بیانیه مجامع اسلامی ایرانیان در رابطه با اعتراضات کشاورزان و مردم اصفهان

majameاعتراضات گسترده و برحق مردم اصفهان، شهر کرد و فرخ‌شهر و هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری به برنامه ها و سیاستهای نابخردانه در زمینه آب و همچنین گرانی و بی عدالتی در دوازدهمین روز خود در سطح شهر اصفهان و بصورت پراکنده ادامه دارد. گزارشهای مردم وفیلمهاو پیامها وهمچنین گزارش سازمان حقوق بشر ایران بیانگر آن است که در پاسخ به اعتراضات مسالمت آمیز مردم، نیروهای سرکوبگر نظام با خشونت تمام و با استفاده از فشتگ ساچمه ای و شوکر و گاز اشک آور سعی در سرکوب اجتماعات داشته اند . تا این زمان 120 نفر از اعتراض کنندگان بازداشت شده اند وبر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران 3 نفر از بازداشت شدگان با آمبولانس به بخش «بهداری وسردخانه» زندان منتقل شدند وکه احتمال می رود که آنها کشته شده باشند. دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز گفته است که حال 2 نفر از مصدومین روز 5 آذر ماه وخیم است.

هم‌زمان با حمله پلیس و نیروهای امنیتی و سرکوب مردم، یوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفته است که اعتراض‌ها در اصفهان "یادآور آشوب‌های آبان ۹۸ است" می باشد . او معترضان را "اوباش اجاره‌ای" نامیده وگفته است: «فعال شدن دیگر باره این آشوبگران مستلزم برخورد انتظامی وقضایی قاطعانه‌تری است آنچنانکه دشمن دیگر خیال تخریب واغتشاش را در سر راه ندهد.»

بخشی از شعارهای مردم به شرح زیراست: معترضان اصفهانی داد بزن، حقتو فریاد بزن -- دولت خودش مافیاست، مرگ بر مافیا -- مرگ بر دیکتاتور

همزمان با آغاز اعتراضات در چهارمحال وبختیاری، هیئت دولت ابراهیم رئیسی _ یکشنبه شب سی‌ام آبان‌ماه ۱۴۰۰ همزمان با اعتراضات اصفهان غلامعلی حیدری فرمانده پیشین سپاه پاسداران در اصفهان وچهارمحال وبختیاری را به عنوان استاندار چهارمحال وبختیاری منصوب کرد.

رئیسی وکابینه او نشان داده اند که ناتوان از حل مشکلات مردم می باشند. فقر روزافزون واز بین رفتن محیط زندگی در ایران وهمچنین در اصفهان باعث اعتراضات گردیده است.

مردم اصفهان در طی این چند روز اعتراضی نشان دادند که توانا به مدیریت جمعیت معترض در دادن غذا و چایی و امکان حواب برای روستاییان می باشند . این تجربه بیانگر رهبری جمعی و توانایی مدیریت برای رسیدن به تحول در دمکراسی می باشد . این توانایی را استیداد فقیه سعی در سرکوب خشن دارد .

مجامع اسلامی ایرانیان از حق مردم اصفهان و ایران در اعتراض به وضعیت معیشتی واز بین رفتن طبیعت ایران پشتیبانی می کنیم. هر گونه سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز مخالف حقوق همگان است واز جمله دفاع از حق حیات طبیعت ایران وظیفه ای است عمومی که شهروندان اصفهان بدان پرداخته اند.

نظام ولایت مطلقه هر بار توانسته است با بهره بردن از منطقه ای ویا صنفی بودن اعتراضات با گسیل نیروهای سرکوب ونهایتا به خشونت کشاندن تظاهرات وایجاد ترس مانع از شکل گیری یک جنبش همگانی بشود. امروز اما نظام حاکم بر ایران که بیشتر از پیش در اختیار سپاه قرار گرفته است ضعیف تر وناکارآمد تر از هر زمان است. ادامه حیات این نظام پرفسادوجنایت خطری جدی برای موجودیت ایران وایرانی است. هرگاه مردم در اقصی نقاط کشور، همزمان، یک جنبش همگانی حق طلبانه وبه دور از خشونت را سازمان بدهند، نظام ولایت مطلقه قادر نخواهد بود جنبشی چنان وسیع را سرکوب نماید چه بسا بسیاری از نیروهای نظامی وانتظامی که بستگان ودوستان خود را در جنبش می بینند به آنها بپیوندند. فریاد حق طلبانه کشاورزان ومردم اصفهان فریاد همه ایران است، به حمایت از آنها به جنبش در آییم وحق خود را فریاد بزنیم. حق مستقل وآزاد زیستن، حق برخوردای از عدالت اجتماعی، حق برخوردای از محیط زیست سالم، حق آب ونان ...

اما بر نیروهای نظامی و انتظامی است که از مطالبات حق طلبانه مردم حمایت کنند. امر واقع مستمر این است که نظامهای استبدادی رفتنی و ملتها ماندنی هستنددفاع از حقوق مردم دفاع از حقوق خود آنان نیز است.

مردم ایران باید از کرامت برخوردار بگردند و در حقوقمداری زندگی کنند وطبیعت ایران بایستی در آزادی واستقلال احیا بگردد. بکوشیم تا چنین بگردد

 

مجامع اسلامی ایرانیان

8 آذر 1400

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید