حمله شیمیایی دشمن به نیروی محرکه جنبش اجتماعی ایرانیان!؛حمله شیمیایی چه تاثیری بر دانش آموزان دارد؟

hamleh be  madaressنکته بین:

حمله شیمیایی چه تاثیری بر دانش آموزان دارد ؟ 

فرهاد رئیسی‌نسب که دخترش در کلاس پنجم دبستان در قم درس می‌خواند، در دی ماه به بیمارستان برده شده است. او در جلسه اتاق کافه خبر در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس گفت وقتی دخترش به بیمارستان برده شده، تصور او و پزشکان این بوده که گازگرفتگی بوده است. او گفت روز بعد از این اتفاق پاهای دخترش دچار مشکل شده و او را دوباره به بیمارستان بردند. نوار مغز و ام. آر.آی گرفته و گفته‌اند که مشکلی نیست و احتمالا استرس و فشار عامل آن اتفاق است. 

آقای رئیسی‌نسب توضیح داد که به تدریج حال دخترش بدتر شد و نمی‌توانست غذا بخورد اما متوجه نمی‌شدند چه اتفاقی دارد می‌افتد. آقای رئیسی‌نسب گفت بعد از شنیدن خبر مدرسه‌های دیگر،‌ کارش را رها کرده و شروع کرده به پیگیری این ماجرا اما پاسخی منطقی نگرفته است. 

او توضیح داد که با مقام‌های محلی زیادی دیدار کرده و انواع آزمایش‌ها را انجام داده است. می‌گوید موهایش از اضطراب و نگرانی دخترش سفید شده است. اکنون به گفته آقای رئیسی‌نسب حال دخترش بهتر است اما نمی‌تواند مدرسه برود، موهایش در حال ریزش است و چشم چپش دچار مشکل بینایی شده است. 

اخبار منتشره در برخی نشریات و خبرگزاری‌ها به صورت خلاصه 

 ۴۸ دانش‌آموز در اردبیل و دانشجویان خوابگاهی در کرج مسموم شدند.

دانش‌آموزان کرمانشاه دوباره مسموم شدند .

مسمومیت به خوزستان رسید .

دانش‌آموزان اسلامشهر هم مسموم شدند .

آموزش و پرورش البرز از مسمومیت دانش‌آموزان در اسلام‌آباد کرج خبر داد .

مسمومیت سریالی به زنجان رسید .

مسمومیت دانش‌آموزان به همدان و کبودرآهنگ رسید+ جزییات .

مسمومیت سریالی به آذربایجان غربی رسید/‌ انتقال ۳۰ دانش‌آموز‌‌ ارومیه‌ای به بیمارستان .

زنجیره مسمومیت‌ها به شهرستان کوار رسید .

مسمومیت دانش‌آموزان به صفادشت ملارد رسید .

۲۱ دختر در خوابگاه دانشجویی کرج مسموم شدند .

عامل انتشار گاز در یکی از مدارس شاهین شهر دستگیر شده است .

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در خوزستان؛ جو در آبادان و رامهرمز ملتهب است.

مسمومیت ۱۱۵ دانش‌آموز دختر در رامهرمز .

مسمومیت ۴۶ دانش آموز دختر خراسان شمالی .

دانش آموزان یک مدرسه ابتدایی و ۲ دبیرستان دخترانه در تبریز مسموم شدند .

مسمومیت دختران دانش آموز در کاشان/ خانواده دانش‌آموزان کاشانی با تجمع مقابل آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به وضعیت مدارس دخترانه شدند .

مسمومیت ۶۰ دانش‌آموز مدرسه امامت پاکدشت.

۲۰دانش آموز در مشهد مسموم شدند .

۲۶ دانش آموز دختر در بجنورد مسموم شدند .

مسمومیت دانش‌آموزان یک مدرسه در "هفتکل" خوزستان .

دانش‌آموزان دختر در سمیرم و کاشان مسموم شدند .

مسمومیت در دو مدرسه ابتدایی و دبیرستان زنجان و ابهر .

مسمومیت ۱۲ دانش‌آموز در شهرستان بهارستان .

پدر دو دختر دانش آموز خرم آبادی درباره مسمومیت‌ها: جواب آزمایش را برای ما باز نکرده وتوضیحی ندادند/ ناظم مدرسه ابتدا تصور کرده است که بوی فاضلاب می‌آید و با چاه بازکن تماس گرفته.

دانشگاه علوم پزشکی اهواز: تاکنون ۳۱۲ دانش‌آموز در مناطق مختلف خوزستان مسموم شده‌اند .

۴۰ دانش آموز در اهواز مسموم شدند .

۲۰دانش‌آموز در شیراز مسموم شدند .

انتقال ۱۱ دانش آموز دختر یک مدرسه بندرعباس به بیمارستان . 

و... 

نظر برخی از مسئولان در این رابطه

این بار نیز مانند همیشه برای اینکه رد پای ولی امر مفسدین سید علی خامنه‌ای و نیروهای تروریستی سپاه پاسداران در این جریان‌ها کم رنگ شود ، مسئولان مختلف سخنان متناقضی را بیان می دارند تا مردم را سر در گم نمایند به برخی از آنها در زیر اشاره می شود .

در مطالب زیر مشخص می شود که تقریبا همه  مسئولان در پی بی‌گناه دانستن رهبری و باند بیت رهبری و سپاه پاسداران هستند و این عمل جنایتکارانه را به گردن جاسوسان کشورهای امریکا يا انگلیس و اسراییل، استرس دختران، فضای مجازی، بیماری‌های زمینه‌ای، نیروهای شکست خورده داخلی، اصلاح طلبان، دشمنان رییس جمهور، سلطنت طلبان، مجاهدین خلق و... می اندازند: 

-نظری، نماینده خمین در مجلس: مسمومیت‌ها توطئه دشمن است، می‌خواهند به نظام ضربه بزنند/ ممکن است برخی از معلمان پشت قضیه باشند .

- کارشناس شبکه افق درمورد مسمومیت ها: دخترها بو را بهتر حس می‌کنند.

- واکنش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، به مسمومیت‌ دانش‌آموزان: کار دستان پشت پرده است.

- مقصودی، نماینده مجلس: سرنخ‌هایی از مسمومیت دانش آموزان به دست آمده اما هنوز رسانه‌ای نشده است/ باید مدارس آنلاین شود .

- بیانیه مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم/ «جریانی افراطی»، در پی «جلوگیری از تحصیل دختران» است.

- لاجوردی(دختر لاجوردی جنایتکار زندان اوین که نماینده مجلس شده است)،  خانمی که در مقابل مدرسه با او برخورد شد، مادر دانش‌آموزی نبود/ او سعی می‌کرد با شعار دادن و شلوغ کردن جو عمومی آن منطقه را بر هم بزند .

-  آصفری، نماینده مجلس: توییت سفیر انگلیس نشان داد که در مسمومیت‌ها نقش دارند .

-  امامی‌راد، نماینده مجلس: مسمومیت‌ دانش آموزان در ادامه اغتشاشات و کار عوامل خود فروخته است.

-  حمله ارگان رسانه‌ای نزدیک به سپاه به رسانه‌های داخلی/ مسمومیت عمدی دانش آموزان مثل تقلب در انتخابات ۸۸ شدنی نیست.

- کریمی قدوسی، نماینده مجلس: نظام جمهوری اسلامی توانسته پوزه ۴۷ سرویس اطلاعاتی دشمن را به خاک بمالد،از پس توطئه مسمومیت‌ها بر می‌آید.

- واکنش یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به مسمومیت دانش‌آموزان: می تواند کار عوامل انسانی مساله دار و منحرف باشد/  رسانه‌های معاند موج سوای می کنند.

-حسینی‌کیا، نماینده مجلس: مسمومیت‌های دانش آموزان کار سرویس‌های جاسوسی دشمن است/نهادهای اطلاعاتی باید با عوامل خارجی برخورد کنند.

- رئیس سازمان پدافند غیرعامل: مسمومیت‌ها ناشی از مداخله مستقیم جریان نفاق و معاندین کشور است.

- رییس شورای شهر تهران پای انگلیسی‌ها را به مسمومیت دانش آموزان باز کرد.

- رئیس سازمان پدافند غیرعامل: مدارس درگیر پدیده هراس اجتماعی شده‌اند!

- معاون وزیر کشور: طراحان مسمومیت‌ها همان طراحان شعار زن، زندگی و آزادی هستند.

- هاشمیان: دسترسی به گازهای ترکیبی برای مردم عادی امکان‌پذیر نیست.

- در حالی که شماری از دانش‌آموزان در اردبیل، ساری، قم، و تهران با علائم مسمومیت راهی بیمارستان شده‌اند، وزیر آموزش و پرورش گفته است که «بخش اعظم» این مشکل ناشی از «شایعات فضای مجازی» است.

- یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت هم ابتدا گفته بود مسمومیت دانش‌آموزان قم عمدی بود چون افرادی دوست داشتند تمام مدارس دخترانه تعطیل شود. اظهاراتی که بعدا تکذیب کرد.

۲۵ بهمن ماه نفیسه مرادی، دانش‌پژوه دکترای علوم قرآن و حدیث دانشگاه الزهرا در وبسایت قم‌نیوز نوشته بود: «تمرکز این وقایع بر مدارس دخترانه ظن خرابکاری منبعث از دیدگاه‌های طالبانی را تقویت می‌کند». این نوشته هم از وبسایت  قم‌نیوز پاک شد.

- ادعای روزنامه زاکانی درباره مسمومیت دانش آموزان دختر/ رد پای گروهک منافقین در این ماجرا پیدا شد.

-خبرگزاری تسنیم: معاون فرماندار پردیس گفت: تانکر سوختی که کنار مدرسه‌ای که دانش‌آموزانش مسموم شده بودند، در روزهای گذشته در قم و بروجرد هم تردد داشته است. تانکر به پارکینگ منتقل شد و نگهبانان پارکینگ هم مسموم شدند.

-وزارت بهداشت ایران مسمومیت دانش‌آموزان مدارس دخترانه قم را عمدی خواند.

- انسیه خزعلی معاون رئیسی در امور زنان درباره مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس گفت: «مسمومیت دانش‌آموزان را دشمن ایجاد کرده است و به آن دامن می‌زند تا سوء استفاده و بهره‌برداری سیاسی کند.»

- به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام اورژانس ۱۱۵ قم از صبح دوشنبه تعداد ۶۱ دانش آموز با علائم مسمومیت در ۸ مدرسه قم به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

- آیت الله جوادی آملی: اینکه منشا حوادث اخیر مدارس مشخص نشده، رعب آور است.

- قوه قضاییه: پیگیر ماجرای مسمومیت‌ها هستیم.

- استانداری اردبیل: ۴۸ دانش آموز یک مدرسه دخترانه در اصلاندوز مسموم شدند / آنها با استشمام بوی نامطبوع، احساس سوزش در گلو و سستی مواجه شدند.

- آیت الله نوری همدانی: دشمنان به بهانه مسمومیت در مدارس به دنبال ضعیف نشان دادن ما هستند.

افغانستان هم در ایران جاسوس دارد/ متهم در پوشش میوه فروش پرونده‌های قضایی را با نیسان آبی جابه جا می کرد.

- واکنش یونیسف به مسمومیت دختران دانش‌آموز/مسمومیت اخیر در ایران می تواند در آموزش دختران تاثیر منفی بگذارد.

- آیت الله سبحانی: با عاملان و مسببان مسمومیت دانش آموزان برخورد شود.

- معاون فرماندار پردیس گفت: موضوع علت مسمومیت دانش آموزان پردیس هنوز به صورت کامل مشخص نشده اما شواهد نشان می‌دهد پارک شدن تانکر حامل سوخت نفت در مجاورت مدرسه عامل مسمومیت دانش آموزان در مدرسه خیام پردیس باشد.

- فارس: بازداشت ۳ نفر در رابطه با مسمومیت‌های دانش آموزان دختر/این خبرگزاری همچنین نوشته است: «اخبار تایید نشده احتمال خرابکاری توسط شبکه نفاق را می‌دهد.»

- وزیر کشور : مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قُمی در تهران پیگیری می‌شود.

- قدیری ابیانه: مسمومیت‌های دانش آموزان دختر صددرصد کار مجاهدین خلق است / سلطنت‌طلب، منافق و اصلاح طلبان در اتفاقات اخیر نقش دارند.

- نماینده ولی فقیه در استان فارس: ،شیاطین جن و انس علیه نظام فعالیت می کنند/ شیطان برنامه‌ریزی می‌کند تا نظام اسلامی را زمین بزند.

- معاون رئیس جمهور: مسمومیت‌ها در مدارس دخترانه کار مخالفان دولت ابراهیم رییسی است.

-نماینده ولی فقیه در البرز: ،مسمومیت دانش آموزان بهانه‌ای برای اتهام زنی و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی شده/ عده‌ای قلم به مزد غرب زده می خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند.

- ابو ترابی فرد، امام جمعه موقت تهران: در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عوامل مسمومیت‌ها شناسایی شوند.

- شهریار حیدری، پنج‌شنبه ۱۱ اسفند در گفت‌وگو با روزنامه «شرق» از عملکرد نهادهای اطلاعاتی در ایران انتقاد کرد و گفت، در حالی‌که مأموران اطلاعاتی «حتی در مدارس کوچک» حضور دارند، دختران دانش‌آموز در بسیاری از استان‌ها هدف مسمومیت‌های سریالی قرار گرفته‌اند.

او در این زمینه تصریح کرد: «نقدی به این موضوع وارد است که به جامعه اطلاعاتی و حراست‌ها برمی‌گردد؛ چراکه حتی در مدارس کوچکی که شش محصل داشته باشند هم دولت نماینده‌ای از حراست قرار داده است که کار نهادهای اطلاعاتی را انجام می‌دهد.»

شهریار حیدری، نماینده مجلس ایران در اظهاراتی گفت، نهادهای اطلاعاتی این کشور در تمام مدارس نماینده‌ای از خود دارند که «کار نهادهای اطلاعاتی را انجام می‌دهد.»

-احمد کریمی اصفهانی،عضو موتلفه اسلامی : در اصل موضوع بحث دارم که این مسمومیت‌ها اصلا واقعیت داشته باشد. این‌ها اثبات نشده است وصرفا در فضای مجازی است. دشمنان مسمومیت‌سازی و کشته‌سازی می‌کنند. تا یک نفر عطسه می‌کند، مسئولان باید پاسخ بدهند...

-جمیله کدیور: کفه منافقین در پرونده مسمومیت دانش آموزان سنگین تر است.

-ارگان مطبوعاتی نزدیک به سپاه: سلبریتی‌ها گناه مسمومیت‌ها را به گردن دین می اندازند.

- عامل مسمومیت دانش آموزان، یک یا ترکیبی از چند گاز است. 

- ادعای عجیب صدا و سیما: مسمومیت دانش‌آموزان املش، کار یک کشاورز ساکن اطراف مدرسه بود.

- اسماعیلی، عضو کمیسیون آموزش مجلس: مسمومیت‌های دختران دانش آموز کار بیگانگان است.

در روزهای اول شروع مسمومیت‌ها مقام‌های محلی از جمله استاندار قم، دلیل مسمومیت را گاز مونوکسیدکربن سیستم گرمایشی اعلام کرده بودند و گفته بودند موتورخانه مدرسه‌ها باید بازبینی شوند؛ اما همان زمان هم نماینده قم گفته بود موضوع «مشکوک» است.

- علیرضا منادی سفیدان، رییس کمیسیون آموزش مجلس، هم بعد از جلسه به نقل از گزارش سم‌شناسی وزارت بهداشت گاز نیتروژن (ان۲) را عامل مسمومیت اعلام می‌کند. اما چند ساعت بعد احمد وحیدی،‌ وزیر کشور، که مسئول اطلاع‌رسانی درباره این موضوع شده، در حالی که در کنار وزیر آموزش و پرورش ایستاده بود، اعلام کرد: «بر اساس بررسی‌هایی که تا حالا در این مکان‌ها صورت گرفته، هنوز دوستان ما عامل خاصی را پیدا نکرده‌اند که بگویند یک ماده سمی بوده که آثار آن ماده خاص بوده است.»

- علی پورطباطبایی، خبرنگار قم‌نیوز در توییتر در همان روزهای اول گفته بود جلساتی برگزار شده و نامه‌نگاری‌هایی انجام شده اما به مردم اطلاع نداده‌اند.

- احسان بداغی، خبرنگار روزنامه ایران در توییترش نوشته «حتی برای تهیه یک گزارش میدانی ساده» از مسمومیت دختران با مشکل مواجه شده است.

-مولوی عبدالحمید گفته افزایش مسمومیت در بین دختران دانش آموز «پریشانی عمومی» ایجاد کرده و اضافه کرده که در عقبه این اتفاقات «یک جریان بسیار سنگین است.

- مولوی عبدالحمید: کسی باور نمی‌کند عوامل مسمومیت دختران دانش‌آموز شناسایی نشود.

- معاون رئیس جمهور: مسمومیت‌ها در مدارس دخترانه کار مخالفان دولت ابراهیم رییسی است. 

رد پای عوامل و انحرافات

هنگامی که حملات شیمیایی به مدارس دخترانه در حال انجام بود همانند جریان قتل‌های زنجیره‌ای گروهی به عنوان فداییان ولایت ظهور کرد و در خبر رسان ایتا انجام این عملیات را به عهده گرفت.

در جریان قتل‌های زنجیره‌ای هنگامی که فشار بر سید علی خامنه‌ای به عنوان مفتی این قتل‌ها مطرح بود و همه مردم می دانستند که دستور این قتل‌ها را خامنه‌ای صادر کرده بود گروهی تحت عنوان فداییان ناب اسلام محمدی وارد میدان شد و خود را به عنوان  عامل این تصفیه‌ها مطرح ساخت.

فدائیان اسلام ناب محمدی مصطفی نواب نامی بود که در پی انتشار یک اطلاعیه توسط گروهی به همین نام و پذیرفتن مسوولیت قتل‌های زنجیره‌ای ایران در ۱۵ دی ماه ۱۳۷۷به روزنامه‌های ایران راه یافت. این بیانیه دو روز پس از قتل پروانه و داریوش فروهر منتشر شد.

اولین گروهی که مسوولیت این مسمومیت‌های سریالی را برعهده گرفت، فداییان ولایت بودند؛ گروهی که بیانیه‌شان برای اولین‌بار در گروه‌های شبکه پیام‌رسان «ایتا» منتشر شده بود.

انتشار این خبر در ایتا در حالی بود که این برنامه از سانسور بسیار شدید اخبار و اطلاعات بهره می برد.

 این پیام رسان از سانسور سیستماتیک محتوا توسط این پلتفرم داخلی بهره مند است و همچنین عهده دار نظارت و اعمال مدیریت مستقیم  بر محتوای منتشر شده توسط کاربران! است، بنا بر این می توان گفت که مسئولان این موسسه که از عوامل اطلاعاتی و امنیتی و نظامی تشکیل شده اند به خوبی می دانستند که چه مطلبی را منتشر می کنند!؟

مدیر عامل این موسسه که احتمالا با باند زاکانی و امنیت و نظامی‌های نزدیک به او و شاید دختر و دامادش همکاری می کند مدعی است که هر زمان که برنامه‌ای فیلتر شد اینها به خوبی می توانند با کپی برداری برنامه‌ای شبیه همان برنامه را بسازند.

مسئولان پیام رسان ایتا می گویند: ما هر جا پیشرفت کردیم، ابتدا بستیم! حمایت غفاری مدیر عامل پیام‌رسان ایتا از فیلترینگ: "ما هرجایی پیشرفت کردیم،ابتدا بستیم" زمانی در آپارات موفق شدیم که یوتیوب را بستیم" 

مدیر عامل آقای غفاری به سوالاتی پاسخ می دهد

از چه سالی فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اید؟

سال ۹۴ بود. در حوزه ایتا از ماه‌های اول و دوم سال ۹۴ بود. ما ۱۲ سال با شرکت طوبی همکاری داشتیم و در سرویس‌های پیام‌رسانی بودیم و خیلی از سیستم‌های دولتی از پیام‌رسان‌های ما استفاده می‌کنند. حدود ۶ سال است که در مجموعه دیگری با اپراتور همراه اول در پیامک‌های ارزش‌افزوده و فرهنگی و مذهبی هستیم و ۶ سال است که با ایرانسل این قرارداد را بسته‌ایم. شرکت ما سابقه‌ای ۱۳،۱۲ ساله دارد. قبل از آن هم خودم مدیر آی‌تی مجموعه دیگری بودم که بعد شرکت خصوصی تاسیس کردیم؛ چراکه احساس کردیم در شرکت خصوصی دست ما بازتر است.

شرکت سامانه فناوری طوبی متولی اصلی ایتاست که سابقه ۱۲ ساله در سیستم‌های پیام‌رسانی سازمانی دارد. درحال حاضر نیز سه‌هزار سازمان و شرکت از آن استفاده می‌کنند که در این زمینه درآمدزایی داریم. شرکت روال عادی را طی می‌کند و سرمایه‌گذاری اصلی در سیستم شرکت است که براساس این سرمایه حرکت می‌کند. روزانه حدود نیم‌میلیون نفر از سیستم‌های پیامک پولی ما استفاده می‌کردند که درحال حاضر حدود ۲۵۰ هزار نفر است؛ چراکه این سیستم‌ها افول کرده است. 

در رابطه با پیام رسان‌های داخلی در نشریه الکترونیکی فراز، آمده است که  شرکت زیرساخت ارتباطات ایران اعلام کرده بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مرحله دوم حمایت از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان داخلی هزینه کرده است.این در حالی است که این پیام رسان‌ها زیر ۱۰ درصد مخاطب دارند!

درحالی که ۷۱ درصد ایرانیان از واتس‌اپ، ۵۳ درصد ایرانیان از اینستاگرام و ۴۰ درصد ایرانیان از تلگرام استفاده می‌کنند و میلیون‌ها ایرانی به سرویس‌های مختلف گوگل (از جی میل و گوگل‌مپ تا یوتیوب) وابسته‌اند، اینستاگرام به تنهایی بانی بیش از ٣۰۰ هزار کسب و کار آنلاین در خود نیز هست.

نکته جالب این است که با وجود فیلتر دو ساله تلگرام هنوز درصد کاربران آن ۱۰ برابر پیام رسان‌های داخلی است!

اپلیکیشن روبیکا با ۵.۷ درصد، بیشترین دنبال کننده را میان اپلیکیشن‌های داخلی داراست. پس از آن اپ سروش با ۳.۶ درصد، بله با ۲.۲ درصد، ایتا با ۴.۴ درصد،آیگپ با ۱.۸ درصد و گپ با ۰/٣درصد کاربر قرار گرفته‌اند.

 طبق داده‌ها، تصور بر این بود که ساخت اپلیکیشن‌های داخلی بسته به فاز بهره‌وری آن در کمترین حالت، بین ۵ تا ٧ میلیارد تومان هزینه دارد!

این درحالی است که چندی پیش، شرکت زیرساخت ارتباطات ایران اعلام کرد، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مرحله دوم حمایت از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان داخلی هزینه کرده است. 

چرا حملات شیمیایی؟

به نظر می رسد سید علی خامنه‌ای به شدت از اینکه دختران و زنان آبرو و حیثیت او را با برداشتن حجاب از بین برده اند  ناراحت و عصبانی است زیرا برای او و حاکمیت او یکی از دلایل اسلامی نشان دادن کشور ایران در دوران او همانا "لچک" بر سر کردن زنان و دختران بود و در دوران تظاهرات دختران به خصوص در مدارس و دانشگاهها آنچنان در برابر این خواست اجباری وی مقاومت کرده بودند که به شدت کینه آنها را بر دل گرفته بود و لذا حال که به نظر او جنبش را خوابانده است تلاش دارد از فرصت استفاده نماید و دست به بهره گیری از سه هدف خود بزند 

اول: انتقام 

تقریبا همه مردم ایران کینه جو بودن خامنه‌ای را به خوبی می دانند و در همان دوران اعتراضات بود که می گفتند اگر جنبش به خامنه‌ای فرصت بدهد انتقام سختی از مبارزان خواهد گرفت هر چند که در دوران اعتراضات با بهره گیری از نیروهای سرکوبگر خود هر آنچه می توانست او را برهمه ی جنایتکاران تاریخ برتری دهد مورد استفاده قرار داد . 

چه اعمالی خامنه‌ای روانی را به عمق کینه جویی رساند؟

برداشتن حجاب اجباری  از سر دختران و زنان

شعارهای بسیار توهین کننده علیه شخص او

دیوار نویسی‌های به شدت تحقیر کننده علیه خامنه ای

شعارهای شبانه بر علیه شیوه دیکتاتوری او که تا هم اکنون ادامه دارد

پاره شدن تصاویر او و خمینی توسط دانش آموزران از کتاب‌های درسی

پاره شدن تصاویر در قاب گرفته بر روی دیوار کلاس ها

حرکت دسته جمعی دختران در خیابان‌ها و سر دادن شعار علیه شخص خامنه ای

پاره کردن بنرهایی که تصاویر او و قاسم سلیمانی و دیگر نوشته‌های حمایت از و لایت او در خیابان ها

و... 

دوم: پیشگیری 

سید علی خامنه‌ای به خوبی می داند که از ابتدای سال آینده و به دلیل گسترش فقر و فساد در حاکمیت او اعتراضات با شدت هر چه بیشتر آغاز و ادامه خواهد یافت بنابراین تلاش خواهد نمود تا شاید بتواند مانع از حضور دختران و زنان در خیابان‌ها و دانشگاهها شود.

او ابتدا برای تست می خواست دانشگاه تهران را به صورت غیر حضوری وادار کند که با تظاهرات شدید دانشجویان در دانشگاه و خوابگاه به نتیجه نرسید و مجبور به تغییر روش گردید. 

 ازهمان زمان بود که با حمله شیمیایی به دختران کم  سن و سال در مدارس قم عملیات جنایتکارانه خود را برای تعطیلی مدارس شدت بخشید تا شاید بتواند در آینده نزدیک که قرار بر شدت گرفتن اعتراضات شود مدارس را به تعطیلی بکشاند و به همین دلیل از هر جنایتی در این راه کوتاهی ننمود و در مدتی کوتاه بیش از۳۵۰ مدرسه در بیش از ۱۶ استان مورد حمله توسط نیروهای سپاهی خود انجام داد. 

دلایل انتخاب مدارس دختران 

دختران دانش آموز عامل اصلی برخی حرکات بودند و حضور آنها درخیابان‌ها بدون روسری و حجاب اجباری برای حاکمیت مشکل ایجاد کرده بود. دختران دانشجو ودانش آموز به ندرت به حجاب اجباری تن می دهند بنابراین باید آنها را به ترسیدن واداشت. همچنین،  به دلیل نزدیکی به ماه رمضان نظام باید بتواند دختران را در پرده حجاب قرار دهد تا مبادا یاران نزدیک به خامنه‌ای و سربازان ولایت تحریک شده، روزه خود را باطل نکنند.

انحراف افکار عمومی  نکته ی پایانی 

به نظر نگارنده در طول ماههای گذشته نیروهای حامی سید علی که از او حمایتی نکردند او را به وحشت انداخت بود به خصوص اعتراضات ایرانیان خارج از کشور و به همین دلیل او با استفاده از نیروهای مشاور در بیت رهبری تلاش نمود تا افکار عمومی مردم را از مسائل زیر باز دارد:

- انحراف افکار عمومی مردم از حرکت هماهنگ برخی نیروهای اپوزیسیون خارج از کشور

- انحراف افکار عمومی از حرکت ایرانیان خارج از کشور که هر هفته دست به تظاهرات می زنند

-انحراف افکار عمومی از بیانیه‌های منتشر شده داخلی از جمله بیانیه میر حسین موسوی ، محمد خاتمی، سندیکاهای کارگری، و...

- غنی سازی ۸۴ درصدی و بحران ایجاد شده

- افزایش قیمت ارز و طلا