اعلام پیگیری قاطع وضعیت دانشجویان بازداشتی دانشگاه بیرجند توسط شورای صنفی این دانشگاه/ دستگیری ٢ دانشجوی دیگر

daneshghahha به قول دوستانمان در انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف: "ما فاتحه‌ ی این دانشگاه و وزارت علوم را خواندیم."
 
شایسته نیست به خاطر اعتراض مسالمت‌ آمیز، اقدامات امنیتی در دانشگاه در دستور کار قرار بگیرد.
 
در تمام این سال‌ ها آرزو به دل ماندیم برای یکبار ما را ببینید و با عنوان فتنه‌ گر، اغتشاشگر، آشوبگر و. .. نخوانید؛ برای یکبار هم شده ببینید و بشنوید، این صدا، صدای دانشجویان همین کشور است.
 
به جایی رسیده‌ ایم که ابتدایی‌ ترین خواسته‌ هایمان مورد توجه قرار نمی‌ گیرند و هیچ گونه اعتراضی وارد نیست، حتی بدتر از آن، باید نشان بدهیم که راضی هستیم و مشکلی وجود ندارد.
 
با ایجاد جو امنیتی، تهدید، ناپدید شدن، بازداشت و ارعاب دانشجویان به جز نفرت پراکنی، تحریک و متشنج کردن جو دانشگاه نتیجه‌ ای حاصل نخواهد شد. لذا از دانشگاه انتظار می‌ رود اجازۀ دخالت نهادهای امنیتی را ندهد.
 
ما دانشجویان دانشگاه، نگرانِ حالِ دوستان ناپدید و بازداشت شده خود هستیم و در این زمان اولویت اول ما آزادی هرچه زودتر آنهاست و در این راه از هیچ تلاشی مضایقه نخواهیم کرد.
 
صراحتاً قول می‌ دهیم شورای صنفی دانشجویان دانشگاه بیرجند، پیگیرِ آزاد شدن پوریا عبدالهی، دانشجوی مهندسی کامپیوتر ۹۹ و علی رمضانی، دانشجوی مهندسی معدن ۱۴۰۰" خواهد بود و به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد.
 
***
 
خبر فوری 
 
جواد آزاد و عادل منصوری دانشجویان رشته MBA دانشگاه علامه طباطبائی از روز دوشنبه ۴ مهرماه حوالی مترو طرشت دستگیر شده‌ اند‌.
 
هر دو دانشجو دو روز در بازداشت در محلی نامشخص بودند و از روز چهارشنبه ۶ مهر به زندان مرکزی تهران منتقل شده‌ اند. خانواده و نزدیکان وی تاکنون از تمامی مراجع قانونی برای پیگیری پرونده این دو دانشجو اقدام کرده‌ اند، اما تاکنون از هیچ طریقی امکان آزادی ایشان فراهم نشده است.
 
#سرکوب_فراگیر
 

در این رابطه