خبرهای فوری از شبیخون به دانشگاه شریف و دانشجویان بازداشتی، منتشره توسط شوراهای صنفی دانشجویان کشور

daneshgah sharif 03072014 خبرهای فوری در مورد شبیخون به دانشگاه شریف و دانشجویان بازداشتی، منتشره توسط شوراهای صنفی دانشجویان کشور
 
 لیست دانشجویانی که توسط پاسداران علی خامنه ای بازداشت یا ربوده شدند. اطلاعی از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ی آنها در دست نیست: 
 
-سید علی هاشمیان، دانشجوی کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طبابایی، مقابل درب دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بازداشت شده است. حراست دانشگاه تهران وی را در اتاق نگهبانی محبوس و پس از آن به نیروهای امنیتی تحویل داده‌‌ است.
 
این دانشجوی سابق علوم اجتماعی دانشگاه تهران، به بیماری صرع مبتلاست و بازداشت وی  جان او را به خطر می‌ اندازد.
 
 
*****
 
البرز نظامی دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران، عصرگاه ۱۰ مهر در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
علی منصوری دانشجوی دانشگاه تهران ورودی ۱۴۰۰، روز ۱۰ مهر ماه، توسط حراست دانشگاه بازداشت و تحویل نهادهای امنیتی شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
سپیده نوابی دانشجوی مدیریت دانشگاه خوارزمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
شکیبا هوشیار دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک ورودی ۹۷ دانشگاه رازی کرمانشاه، عصر شنبه ۹ مهر ماه در حالی که با اسنپ در حال ترک دانشگاه بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات کرمانشاه منتقل شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
پرهام داودی مهندسی معدن دانشگاه تهران ورودی ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
محمدرضا رجبی دانشجوی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
شهریار مربی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی ورودی ۹۷، توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
سید وحید موسوی، فعال صنفی و دانشجویی سابق دانشگاه شیراز که سال گذشته در اعتراض به روال‌های ظالمانه‌ی حاکم بر دانشگاه شیراز از ادامه‌ی تحصیل انصراف داده بود، روز پنج‌شنبه با هجوم نیروهای امنیتی به منزل خانوادگی‌ اش بازداشت شد.
 
وحید موسوی بابت وضعیت جسمانی نامساعد، پیوسته تحت نظر پزشک است و داروهای متعددی را مصرف می‌کند. تدوام بازداشت او، سلامتش را در معرض خطر قرار دارد.
 
*****
 
سید مصطفی مدنی دانشجوی رشته چن درسانه ای دانشگاه هنر اسلامی تبریز، در کیانپارس اهواز توسط نیروهای یگان ویره بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
شهریار مربی و محراب_کمالی از جمله دانشجویان بازداشتی دانشگاه شهید بهشتی، آزاد شدند.
 
*****
 
سید کیان صدرایی دانشجوی حقوق دانشگاه خوارزمی  ورودی ۹۸، عصر شنبه ۹مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
سیروان سلیمانی دانشجوی حقوق دانشگاه خوارزمی عصر روز ۱۰مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
مسعود نیازی دانشجوی کارشناسی حقوق دانشگاه خوارزمی عصر روز ۱۰ مهر ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
آرمین جلالی روشن دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر ورودی ۹۸، عصر ۱۰مهرماه در منزل خویش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
 
از وضعیت فعلی و نهاد بازداشت کننده ایشان اطلاعی در دست نیست.
 
*****
 
فردین نظری دانش‌ آموخته کارشناسی گیاه‌ پزشکی دانشگاه گیلان و ساکن اشنویه، از روز ۶ مهر ماه مفقود شده و تاکنون هیچ تماسی از ایشان حاصل نشده است.
 
اگر چنانچه از وضعیت این دانشجو خبری در دست است به ما اطلاع دهید.
 
*****
 
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف در محکومیت حمله ی مأمورین امنیتی به دانشگاه شریف، شوراهای صنفی دانشجویان کشور:
 
إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
 
ما فاتحه‌ ی این دانشگاه را خواندیم، ما فاتحه این وزارت علوم را خواندیم، ما فاتحه این دولت را خواندیم.
 
و اما بعد،
 
یکشنبه دهم مهرماه روز خونین دانشگاه بود، روزی که به حقیقت در کنار ۱۸ تیر ۷۸ و ۲۵ خرداد ۸۸، لکه ی ننگین دیگری بر کارنامه حاکمیت، در برخورد با دانشجویان معترض خواهد بود. دانشجویانی که در پی خلف وعده رئیس دانشگاه مبنی بر آزادی تمام دانشجویان زندانی شریف که در هفته ی گذشته بازداشت شده بودند، برای دومین روز متوالی تحصن کرده بودند و از حق خود برای اعتراض استفاده کردند، به ناگاه با شبیخون مأمورین امنیتی و چماقداران لباس شخصی مواجه شدند، مأمورینی که در اقدامی شگرف، دست به محاصره ی دانشگاه زده و با انواع سلاح‌ ها به دانشجویان و اساتید دانشگاه حمله‌ ور شدند. این محاصره و حملات برای ساعت‌ ها ادامه داشت، تعداد زیادی از دوستان ما به ناحق زخمی و بازداشت شدند. بنا بر گزارشاتی که به دست انجمن رسید، شمار بازداشتی‌ های امشب بیش از ٣٠ نفر بوده‌ است. بسیاری از جراحت‌ های این حادثه قابل جبران نخواهند بود و برای همیشه با دانشجویان این سرزمین باقی خواهد ماند.
 
◾️ گرچه دل هر انسان آزاده‌ ای با دیدن آنچه بر دانشجویان این سرزمین رفت، خون و چشمان هر انسان بینایی، تر خواهد شد، اما در پس این خشونت عریان، به نظر می‌ رسد سناریویی از پیش طراحی شده برای خفه‌ کردن صدای دانشجویان معترض وجود داشته و دانشگاه شریف قرار بوده است محل عبرت بقیه دانشگاه‌ های کشور و البته عقده‌ گشایی‌ های اقلیتی تندرو شود. بر اساس فیلم‌ ها و مستندات رسیده به انجمن اسلامی، مأموران لباس شخصی، در شب شنبه ۹ مهرماه، تقریباً ۱۲ ساعت قبل از آغاز تجمع دانشجویان، اقدام به نصب دوربین و تجهیزات رادیویی، درست در مقابل درب اصلی دانشگاه واقع در خیابان آزادی می‌ کنند، محلی که فضای تمامی تجمعات اعتراضی شریف بوده است. آیا ممکن است که نصب تجهیزات یاد شده که به وضوح در فیلم مشخص است، و توسط همان کسانی انجام  شد که روز بعد به ساحت دانشگاه حمله کرده‌ اند، اتفاقی بوده باشد؟ در اقدامی تأمل برانگیز دیگر، دکتر زلفی‌ گل، وزیر علوم، که ظاهراً به هدف کمک به دانشجویان تنها ساعتی پس از شروع درگیری خود را با سرعت به دانشگاه رساند، جز حمله به یکی از اساتید شناخته‌ شده و خوش‌ نام دانشگاه و انداختن مسئولیت همه خشونت‌ های رخ‌ داده بر گردن دانشجویان بی‌ دفاع شریف، کاری از پیش نمی‌ بَرد. به نظر می‌ رسد همه این رخدادها زمینه‌ ای بوده تا مقدمات لازم را برای اتفاقات تلخی که در ادامه رخ می‌ دهند مهیا کند و سرکوب و حمله نیروهای امنیتی به دانشجویان آخرین قطعه این پازل شوم بوده‌ است.
 
◾️ اساتید محترم و دانشجویان گرامی دانشگاه شریف، حمله دیروز چماقداران به ساحت دانشگاه، اقدامی کم‌ نظیر در طول تاریخ دانشگاه شریف از قبل از انقلاب تا به امروز است. این حمله به خوبی مشخص می‌ کند، مسئولین و در رأس آنها، رئیس دانشگاه و وزیر علوم، ناتوان‌ تر از آن هستند که بتوانند امنیت دانشجویان را حتی در داخل دانشگاه تأمین نمایند. حضور در دانشگاهی که مسئولانش توان برقراری امنیت دانشجویانش را ندارند، اقدامی غیرعاقلانه است. از این رو ما از همه ی شما اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف می‌ خواهیم، تا آزادی همه ی دانشجویان بازداشتی، عذرخواهی رسمی مسئولان دولتی و حکومتی و جبران خسارت‌ های پیش‌ آمده برای دانشجویان، تضمین مکتوب مبنی بر وجود امنیت برای دانشجویان در دانشگاه و محیط اطراف آن و عدم تکرار این حادثه در آینده، و در آخر بسته‌ شدن پرونده‌ های تشکیل‌ شده برای تمامی دانشجویان شریف در این مدت که به خاطر نادیده گرفتن حق بدیهی اعتراضشان بود، از هرگونه حضور در کلاس‌ های درسی، چه به صورت حضوری، و چه مجازی خودداری کنید. یقین بدانید که اگر تا زمان رسیدن به همه ی خواسته‌ های فوق بر سر کلاس‌ های درس حاضر شوید، این قبیل اقدامات در آینده تداوم خواهد‌ یافت و دیگر هیچ کسی قادر نخواهد بود در دانشگاه، دهان خود را برای اعتراض باز کند.
 
◾️ انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف بر خود واجب می‌ داند در این برهه ی حساس، همگان را دعوت به اتحاد کند و از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ های سراسر کشور می‌ خواهیم به نشانه همبستگی با اساتید و دانشجویان دانشگاه شریف، کلاس های خود را تعطیل کنند. لازم به ذکر است که انجمن اسلامی در مسیر بازیابی شأن از دست رفته ی دانشگاه، از دادن هیچ هزینه‌ ای ابا نخواهد داشت.
 
منبع: @AnjomanSUT

در این رابطه