یک پیام و ٣ بیانیه و یک نامۀ سرگشاده

                                                                                     Nameh-1

پیام انجمن صنفی معلمان فارس در پاسخ به صحبت‌ های سخنگوی دولت: 
 
• سخنگوی دولت در مراسم گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه علم و صنعت به چند مورد اشاره کردند:
 
۱- این دولت اثبات کرد که صدای اعتراض فرهنگیان را شنید و پس از ۱۱ سال رتبه بندی معلمان را اجرا کرد!
 
• در پاسخ به این صحبت جناب آقای جهرمی لازم است اعلام کنیم که پس از سال ها تلاش و زحمات کنشگران و فعالان صنفی معلمان کشور و هزینه هایی که جمعی از این معلمان دلسوز و آگاه متحمل شدند، طرح اجرا شده تحت عنوان رتبه بندی به هیچ وجه رتبه بندی مد نظر معلمان نبوده و مورد قبول و پذیرش فرهنگیان نمی باشد و ما معلمان همچنان بر این باور هستیم که حقوق حقه ما کما فی سابق ضایع گردیده و این قشر فرهیخته و دلسوز هنوز نیز چنان که شایسته شان است مورد توجه و احترام مسئولان امر قرار نگرفته اند. همچنین از دیگر مطالبات ما معلمان، آموزش رایگان و اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی است که آن نیز تاکنون محقق نگردیده است.
 
۲- آیا کسی به اعتراض فرهنگیان اغتشاش گفت و با آن برخورد کرد؟
 
• جناب آقای جهرمی متاسفیم که شما به عنوان سخنگوی دولت از وضعیت معلمان و آن چه بر آن ها در جریان این اعتراضات مسالمت آمیز و مدنی که کاملا در چهار چوب قانون اساسی صورت گرفته بود بی اطلاع می باشید، اما جهت اطلاع شما اعلام می داریم که این تجمعات در تمامی نقاط و شهرهای کشور از جمله استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، گیلان، اردبیل، لرستان، آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، همدان، مرکزی، قزوین، کرمانشاه، خوزستان، بوشهر، کرمان، تهران، البرز، کهگیلویه و بویر احمد، یزد، مازندران، چهار محال و بختیاری، اصفهان، زنجان، سیستان و بلوچستان و... با برخوردهای شدید مواجه گردید، چنان که تنها در استان فارس می توان به موارد زیر اشاره و استناد نمود:
 
• ضرب و شتم معلمان شریف استان فارس در روزهای ۲۲ اردیبهشت ماهو ۲۶ خرداد ماه ۱۴۰۱
 
•  اسامی معلمان بازداشتی استان فارس فقط از اردیبهشت ۱۴۰۱ تا آذر ۱۴۰۱
۱-مژگان باقری ( ۵۴ روز بازداشت) که ۳۱ روز آن در انفرادی بوده اند، با وثیقه یک میلیاردی آزاد 
۲-غلامرضا غلامی کندازی ( ۶۹ روز بازداشت) با وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد 
۳-مهرداد یغمایی ( ۲۲ روز بازداشت) با وثیقه ۷۶۰ میلیونی آزاد
۴-محمد عالیشوندی ( ۵۸ روز بازداشت) با وثیقه ۸۰۰ میلیونی آزاد
۵-مرتضی  محمدی ( ۱۷ روز بازداشت) با وثیقه ۸۰۰ میلیونی آزاد
۶_فریبا نظام زاده ( ۷ روز بازداشت) با وثیقه ۷۰۰ میلیونی آزاد
۷_افشین رزمجو ( ۲۰ روز بازداشت ) با وثیقه یک میلیاردی آزاد
۸-آقای حشمتی راد ( ۸ روز بازداشت ) با وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد
۹-اصغر امیرزادگان ( ۵۹ روز بازداشت) با وثیقه یک میلیاردی آزاد
۱۰-حمید عباسی ( ۵۹ روز بازداشت) با وثیقه یک میلیاردی آزاد
۱۱-عبدالرزاق امیری ( ۵۴ روز بازداشت) با وثیقه ۸۰۰ میلیون آزاد
۱۲-محمدعلی زحمت کش ( ۶۴ روز بازداشت) با وثیقه ۶۰۰ میلیونی آزاد 
۱۳-محسن بهرامی ( ۱۳ روز بازداشت) با وثیقه ۷۰۰ میلیونی آزاد
۱۴-ایرج رهنما ( ۳۸ روز بازداشت) با وثیقه یک میلیاردی آزاد
۱۵-ناصر موسوی ( ۲۹ روز بازداشت) با وثیقه ۸۰۰ میلیونی آزاد
۱۶-بهنام محمدی ( ۲۳ روز بازداشت) با وثیقه یک میلیاردی آزاد
۱۷-مراد نوشادی ( ۱۸ روز بازداشت) با کفالت ۳۰۰ میلیونی آزاد
۱۸-علی اردشیری ( ۸ روز بازداشت) با کفالت ۲۰۰ میلیونی آزاد
۱۹-محمدهادی نجفی ( ۸ روز بازداشت) با وثیقه ۶۰۰ میلیونی آزاد 
۲۰-رمضان ابونصری ( ۲۱ روز بازداشت) با کفالت ۲۰۰ میلیونی آزاد
۲۱-سیدحسام الدین مظلومی ( ۱۸ روز بازداشت) با وثیقه ۶۰۰ میلیونی آزاد
۲۲-مرتضی رشیدی ( ۲۱ روز بازداشت) با کفالت ۲۰۰ میلیونی آزاد
۲۳-زهرا اسفندیاری ( ۲۷ روز بازداشت) با کفالت ۸۰۰ میلیونی آزاد
۲۴-اقای خیری ( ۲ روز بازداشت) حکم تعلیق ۶ ماه صادر شد
۲۵-صادق صداقت ( ۱۵ روز بازداشت) حکم تعلیق ۶ ماه صادر شد
۲۶-ژیلا خیر ( از اول آذرماه تاکنون در بازداشت می باشند)
 
• ضمن اینکه در جریان این اعتراضات تعدادی از فعالان صنفی با احکام سنگین و ناعادلانه در حبس به سر می برند، از جمله:
 
رسول بداقی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، جعفر ابراهیمی، حمید رحمتی، مسعود فرهیخته و مهدی فتحی
البته سوران لطفی و مسعود نیکخواه که به تازگی با وثیقه ازاد شده اند.
 
۳- این دولت صدای معترضین بازنشسته را هم شنید.
 
جناب آقای جهرمی این چگونه شنیدنی است که‌ هنوز در رابطه با همسان سازی  حقوق این پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت کشور اقدامی صورت نگرفته است
 
• متأسفانه ما با پدیده هایی روبرو هستیم که به چشم مخاطبان، زل می زنند و دروغ می گویند.
 
خداوند کشور ما را از دشمن، دروغ و خشکسالی حفظ کند!
 
انجمن صنفی معلمان فارس
 
***
 
بیانیۀ همبستگی «سی‌ آی‌ ای‌ اس» با مردم ایران:
 
۵ دسامبر ۲۰۲۲
 
انجمن آموزش تطبیقی و بین المللی (CIES) در همبستگی با مردم ایران می‌ایستد و خواستار توقف فوری سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات سیاسی مشروع است. بیش از یک ماه است که ایرانیان شجاعانه با سازماندهی تظاهرات گسترده در خیابان‌ها و دانشگاه ها، حکومت استبدادی، مردسالار و قوم گرای حکومت را به چالش می کشند.
 
سی‌آی‌ای‌اس عمیقاً از سرکوب وحشیانه اعتراضات، حبس های دسته جمعی و قتل‌های پس از مرگ ژینا (مهسا) امینی ۲۲ ساله نگران است. امینی به اتهام عدم رعایت حجاب مطابق با استانداردهای دولتی توسط «پلیس اخلاق» ایران در تهران دستگیر شد و بعداً در حین بازداشت پلیس جان باخت. از آن زمان، مردم در ایران اعتراضات و اقدامات سیاسی متعددی را در فضاهای عمومی به راه انداخته‌اند و خواستار تحقق شعار «زن، زندگی، آزادی» - الهام‌گرفته از شعار اصلی فمینیستی کردی «ژن، ژیان، آزادی»- شده‌اند. شدت خشونت دولتی به ویژه در واکنش‌های دولت در مناطقی با جمعیت زیادی از اقلیت‌های قومی (کرد و بلوچ) و مذهبی (سنی) آشکار شده است. از ۴ نوامبر تا ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲ و در غیاب پوشش رسانه‌ای دقیق، دست‌کم ۳۰۰ نفر در اعتراضات توسط نیروهای امنیتی کشته شده‌اند که در میان کشته شدگان دست‌کم ۲۷ کودک شامل سارینا اسماعیل زاده (۱۶ ساله) اسرا پناهی (۱۶ ساله) و نیکا شاکرمی  (‌۱۷ساله) می‌باشد.
 
معلمان و دانش آموزان نقش مهمی در این اعتراضات مردمی و اعتراضات پیشین در ایران داشته‌اند. معلمان ایرانی -مدت‌ها در جنبش معلمی ایران فعال بوده‌اند- در اعتراض به مرگ و دستگیری دانش‌آموزان، بیانیه‌های عمومی صادر کرده و خواستار اعتصاب شده‌اند. مؤسسات آموزشی، مدارس و دانشگاه‌های ایران، مکان‌های اولیه اعتراض، و البته نظارت، بازداشت و پیگرد بوده‌اند. ویدیویی از بچه‌های مدرسه‌ای که حجاب اجباری خود را برداشته‌اند و در حالی که  شعار می‌دهند یک سخنران دولتی را دنبال می‌کنند، شجاعت و هوشیاری انتقادی نسل جدیدی از دانش‌آموزان را نشان می‌دهد که برای ارزش‌های خود می‌جنگند و مربیان خود را آموزش می‌دهند. برخی از این دانش‌آموزان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، در حالی که  (برخی) مدیران مدرسه‌ها علیه چند تن از دانش‌آموزان گزارش‌هایی کرده‌اند که موجب شده تعدادی از دانش‌آموزان (بازداشت شده) به «مراکز بازپروری» فرستاده شوند. نیروهای امنیتی دولتی همچنین یورش‌های خشونت‌آمیزی به مدارس انجام داده‌اند که امنیت و رفاه روانی کودکان ایرانی را به خطر انداخته‌اند. دانشگاه‌ها نیز شاهد حملات هماهنگ دولتی علیه دانشجویان از جمله حمله به دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران بوده‌اند. گزارش‌ها برآورد می‌کنند که تاکنون بیش از ۱۷۰ دانشجو دستگیر شده‌اند. در اعتراض‌های پیشین نیز، دانشجویان معترض شناسایی و از مؤسسات آموزشی حذف شده‌اند. کسانی مانند علی یونسی و امیرحسین مرادی، به دلیل مخالفت‌های غیرقانونی بدون طی مراحل قضایی مناسب زندانی شده‌اند.
 
در مواجهه با اعتراضات گسترده، دولت ایران اتصال اینترنتی و دسترسی به رسانه‌های اجتماعی مختلف از جمله توییتر، اینستاگرام و واتساپ را محدود کرده است. این تاکتیک سانسور، هم توانایی مستندسازی و هم‌رسانی سرکوب خشونت‌آمیز اعتراض‌ها توسط دولت ایران، و هم دسترسی ایران به منابع آموزشی و دسترسی و تحرک جهانی دانشجویان و اساتید را محدود می‌کند. در داخل کشور، دانشجویان ایرانی در صورت مبارزه برای حقوق خود با پیگرد مواجه می‌شوند و زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور می‌گیرند، برای دریافت ویزا و عبور از مرزها با مشکلات شدید مواجه می‌شوند.
سی‌آی‌ای‌اس، اهمیت آزادی بیان، گردهمایی و جنبش را برای همه اساتید و دانشجویان در سراسر مرزهای جهانی به رسمیت می شناسد. ما اهمیت محدود نکردن دسترسی به منابع آموزشی آنلاین و رسانه‌های اجتماعی، چه توسط دولت ایران و چه توسط سایر کشورها را درک می‌کنیم. ما مربیان، به ویژه آنهایی که در مؤسسات آموزش عالی هستند را، تشویق می‌کنیم تا با بحث در مورد موضوع در کلاس‌های درس و انجمن‌های آموزشی مختلف، نسبت به این موضوع آگاه شوند و حمایت‌های سازمانی لازم را برای دانشجویان و جوامع ایرانی خود شناسایی کنند.
 
***
 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: اعدام ها را متوقف کنید!:
 
• ما بار دیگر در ماتم جوانان این کشور هستیم. 
 
• مگر «جرم» محسن شکاری، این‌جوان ۲۳ ساله، چه بود که اینچنین با تعجیل و بیرحمانه اعدامش کردید؟ مگر این جوان معترض به وضعیت اسفناک موجود در کشور چه جنایتی علیه بشریت انجام داده بود که حتی پروسه و قوانین خودتان را رعایت نکردید؟
 
• سندیکای کارگران شرکت واحد اعدام بی رحمانه محسن شکاری را به خانواده داغدار ایشان و‌ مردم ستم دیده کشور تسلیت میگوید. سندیکای کارگران شرکت واحد، همصدا با جنبش کارگری ایران و جهان، خواهان لغو مجازات اعدام است و احکام دادگاههای غیر قانونی را مردود میشمارد و‌ قویا محکوم میکند.
 
• کلیه فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی، دانش آموزی، و فعالین جنبش زنان، معترضین بازداشتی و زندانیان سیاسی آزاد باید گردند. شکنجه، اعتراف گیری اجباری و اعدام را متوقف کنید. 
 
• با امید به گسترش صلح و عدالت در ایران و‌ تمام جهان
 
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۱۷ آذر ۱۴۰۱
 
معلمان زندانی تنها نیستند:
 
رسول بداقی،
اسماعیل عبدی، 
جعفر ابراهیمی،
محمد حبیبی، 
هاشم خواستار،
مسعود فرهیخته،
مهدی فتحی، 
حمید رحمتی، 
هاشم خواستار، 
لطیف روزی خواه،
حمید جعفرینصرآبادی
 
***
 
نامۀ سرگشاده انجمن آزاد اندیش پیرو فاجعه هولناک خوابگاه همت زیر سایه مدیریت ناکارآمد ریاست و معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی و اعلام ٣ روز عزای عمومی در دانشگاه: 
 
ریاست دانشگاه علامه طباطبایی،
آقای عبدالله معتمدی، 
 
• بار دیگر شاهد یکی از اتفاقات تراژیک دانشگاه علامه بودیم که در سایه مدیریت نامسئولانه و نابخردانه جنابتان رقم خورد.
 
• دانشگاه دست در دست نظام سیاسی فشارهای روانی علیه دانشجویان را افزایش داده و معاون دانشجویی آن، مهدی واحدی بجای رسیدگی به اموری که وظیفه اصلی اوست لباس رزم پوشیده و مسئول سرکوب دانشجویان گشته است. 
 
• شما واژه‌ ها را مبتذل و بی‌ معنا کرده‌ اید، کسی به خودش آسیب نمی‌زند، این سیستم است که به اشخاص آسیب می‌رساند. آسیب‌رسان به دانشجو، شما و اقدامات مافوقین و منصوبین شماست.
 
• یکی دیگر از واژه‌هایی که بی‌معنا کرده‌اید ۱۶ آذر بود که روز دانشجو است اما پنداشت شما به همراه دوستان بی‌دردتان از این روز آن بود که به خوابگاه همت بروید و نقاب دوستی به چهره بزنید و شرایط دانشگاه را عادی جلوه دهید و سرگرم بازی شوید درصورتی که چند متر آن طرف‌تر جوانی از شرایط سختی که نظام سیاسی و دانشگاه برای دانشجو ساخته است جان‌باخت.
 
• معاون دانشجوییتان، مهدی واحدی، زبانی جز تهدید و بی‌احترامی ندارد، می‌دانید؟ قطعا می‌دانید. بجای رسیدگی به امور خوابگاه‌ها و دغدغه‌مند بودن نسبت به اینکه فردی محروم از خوابگاه نباشد، حضور در میدان دانشگاه را ترجیح داد تا شایستگی خود برای سرکوب را نشان دهد و در اوقات بیکاری خود به این فکر کند چه کسانی را تعلیق کند!
 
• مهدی واحدی بجای توجه به دانشجو در پی آن بود که چگونه حمله به خوابگاه سلامت را با وزش باد توجیه کند و شایستگی خود برای مسئول شدن در پروپاگانداهای حاکمیت را به رخ بکشد. بی‌شک تمام این موارد را شما می‌دانید اما اتاق شیشه‌ای ریاست اراده‌ای برای اقدام جنابعالی باقی نگذاشته است.
 
• دستور داده‌ اید، کمیته‌ ای تشکیل شود تا حقیقت آنچه رخ داده را به شما برساند، بد نیست در این مقوله از توان‌مندی مهدی واحدی بهره ببرید تا حقیقتی مطلوب را بسازد. اما حقیقت چیست جناب رییس؟
 
• حقیقت آن است که فشارهای شما، حراستتان و مهدی واحدی فوق تحمل دانشجویان است. بیش از ۱۴۰ تعلیقی و بی‌قانونی معاونتان در روند کمیته‌ها بخش کوچکی از آن فشارها است. حقیقت آن است که امروز دانشگاه علامه ده دانشجوی بازداشتی دارد که شمار آن بیشتر هم می‌شود‌. حقیقت آن است که رادبه کشاورز و محمد حسین شعائی حکم خورده‌اند و ملیکا قراگوزلو زیر شدیدترین شکنجه‌ها قرار دارد و شما برای آنان هیچ کاری نکرده‌اید. حقیقت آن است که هستی امیری در حال گذران یک سال حکم ناعادلانه خود است و شرم بر شما که دانشجویتان، دوران تحصیل را در زندان اوین می گذراند!
 
• بسیج دانشجویی، راوی حقیقت مطلوبِ نظام سیاسی‌ و دانشگاهتان، حمله می‌کند، اما هیچ برخوردی با آنان نمی‌شود، این هم بخش دیگری از حقیقت است.
 
• جناب رییس! دروغ‌هایی مثل وزش باد و قانونی‌بودن تعلیق‌ها و کمیته‌ها و اقدام خود آسیب‌رسان و هر دروغ دیگری که عرضه شود، یک بدهی به حقیقت است و دیر یا زود آن بدهی باید پرداخت شود. بدانید دانشجویان دربرابر مظالم تحمیلی دانشگاه سکوت نخواهند کرد چراکه حق و حقیقت  آرمانی است که برای آن پیوسته مبارزه می‌کنند.
 
• برای تمام مواردی که گفته شد، اعلام می‌داریم که برکناری مهدی واحدی از معاونت دانشجویی نه یک خواسته که یک واقعیت است. ایشان از نظر جمیع دانشجویان شایستگی آن منصب را ندارد و از این لحظه به بعد ما ایشان را معاون دانشجویی دانشگاه نمی‌دانیم.
 
• در ضمن ما دانشجویان سه روز شنبه، یکشنبه و دوشنبه را در دانشگاه علامه عزای عمومی برای همه آنچه بر سر ما رفته است اعلام می کنیم.
 
***
 
بیانیۀ ادوار انجمن اسلامی دانشجویان خواجه نصیر: روز سیاه دانشجو:
 
در روز دانشجو دانشگاه خواجه نصیر را تبدیل به ربایش گاه کردید. 
 
از روز اول دانشگاه به شما وعده‌ی دورانی خاطره انگیز می‌دهند در کلاس و با دوستانتان، به راستی که خاطره ای پاک نشدنی برای دانشجویان رقم زدید. خاطره‌ی نمایش روز سیاه دانشجو دانشگاه خواجه نصیر به یاد همه‎‌ی دانشجویان و خانواده خواجه نصیر خواهد ماند. روز دانشجو مهم‌ترین تجربه‌ی سیاسی دانشجویان در دانشگاه که با پیگیری هدف دانشجویان آزادی‌خواه، مبارز و شهید ۱۶ آذر ۱۳۳۲ یعنی حق طلبی، مبارزه با استبداد داخلی و خارجی، بیداری، کنش‌گری و روشنگری گسترش یافت. در سالگرد این روز تا حد اطلاع ۱۲ دانشجو از مقابل دانشگاه، خوابگاه و خانه خود ربوده شدند. با آرمان‌های دانشگاه و دانشجویان چه کردید؟ 
 
این درحالی‌ ست که بیش از ۴۰ روز از بازداشت موقت دبیر سابق انجمن اسلامی علیرضا پورصفرفرد و بیش از ۷۰ روز از بازداشت آراد رستم زاد می‌گذرد و در این مدت مسئولین دانشگاه از پیگیری وضعیت این دانشجویان شانه خالی کرده اند و آن را نامرتبط با خود دانسته اند.
 
آیا حفاظت از دانشجویان و استقلال دانشگاه را وظیفه خود م ی‌دانید؟
 
تا آن‌جا که در قانون نوشته است این موارد زیر مجموعه‌ی وظایف مسئولین دانشگاه است و آن‌چه در عمل نمایان است چیز دیگری‌ست.
ما خانواده خواجه نصیر به یاد داریم که با تهدید دانشجویان توسط تشکل‌های ضددانشجویی برخورد نکردید، تجمع مسالمت آمیز را به خشونت کشیدند به دانشجویان خسارت جانی وارد کردند مشت و لگد زدند، سر و فک شکستند و برخورد نکردید. فک سینا میرعلی را شکستند و برایش حکم تعلیق صادر کردید در حالی که ضاربش در دانشگاه پرسه می‌زند. به یاد داریم که طبق لیست‎‌های دلخواه خود دست به تهدید و ارعاب دانشجویان زدید و طی اقدامات فرا قانونی دانشجویان را ممنوع الورود کردید و حکم‌های تند انضباطی صادر نمودید. به یاد داریم که دانشجویان پشت در دانشکده‌ها ضرب و شتم شدند و آن‌ها را به داخل دانشگاه خودشان راه ندادید، در دانشگاه را به روی نیروهای لباس شخصی باز کردید، اجازه‌ی ورود به نیروهای لباس شخصی دادید و اخیرا نیز از معاونت دانشجویی و امور دانشجویی تا حراست، طرح و برنامه‌ای جهت بیرون کردن دانشجویان از خوابگاه ریختید تا ربوده شوند.
 
شما صدای دانشجویان را نشنیدید یا نخواستید بشنوید.
 
بعد از ۵۰ روز از شروع اعتراضات ریاست دانشگاه که گویی به تازگی متوجه شرایط شده باشد تصمیم به جلسه با دانشجویان گرفتند و کوچکترین خواسته‌های دانشجویان در آن جلسه را نیز عملی نکردند و بعد از روز سیاه دانشجو در خواجه نصیر به سکوت تند خود ادامه می‌دهد. دانشجویانی مانند آقای علیرضا پورصفرفرد و خانم ریحانه هادی‌پور که برای حفظ امنیت و حقوق هم‌کلاسی‌های خود و شان اعتراضات دانشجویی مرتبا با مسئولین دانشگاه در ارتباط بودند، اکنون در زندان به سر می‌برند. اما دانشجویان پیام شما را شنیدند که روی حرفتان نمی‌توان حساب بازکرد و اعتمادی به شما نیست. مسئولینی که نسبت به حفظ امنیت دانشجویان و دانشگاه پاسخگو نیستند، اعتباری نزد دانشجویان ندارند. 
 
با این تعداد بازداشتی و عملکرد شما اکنون «چه فرقی می‌ کند زندانی در چشم انداز باشد یا دانشگاهی؟»
 
ما جمعی از فارغ التحصیلان و فعالین سابق انجمن اسلامی دانشگاه اقدامات و رویکرد مسئولین دانشگاه خواجه نصیر را تماما محکوم می‌کنیم و به شما می‌گوییم که اکنون در مقابل دادگاه خانواده خواجه نصیر ایستاده اید و باید نسبت به خدشه‌دار کردن فضای همیشه مستقل، حق‌طلب و قانون‌مدار دانشگاه خواجه نصیر پاسخگو باشید؛ باید نسبت به آزادی هم‌دانشگاهی‌هایمان در اسرع وقت اقدام کنید، باید برای دانشجویانی که بعد از ربوده شدن دوستان همکلاسی‌هایشان در فضای دانشگاه احساس امنیت نمی‌کنند، محیطی امن برای تحصیل و فعالیت فراهم نمایید و نسبت به التیام زخم‌های ناشی از روز سیاه دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر بر بدنه دانشجویی دانشگاه اقدام نمایید.
 
‏«این ذره‌ ذره گرمی خاموش‌ وار ما، یک روز بی‌ گمان سرمی‌ زند ز جایی و خورشید می‌ شود».