بیانیۀ دانشجویان دانشکدۀ داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

Daneshgah P-Mashhad2-1 وَمِنَ النَّاسِ مَنْ يُعْجِبُكَ قَوْلُهُ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيُشْهِدُ اللَّهَ عَلَى مَا فِي قَلْبِهِ وَهُوَ أَلَدُّ الْخِصَامِ (سوره بقره-۲۰۴) 
 
«و از مردم، كساني هستند كه گفتار آنان، در زندگي دنيا مايه اعجاب تو مي‏شود، (در ظاهر، اظهار محبت شديد مي‏كنند) و خدا را بر آنچه در دل دارند گواه مي‏گيرند. (اين در حالي است كه) آنان، سرسختترين دشمنانند. »
 
بیش از ۴۰ روز است که صدای آزادی خواهی مردم ایران در سراسر جهان طنین انداز شده و پاسخی به جز گلوله، باتوم، تهدید و توهین به ما داده نشده است.
 
ما دانشگاهیان به عنوان قشر مدنی جامعه در تمام این مدت، به جز اعتراض مسالمت آمیز  روش دیگری را در پیش نگرفته ایم و در میانه ی تمام سرکوب ها و فشار ها نشان دادیم دانشجو و دانشگاه زنده و بیدار است.
 
ما به عنوان صاحبان حقیقی دانشگاه که غاصبان هر روزه در آن جولان می دهند اجازه نمی‌دهیم دست قدرت ظالمانه به روی صاحبان اندیشه بلند شود و با صدای رسا اعلام میداریم صدای آزادی، با تهدید، ارعاب و خشونت های روز افزون شما پایان نمی یابد.
 
ما امروز در این نقطه از تاریخ شجاع تر از همیشه و با آگاهی ایستاده ایم تا به همگان درس اتحاد و آزادگی بدهیم.
 
اصل "۲۳" قانون اساسی: تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ‌کس را نمی‌توان به صرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و مواخذه قرار دارد.
 
بنابر اصل ۲۳ قانون اساسی به دلیل شرایط پیش آمده نظیر نآمنی، تهدید، در نظر نگرفتن حقوق دانشجویی و شهروندی و گسترش برخوردهای امنیتی ست، ما جمع کثیری از دانشجویان دانشکده‌ی داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام میداریم خواستار موارد زیر هستیم :
 
۱- توقف تماس ها و پیام های تهدید آمیز،
۲- منع ورود نیروهای لباس شخصی به محیط دانشگاه،
۳-پرهیز از اقدامات تحریک آمیز و به رسمیت شناختن اعتراضات به حق دانشجویان و رسیدگی به خواسته های آن ها،
۴- نسبت ندادن اعمال خلاف واقع و دور از شأن جامعه علمی به دانشجو بدون مستندات حقیقی،
 
تأکید می کنیم دانشگاه از جامعه جدا نیست و هر سرکوب و برخورد قهر آمیزی نیرویی برای برانگیختن ما خواهد بود.
 
همچنین با احترام از اساتید و فرهیختگان دانشگاه دعوت می‌کنیم در مسیر آزادگی و شرافت در کنار دانشجویان و مردم ایران بایستند و در برابر ظلم سکوت نکنند.
 
دانشگاه علوم‌ پزشکی مشهد