیل انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن و مراسم سردار سلیمانی، وجود ویروس کرونا از سوی مقامات ایران تکذیب شد تا بعد از انتخابات اسفند ماه که خامنه‌ای معتقد بود می‌خواستند با نام بردن از این ویروس در حضور پر شور مردم خلل ایجاد نمایند، سه بار نیروهای مسلح تحت زعامت فرمانده کل قوا تصمیم به مبارزه با ویروس کرونا گرفت، اما به دلیل اختلاف میان سردار حسین سلامی و سردار حسین باقری که از اوایل اسفند تا حدودی از پرده بیرون افتاده بود، تا به حال به نتیجه نرسیده و حال احتمالا به دلیل خطر مردم (بروز جنبشهای اعتراضی)،تصمیم به نوعی حکومت نظامی گرفته شده که به بررسی آن می‌پردازیم:

 

قرارگاه‌های مأمور مبارزه با کوید - 19:

 

   در وب سایت مشرق نیوز در 24 اسفندماه سال 98 آمده بود: حمله به ویروس کرونا در قرارگاه اول «قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا» ...در روز ۵ اسفند در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا در ایران، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در تماس تلفنی با «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از آمادگی سپاه برای هر گونه کمک به دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی، در مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری خبر داد.

   سرلشکر سلامی در این تماس تلفنی از نقش آفرینی بسیج در اجرای طرح ملی واکسیناسیون فلج اطفال به عنوان الگو و تجربه‌ای بسیار موفق و راهگشا یاد کرد و گفت: علاوه بر انجام اقدامات آموزشی در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری، تمامی مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه اعم از دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و بسیج جامعه پزشکی به منظور ادامه خدمات و کمک برای مقابله با ویروس کرونا تا بازگشت شرایط به وضع عادی آمادگی دارند.

   پس از این تماس تلفنی بود که اقدامات مجموعه بهداشت و درمان سپاه در خدمت به بیماران کرونا مضاعف شد. همت بالای سپاه در مقابله با کرونا باعث شد در روز شنبه ۱۰ اسفند، وزیر بهداشت رسما از سپاه برای مقابله با کرونا درخواست همکاری کند و به تبع این درخواست، جلسه مشترکی در همان روز ۱۰ اسفند میان وزیر بهداشت و معاونانش با دست‌اندرکاران مجموعه بهداشت و درمان سپاه برگزار شد.

   همچنین از همان روز شنبه ۱۰ اسفند، «قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا» در سپاه پاسداران به فرماندهی سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه تشکیل شد و طبق دستور فرمانده کل سپاه، کلیه تجهیزات، امکانات و مجموعه‌های بهداشت و درمان سپاه، برای ریشه‌کنی کرونا به مدد وزارت بهداشت آمد.

   مسئولیت اصلی در «قرارگاه پیشگیری و مقابله با کرونا» از سوی ستاد فرماندهی کل سپاه به «سازمان بهداری رزمی»، «دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله (عج)» و «بسیج جامعه پزشکی» تفویض شده است و این مجموعه‌ها متناسب با الزامات صحنه، در هماهنگی با وزارت بهداشت و قرارگاه مقابله با ویروس کرونا در کشور، آمادگی‌های همه‌جانبه خود برای هر گونه همکاری و نقش‌آفرینی را اعلام و عملیاتی کرده‌اند و تاکنون دوشادوش مجاهدان حوزه سلامت، پزشکان و پرستاران فداکار و مسئولیت‌شناس، به ارائه خدماتی چون فعال‌سازی بیمارستان‌های ثابت و سیار، مراکز درمانی، گندزدایی و ضدعفونی کردن اماکن و محیط، تأمین و توزیع اقلام بهداشتی ضروری پرداخته‌اند.

   در راستای مقابله با کرونا، علاوه بر اینکه ظرفیت‌های مراکز درمانی سپاه در اختیار مردم است، سامانه‌های جنگ نوین سپاه نیز مشغول رفع آلودگی‌ها از سطح شهرهای مختلف و ضدعفونی کردن مکان‌ها و معابر پرتردد در سطح شهرها هستند.

   از قرار، این حرکت خود جوش حسین سلامی و نیروهایش مورد پسند سردار حسین باقری نبود زیرا چندین روز بعد، خامنه‌ای دستور تأسیس قرارگاه دیگری را به سردار باقری داد .

   حمله به ویروس کرونا در قرارگاه دوم(قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا ستاد کل): روز پنجشنبه ۲۲ اسفند، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند:

این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملی بیفزاید.

   صبح روز جمعه ۲۳ اسفند، در پی دستور فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر تشکیل قرارگاه بهداشتی در این ستادکل برای مبارزه با ویروس کرونا، نخستین جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا علیه‌السلام نیروهای مسلح برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد.

   سردار عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح، وزیر دفاع، فرماندهان ارتش، سپاه، ناجا، معاونین ستاد کل نیروهای مسلح و رئیس سازمان بسیج مستضعفین، رئیس سازمان پدافند غیر عامل، رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیروهای مسلح و سردار نصرالله فتحیان رئیس مؤسسه بهداری رزمی از جمله حاضرین در این جلسه بودند.

   سرلشکر باقری در پایان نشست صبح جمعه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) نیروهای مسلح که برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، در جمع خبرنگاران، با اشاره به تصمیمات اخذ شده در این جلسه، اظهار داشت: کمیته انتظامی - امنیتی ما به‌ همراه وزارت کشور و استانداران، روال خلوت

کردن فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و جاده‌ها را با تصمیم ملی که اتخاذ می‌شود ظرف ۲۴ ساعت آینده سازماندهی خواهد کرد.

   رئیس ستادکل نیروهای مسلح و فرمانده قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) پیرامون موضوع رصد ملی و یافتن افراد مشکوک مبتلاء به کرونا نیز گفت: طی مدت یک هفته تا ۱۰ روز آینده، تمام ملت ایران از طریق فضای مجازی و تماس تلفنی و در صورت ضرورت با مراجعه حضوری، مورد رصد قرار گرفته تا افراد مشکوک به بیماری کاملا مشخص شوند و در این بخش سازمان بسیج مستضعفین با تمام توان خود به وزارت بهداشت کمک می‌کند.

 

   در نوبت دوم تشکیل قرارگاه گویا همه سرداران به صف شده در آن جلسه کاری از دستشان بر نیامد و یا اینکه نخواستند سردار باقری را همراهی نمایند و در نتیجه کار به جایی نرسید و از دست این قرارگاه هم کاری بر نیامد و خلوت کردن در 24 ساعت و جمع کردن در یک هفته هم باد هوا شد.

   تنها چند روز بعد از تشکیل این قرارگاه بود که ناگاه حسین سلامی برای خود نمایی سپاه پاسداران ویروس یاب مستعان 110 را از کلاه جادویی سپاه بیرون آورد تا جهانیان را انگشت به دهان کند. مراسم رونمایی از دستگاه تشخیص کرونا به نام مستعان با حضور حسین سلامی، فرماندهٔ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، احمد عبداللهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و پدافند زیستی سپاه و جلالی فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله در ستاد فرماندهی کل سپاه [۱] انجام گرفت.

   سرلشکر حسین سلامی این دستگاه را پدیدهٔ علمی معرفی کرد که توسط «بسیجیان دانشمند و با اخلاص» تولید شده‌است و مدعی شد که آزمایش آن در بیمارستان‌های مختلف صورت گرفته و تا ۸۰ درصد عملکرد آن مثبت بوده‌است. سلامی در توضیح مکانیزم عمل این دستگاه گفت: «ویروس را داخل خشاب دستگاه می‌گذارند و میدان مغناطیسی که این ویروس ایجاد می‌کند باعث می‌شود که این آنتن هرکجا که ویروس مشابهی را پیدا کند، در شعاع ۱۰۰ متری به سمت آن حرکت می‌کند و ویروس در آن نقطه شناسایی می‌شود و در عرض ۵ ثانیه می‌تواند نقطه آلوده را کشف کند.»

   انجمن فیزیک ایران اختراع دستگاه تشخیص آلودگی به ویروس کرونا از راه دور را «ادعایی باورناپذیر و در حد داستان‌های علمی و تخیلی» خواند و آن را یک ادعای شبه‌علمی دانست. مطابق بیانیهٔ این انجمن دانش بشری در حال حاضر توان شناسایی و آشکارسازی ذرات ۱۰۰ نانومتری را از راه دور ندارد.

   به دنبال استهزائ مردم و متخصصان در مورد سامانه ویروس یاب مستعان در فضای مجازی و تخیلی خواندن آن از سوی دانشمندان فیزیک، سردار شریف به انتقادها از ویروس‌یاب سپاه با استفاده از نهایت ضریب هوشی خود که همانند دیگر سرداران دروغگوی سپاه است، چنین پاسخ داد:

   سخنگوی سپاه سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ای کرونا را محصول خلاقیت و جسارت ایرانی دانست و گفت: به زودی فرآیند تولید و مختصات و قابلیت‌های فنی سامانه "مستعان" با حضور اصحاب رسانه و متخصصین تشریح خواهد شد. در این رابطه آفتاب‌‌نیوز نوشت:

   در پی رونمایی از سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ای ویروس کرونا با نام "مستعان" و برخی واکنش‌های داخلی و خارجی، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: خدای بزرگ را شاکریم به رغم تحریم های ظالمانه و گسترش ویروس‌های دشمنی و کینه‌توزی آمریکا و متحدان آن، فرزندان ملت ایران به مدد الطاف و عنایات خداوندی با به کارگیری اراده و عزم راسخ و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های خود هر روز با پدید آوردن موفقیت های جدید به ویژه در حوزه علم و فناوری، موجبات افتخار و عزت بیشتر ایرانیان و در مقابل حیرت و عصبانیت دشمنان و بدخواهان داخلی و خارجی را رقم زده‌اند. سامانه هوشمند تشخیص لحظه‌ای کرونا که با تمسک به قرآن مجید نام "مستعان" برای آن انتخاب شده است، یک سامانه منحصر به فرد و دارای قابلیت های بالا و راستی‌آزمایی شده در تشخیص ویروس کرونا است که قبل از رونمایی رسمی بیش از ۱۰ روز در حداقل ۱۰ بیمارستان و مرکز درمانی درگیر بیماران کرونایی در کشور ، تست و آزمایش شده است. سطح و میزان دقت این سامانه در تشخیص و کشف کرونا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد مورد اذعان متخصصین و پزشکان قرار گرفته است که در صورت نیاز اساسی بیمارستان‌ها و پزشکان منتشر خواهد شد.

 

   اما در هشت ماه گذشته خبری از این ویروس یاب که از سوی مردم به قابلمه (اشاره است به سخن احمدی نژاد در باره دختر 16 ساله‌ای که بکارگرفتن قابلامه، انرژی هسته‌ای کشف کرد!) معروف شد، خبری نشد.

 

تفتیش خانه‌ای برای یافتن مبتلایان به بیماری کوید - 19:

 

     به گزارش فارس، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (جمعه 9 آبان) در نشست هماهنگی قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) که در مرکز فرماندهی و کنترل سپاه برگزار شد اظهار داشت: ‌تلاش ما آن است که خانه به خانه بتوانیم ناقلین کرونا را شناسایی کرده و اقدامات بعدی را طبق دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های درمانی انجام دهیم. انتظارمان از همه فرماندهان این است که همه پایگاه‌های مقاومت که شامل 54 هزار پایگاه در کشور می‌شود، بایستی به پایگاه امدادگران و حافظان سلامت کشور تبدیل شوند و ان‌شاءالله بتوانیم نقش‌آفرینی جدی در تشخیص زودرس ویروس کرونا انجام دهیم. چرا که بر اساس دیدگاه‌ها و نظریه‌های اثبات شده پزشکان اگر این بیماری به سرعت تشخیص داده شود و افراد بیمار در قرنطینه قرار بگیرند و بتوانیم افراد سالم را از آنها جداسازی کنیم، زنجیره انتقال این بیماری به صورت طبیعی قطع خواهد شد.

   فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بایستی تلاش کنیم هر چه سریع‌تر افراد سالم را از افراد مبتلا به ویروس کرونا جدا کنیم. ضمن اینکه توزیع بسته‌های بهداشتی بین خانوارهای کم درآمد و توصیه به آنها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یکی از مسائلی است که بایستی همه سپاه‌های استانی و شهرستانی به خوبی آن را انجام

داده و به قرنطینه کردن بیماران کمک کنیم. در شهرهایی که کنترل ورود و خروج صورت می‌گیرد سپاه‌های استانی و شهرستانی باید به برادران نیروی انتظامی کمک کنند. ارائه بسته‌های معیشتی به خانواده‌هایی که از کرونا آسیب معیشتی دیده‌اند نکته مهمی است که هم اکنون از سوی بخش‌های مختلف سپاه در حال انجام است و نبایستی این مسأله متوقف شود. ضمن اینکه مشارکت جدی سپاه در این مسأله انتها ندارد و ان‌شاءالله انتهای آن زمانی است که این بیماری ریشه‌کن شده و جامعه ما به وضع طبیعی خودش بازگردد.

   آیا تشکیل قرارگاه به فرماندهی سلامی به دلیل مردم محور اشتغال ذهنی خامنه‌ای و دستیاران او در سپاه نیست؟ 5 روز بعد از سخنان سلامی، سردار غلامرضا جلالی آماده ارایه خدمات شد که به قول خودشان از 20 آبانماه - تقریبا سالگرد کشتار آبانماه سال 98(24 آبان) آغاز خواهد شد.

   غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل جمهوری اسلامی، روز ۵ آبان ۱۳۹۹ در نشست مشترک کمیته پدافند غیرعامل، وزارت کشور و شورای پدافند غیرعامل استان‌ها، با حضور باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، از «تعامل خوب و دو سویه وزارت کشور با سازمان پدافند غیرعامل» قدردانی کرد و گفت: «تهدیدات پیش روی کشور به دلیل تحولات در حوزه‌های فناوری، الگوی جدیدی به خود گرفته است. این تغییرات لزوم نیاز به طرح‌های دفاعی جدیدی را در برابر تهدیدات ضروری می‌کند...به صورت خیلی خلاصه تهدیدات مردم محور شده‌اند و در هر سناریویی از سوی دشمنان مردم و استفاده از اندرکنش آنان در محاسبات دشمن به یک مؤلفه جدید تبدیل شده است. از این رو باید به دنبال یک الگوی دفاع جامع در کشور باشیم... در یک الگوی جامع دفاعی هم نیازمند رویکرد نظامی و هم غیرنظامی برای اداره مردم هستیم، اداره مردم در شرایط بحران یک ضرورت است. از سوی دیگر بخشی از لایه‌های دفاعی در دفاع غیرنظامی و پدافند مردم محور خلاصه می‌شود که در این زمینه با استفاده از ظرفیت‌ها و ساختارهای وزارت کشور در قالب استانداران و فرمانداران

پدافند غیرعامل در استان‌ها تلاش کردیم ساختارهای پدافند غیرعامل را در استان‌ها متناسب با سطح مأموریت آنها تنظیم و تقویت کنیم».

   آیا تشکیل و آغاز به کار این قرارگاه، نزدیک به ده ماه بعد از گسترش ویروس کرونا و دو بار اقدام ناموفق در حمله به این ویروس! توسط قرارگاه های گوناگون به دلیل بحرانی بودن شرایط ایران و احتمال گسترش اعتراضات شدید مردمی نیست؟ اگر به جمله زیر که تکرار گفته های سردار جلالی است دقت نماییم بسا پاسخ پرسش را می‌یابیم: «در یک الگوی جامع دفاعی هم نیازمند رویکرد نظامی و هم غیرنظامی برای اداره مردم هستیم،

اداره مردم در شرایط بحران یک ضرورت است».

   آیا قرار دارند که، با تشکیل این قرارگاه و جستجوی خانه به خانه و تحت عنوان مبارزه با کرونا، مرم را کنترل کنند؟ دست به کار جاسوسی خانه به خانه از مردم شوند و مردم مبتلا به ویروس سیاسی یا به قول خامنه‌ای میکروب های سیاسی را شناسایی و دستگیر کرده و به قرنطینه ببرند؟

   در نوبت دوم مبارزه با کرونا، تیم سردار باقری قرار بود با کمک 300 هزار بسیجی کار جستجوی خانه به خانه را انجام دهند اما نگران برخورد مردم بودند و حال سردار حسین سلامی قرار است با 54 هزار پایگاه بسیج، اقدام به این کار نماید که به احتمال زیاد با برخورد مردم روبرو خواهند شد و شاید قید این حمله را بزنند. باید منتظر 20 آبانماه ماند و دید که چه خواهند کرد آیا اداره بحران را از دست خواهند داد و موجب تشدید آن خواهند شد و یا آن را سرکوب خواهند کرد البته با خسارت های بیشتر زیرا مردم به شدت خشن ، غمگین و تحت فشارهای شدید اقتصادی هستند .