نامۀ ۱۴۶ استاد دانشگاه گیلان - بیانیۀ دانشجویان معماری دانشگاه تبریز

                                                                       bayanie2

درخواست ۱۴۶ استاد دانشگاه گیلان برای لغو احکام انضباطی دانشجویان معترض:
 
 به نام خداوند بخشنده مهربان،
 
«فَبَشِّرْ عِبَادِ، الَّذِينَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ»،
 
جناب آقای دکتر نجفی، رئیس محترم دانشگاه گیلان،
 
با سلام و احترام،
 
همانگونه که مستحضرید در پی وقوع اتفاقات اخیر در جامعه و متعاقب آن در دانشگاه، جمعی از دانشجویان معترض دانشگاه با احکامی از جمله محرومیت از تحصیل، منع از ورود به دانشگاه و اخراج از خوابگاه مواجه شده‌ اند.
 
با عنابت به اين مهم که محیط دانشگاه همواره فضایی متمایز و متفاوت با دیگر بخش های جامعه است و با در نظر گرفتن روحیه و ماهیت قشر جوان دانشجو در آزاداندیشی و حق ابراز نظر، ما امضا کنندگان زیر که همگی اعضای هیأت علمی دانشگاه گیلان هستیم، از آن مقام محترم، مصرانه لغو احکام صادره و مجازات کلیه دانشجویان مذکور را قبل از پایان ترم جاری خواستاریم تا به اين وسیله امکان بازگشت این جوانان به قضای علمی دانشگاه فراهم شده و اعضای هیأت علمی دانشگاه نیز با روحیه بهتری به تدریس و تحقیق ادامه دهند. بدیهی است که همه ما در قبال آیندۀ اين جوانان مسئولیم و اين تصمیم منطقی و انسانی، نشان دهندۀ ظرفیت بالای دانشگاه و مدیران آن در مواجهه با اعلام نظر و عملکرد فرزندان‏ خواهد بود.
 
لازم به ذکر است، این درخواست فارغ از هرگونه وايستگی جناحی و مستقل از گروه‌ های سیاسی بوده و صرفاً با هدف تثبیت آرامش و همدلی در فضای دانشگاه و بازگرداندن دانشجویان عزیزمان به کلاس‌ های درس تهیه شده است.
 
سرفراز باشید.
 
به نمایندگی از اعضای هیأت علمی دانشگاه که با مفاد اين نامه موافقت نموده‌ اند.
 
***
 
بیانیۀ دانشجویان معماری دانشگاه تبریز دربارۀ ادامۀ اعتصابات در‌ حمایت از دانشجویان تعلیقی:
 
 
بخشی از بیانیه:
 
ما دانشجویان گروه مهندسی معماری دانشگاه تبریز، تا زمان رفع تعلیق دانشجویان آزادی‌خواه و پایان تهدیدات همه روزه‌ی دانشجویان از طرف حراست و آموزش دانشگاه، از شرکت در کلاس‌ها و هرگونه همکاری با حراست و اداره‌ی آموزش دانشگاهی خودداری می‌ کنیم.
 
دانشگاه تبریز
                                                 Daneshgah-Tabriz Etes-1

در این رابطه