متن بیانیۀ دانشجویان دانشگاه الزهرا قرائت شده در تجمع روز ۱۲مهر ماه ۱۴۰۱

daneshgah amniati بسم‌ الله الرحمن الرحیم
 
دانشجویان گرامی، مسئولین محترم و اساتید گرانقدر و مردم ستمدیده و حق ‌طلب ایران‌ زمین،
 
ما دختران این سرزمین همه مهسا هستیم؛ در سیستمی که کوچکترین ارزشی برای فردیت یک زن قائل نیست، در فضایی که مردان بر بدن زنان حکمرانی می‌ کنند، در نظامی که از اساس بر پایه‌ ی سرکوب، تحقیر و به حاشیه راندن اقلیت‌ هاست، چه زن و چه مرد، چه کارگر و چه کارمند، چه کرد، ترک، لر، بلوچ یا عرب، چه امیدی به آینده می‌ توان داشت؟ چگونه می‌ توانیم اطمینان حاصل کنیم که جنایتی دیگر رخ ندهد، دختر جوان دیگری کشته نشود، به او تجاوز نشود، حق و حقوقش پایمال نشود؟ چگونه می‌ توان از مرگ مهسایی دیگر جلوگیری کرد؟
 
ما دانشجویان الزهرا، برای خونخواهی مرگ مهسا و همچنین دلجویی و اعتراض به دستگیری و بی‌ خبری از دو تن از دانشجویان الزهرا، مائده دلبری و فاطمه رشیدی ابرغانی، دست به تجمع زده‌ایم.
 
ما حمله‌ ی ناجوانمرانه‌ ی نیروهای امنیتی و بسیجی به دانشگاه شریف در تاریخ ۱۴۰۱/۷/۱۰ و شلیک، ضرب و شتم، دستگیری و تحقیر جوانان نخبه مملکت را محکوم می‌ کنیم و خواستار آزادی تمام دانشجویان زندانی هستیم و سیستمی را مورد نکوهش و انتقاد قرار می‌ دهیم که به جای محافظت از جان و مال مردم، سرمایه‌ های انسانی کشور را محبوس، محصور و محدود می‌ کند.
 
از اساتید محترم خواهشمندیم با موضع‌ گیری در برابر وقایعی که گریبانگیر آنان نیز شده است، و همراهی و همدلی با این جریان مردمی، صدای خود را به گوش مسئولین برسانند و حمایت خود را در چنین شرایط بحرانی و سرنوشت‌ سازی از دانشجویان خود دریغ نکنند و به تحریم سراسری کلاس‌ های درسی بپیوندند.
 
در آخر، از کادر حراست درخواست می‌ کنیم که به حق اعتراض مسالمت‌ آمیز ما احترام بگذارد و حافظ ما دانشجویان در برابر زد و خورد و آشوب‌ های بی‌ مورد باشد.
 
به امید روزی که برابری بر کشور حاکم شود.

در این رابطه